Кременчуцька газета
Вівторок, 16 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

На Полтавщині шукатимуть нове родовище газу

27 лютого 2024 16:30

Сейсморозвідувальні роботи стартують 20 січня в Демидівському старостаті. 

Поклади газу шукатимуть на території Ковалівсько-Сулимівської та Бірківсько-Зіньківської площі.

Про це повідомили в Лютенській громаді 26 лютого. Дозвіл на дослідження отримала компанія «Георозвідка» на замовлення «ДТЕК Нафтогазу».

Проведення пошуків нових родовищ газу погодили рішенням оперативного штабу з оборони Миргородського району. Компанії дозволили працювати за умови попередження про можливі джерела вибухів з вказанням місць проведення за 1-2 години.

Нагадаємо, що на початку січня стало відомо, що на Полтавщині шукатимуть нові поклади газу. Розвідувальні роботи розпочнуть на території одного зі старостатів Решетилівської громади.

Сейсморозвідувальні роботи стартують 20 січня в Демидівському старостаті. 

На Мачухівському родовищі пошуками покладів займатиметься «Нафтогазвидобування». Компанія має спецдозвіл на користування надрами. 

Розвідку надр здійснюватимуть за принципом збудження й реєстрації сейсмічних хвиль різних типів.

У разі отримання збитків власники земельних ділянок та землекористувачі можуть звернутися до старостату й отримати контакти компанії, аби отримати відшкодування.

Нагадаємо, що на Полтавщині видобуватимуть нафту з нової свердловини. До кінця жовтня минулого року на Полтавщині мали завершити буріння нової нафтової свердловини. Ліцензію на родовище «ДТЕК Нафтогаз» придбала у 2021 році.

Також ДТЕК планував придбати ліцензії на нафтові родовища на заході України. Отримуючи достатньо нафти, компанія перейде до питання інвестицій у переробку. Для цього планують збудувати переробний завод.

«ДТЕК Нафтогаз» торік планував видобути близько 1,6 млрд кубів газу, що на 20% менше, ніж позаторік. У 2023 році компанія інвестувала 5,5 млрд грн у видобуток газу, майже удвічі більше, ніж минулого року.

Нові свердловини на Полтавщині
Позаторік на Полтавщині відновили роботу двох газових свердловин. Вони припинили давати газ через виснаження газоносних горизонтів.

 Фахівці «Укргазвидобування» задіяли в роботу інші перспективні горизонти, замінивши зношені труби та виконавши буріння. Після капітального ремонту зі свердловин за добу отримують близько 250 тис. куб. м газу. 

Завдяки капітальному ремонту на одній зі свердловин відкрилася можливість приростити запаси газу, які раніше не обліковувалися.

Нагадаємо, що на Полтавщині повернули в експлуатацію свердловину, яка давала близько 200 тис. куб. м газу на добу. Щоб її відновити, фахівці з геологорозвідки й геофізики «Полтавагазвидобування» переглянули відомості про свердловину й запропонували випробувати горизонти, які залягають вище раніше експлуатованих.

Додамо, що на Полтавщині почали розробляти нову свердловину. Вона глибиною понад 6 км та за добу дає близько 100 тис. м³ газу. 

Свердловина була глибока та мала похило-скерований профіль. Бурова бригада Полтавського відділення бурових робіт «Укрбургазу» виконала роботи раніше терміну, запланованого до початку повномасштабної війни росії проти України.

 

За матеріалами ЗМІСТ

Фото ілюстративне


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися