Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 7 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На Полтавщині помічають можливі елементи політичної корупції

 

25 декабря 2018 16:20

Представники «Опори» готують документи до Національної агенції з питань запобігання корупції, щоб вони перевірили діяльність громадської організації.

24 грудня в Лелюхівці проходив дитячий концерт, який влаштувала громадська організація «Наша справа Полтавщина».

Раніше представники «Опори» з’ясували, що окрім ГО на сайті Мінюста зареєстрований однойменний благодійний фонд «Наша справа Полтавщина». Проте в самому фонді повідомили, що займається проведенням дитячих свят саме громадська організація.

В телефонній розмові лідерка зазначеної вище організації Лариса Босенко на питання чому на пакетах, які роздавали на попередніх святкових концертах дітлахам, розміщений бренд політичної партії «Батьківщина» відповіла: «Я його там не бачу». На подальші питання відповідати відмовилась.

Тож «Опора» вирішила відвідати новорічний концерт в Лелюхівці, щоб перевірити, чи дійсно під час свята присутня символіка політичної партії. Окрім цього представники громадської мережі намагалися поспілкуватися з представниками громадської організації «Наша справа Полтавщина», відвідавши новорічний концерт організований нею. Та невідомі перешкоджали вільному пересуванню їх активісту. І це незважаючи на те, що захід відбувався в місцевому будинку культури. Вхід на концерт був вільним. На вході відбувалась реєстрація людей за іменними запрошеннями. Після того, як громадянин демонстрував запрошення, він мав право отримати святковий подарунок наприкінці свята.

На початку заходу представники «Опори» спробували поспілкуватись з Л.Босенко, проте вона відмовилась, відповівши, що буде спілкуватись лише в присутності свого адвоката.

Після завершення святкового концерту дітей запросили до фойє будинку культури для отримання новорічного подарунку від ГО «Наша справа Полтавщина». Коли активіст «Опори» спробував вийти з залу, прохід між рядами йому заблокували двоє невідомих та не давали потрапити до фойє. Випустили активіста лише через інший вихід.

Як зазначають представники «Опори», громадяни їм все ж таки продемонстрували вміст подарунку. Всередині знаходились цукерки, листівка з поздоровленням та календар від Лариси Босенко, а також листівка з привітаннями до різдвяних свят політичної партії «Батьківщина» із зображенням лідера партії Юлії Тимошенко та нардепа Руслана Богдана.

«В даних діях можуть простежуватись елементи політичної корупції. Згідно з Законом про «Політичні партії в Україні», останні мають надавати фінансову звітність про будь-яку фінансову допомогу чи надання послуг третіми сторонами. Відмова від цього створює нерівні виборчі права та порушує принципи демократії. Тому наразі ми готуємо документи до Національної агенції з питань запобігання корупції (НАЗК), щоб вони перевірили діяльність громадської організації», – зауважив координатор ОПОРИ в Полтавській області Костянтин Донченко.

Нагадаємо, раніше новорічні подарунки від «Батьківщини» з портретами лідерів партії отримали кременчуцькі першокласники.

 

Олена Сінтюріна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться