Кременчугская газета
Понедельник, 24 Сентября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

На туберкульоз у 2017 році захворіли двоє дітей

 

16 апреля 2018 12:50

Безальтернативний метод раннього виявлення туберкульозу у дітей  - проба Манту.

Близько 20-ти дітей з Полтавщини захворіли на туберкульоз у 2017-му, цьогоріч  - двоє. Про це повідомляє телеканал Лтава. 

За їх даними, у дітей виявили туберкульоз кісток та легень. Найчастіше хворіють діти із родин, де є особи з цією недугою, розповідає завідувачка дитячим відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру Надія Петріщева. Каже: хвороба має такі симптоми.

 «Він стає більш агресивним, збудженим, некерованим. Або навпаки – пригнічений. Їсть дуже мало, тобто знижується апетит, настрій. І з’являється немотивована субфебрильна температура», - розповіла завідувачка дитячим відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру Надія Петріщева.

У дитячому відділені, окрім хворих, перебувають пацієнти групи ризику та ті, що на профілактичному лікуванні. Ярослав із Горішніх Плавнів тут близько двох місяців. Він на обстеженні для встановлення діагнозу. 

«У мене була температура, я кашляв. І мені зробили рентген. І мене направили у тубдиспансер. Мене посадили у палату. І зробили пробу Манту. І вона у мене почала червоніти», -прокоментував пацієнт Ярослав.

Тривалість лікування дитини залежить від чутливості мікобактерії інфекційного захворювання до протитуберкульозних препаратів, говорить лікар лікар дитячого відділення обласного  протитуберкульозного диспансеру Дмитро Ляшко. 

«Якщо ця чутливість збережена, курс лікування складає 6 місяців. Якщо чутливість відсутня до препаратів І ряду, це лікування складає понад 20 місяців», - повідомив Д.Ляшко.

Безальтернативний метод раннього виявлення туберкульозу у дітей  - проба Манту, каже Надія Петріщева. І додає: профілактичний огляд осіб від 4-х до 14-ти років на Полтавщині виконали на 57 %.

«У зв’язку із тим, що не було туберкуліну. І на сьогодні багато батьків з Полтави, Кременчука, навіть деякі райони – Карлівський, відмовляються від проведення проби Манту.  В області неповнолітні хворіють переважно на туберкульоз органів дихання, очей, кісток та туберкульозний менінгіт. Профілактика сухот – це здоровий спосіб життя та вакцинування», - прокоментувала завідувачка дитячим відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру Надія Петріщева. 

Аріна Алініна
 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Конкурсы
  • Переможців конкурсу "Перший раз - в перший клас" нагороджено

    Малеча задоволена. А ми ще раз вітаємо переможців та всіх учасників!

    Сьогодні у офісі страхової компанії «Мега-Поліс» відбулось нагородження трьох переможців фотоконкурсу «Перший раз – в перший клас».

    Нагадаємо, цей конкурс Кременчуцька газета проводила спільно з партнерами до Дня знань  і саме наші партнери визначили трьох переможців.

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться