
Підрахунки та поради, як цього уникнути.
За підрахунками дослідників, в Україні на свята викидають їжі на суму від 470 млн до 1 млрд грн. Про це повідомляє Центр управління відходами на своїй Фейсбук-сторінці. Зазначається, що саме в цей період підвищується ризик купувати зайве, готувати більше, ніж можна з’їсти, та не особливо піклуватися про правильне зберігання продуктів.
Якщо дотримуватися кількох порад, то можна зменшити кількість харчових відходів. Зокрема:
- перед походом в магазин обов’язково складіть список покупок, щоб зменшити спокусу купити щось зайве;
- заздалегідь складіть святкове меню. І якщо до вас у гості прийдуть батьки не варто готувати на 20 осіб;
- їжу, що залишилась, спробуйте трансформувати в нові страви. Також деякі готові страви можна заморозити.
- якщо після святкування все ж лишилось багато їжі, запропонуйте гостям забрати з собою. Або спробуйте знайти місцеві організації, які допомагають людям з тяжкою долею, та запитайте, як можна передати їжу.
У Центрі зазначають, що кількість відходів на новорічні свята, зазвичай, зростає. Зокрема, у Британії та США на 25–30%. При цьому більшою частиною викинутого є абсолютно нормальна їжа, придатна до споживання.
Олена Сінтюріна за інформацією Центру управління відходами




























































