Кременчуцька газета
Неділя, 25 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

На Полтавщині зросла захворюваність на туберкульоз

30 листопада 2023 20:00

Захворюваність на всі форми туберкульозу, включаючи рецидиви, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 18,7%.

Відбулося чергове засідання Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, віл та наркозалежності. Про його результати проінформували у пресслужбі ОВА.

Чергове засідання Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності пройшло у змішаному режимі під головуванням директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської облвійськадміністрації, заступника голови Ради Віктора Лисака за участю членів Ради та колег з ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» – начальника відділу координації діяльності Центрів контролю та профілактики хвороб Олени Семиренко та лікаря-фтизіатра відділу управління та протидії туберкульозу Юрія Єфременка. Онлайн підключилися також понад сотня керівників закладів охорони здоров’я Полтавщини.

Першим було розглянуто питання щодо моніторингу досягнення основних показників протидії туберкульозу на регіональному рівні. Директор КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради» Володимир Печериця окреслив епідеміологічну ситуацію з туберкульозу в Полтавській області за 9 місяців 2023 року: «Захворюваність на всі форми туберкульозу, включаючи рецидиви, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 18,7% і склала 46,3 на 100 тис. населення проти 39,0 за 9 місяців минулого року (по Україні цей показник склав 37,4 та 34,6% відповідно).

Збільшення рівня захворюваності пов’язано в тому числі і з виявленням туберкульозу у людей, які через військову агресію російської федерації були змушені залишити свої домівки в регіонах з активними бойовими діями (внутрішньо переміщені особи). Частка ВПО склала 7% від всіх зареєстрованих випадків туберкульозу (нових та рецидивів). Значно більшу частку в структурі захворюваності (майже 12%) становлять військовослужбовці. 

Захворюваність на ко-інфекцію ВІЛ/туберкульоз у першому півріччі 2023 року також збільшилась на 32,8% і склала 5,7 на 100 тис. населення.

Антиретровірусною терапією охоплено 93,2% хворих з поєднаною патологією ВІЛ/ТБ (за даними інформаційної системи «Моніторинг соціально значущих хвороб»). Профілактичне лікування ко-тримоксалозом отримувало 95% таких пацієнтів».

Працівники Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, за фінансової підтримки міжнародної організації РАТН в рамках реалізації проекту “Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні”, здійснюють психосоціальний супровід хворих на туберкульоз на амбулаторному лікуванні. Протягом 9 місяців 2023 року медико-соціальним супроводом було охоплено 555 пацієнтів.

Пересувними флюорографами за 9 місяців поточного року здійснено 241 виїзд до територіальних громад області. Під час цих виїздів обстежено понад 13,5 тисяч осіб, туберкульоз виявлено у 17 осіб, інша патологія (онко, пневмонії, плеврит тощо) виявлено у близько сотні осіб.

Лікар-педіатр КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» Тетяна Голубєва розповіла про проведення на Полтавщині у грудні 2023 року заходів з питань профілактики та своєчасної діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу, в тому числі – в рамках Європейського тижня тестування.

Вона зокрема зазначила, що протягом 9 місяців 2023 року в Полтавському регіоні було обстежено 49 тисяч 402 особи на ВІЛ-інфекцію, у тому числі 21 126 осіб за допомогою швидких тестів. У 259 випадках було отримано позитивний результат обстеження, 233 осіб (90%) від виявлених було взято під медичний нагляд, у тому числі 25 ВІЛ-експонованих дітей (народжених від матері з ВІЛ).

Під диспансерним медичним наглядом з приводу ВІЛ-інфекції станом на 01.10.2023 року перебуває 3821 особа, з них 150 дітей до 14-ти років, з встановленим діагнозом – 45. Антиретровірусне лікування отримують 3367 осіб.

 

 

За матеріалами Полтавської ОВА


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися