Кременчуцька газета
Четверг, 29 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

На які медзаклади Кременчука пацієнти скаржилися у 2023 році

10 лютого 2024 09:00

Здебільшого люди вказували на відмову в наданні медичних послуг, передбачених договором з Нацслужбою здоров’я.

 

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) співпрацює з медичними закладами по всій країні, зокрема і з лікарнями у Кременчуці. Місцеві медичні установи уклали договори з НСЗУ, на підставі яких «гроші ходять за пацієнтом», тобто чим більше пацієнтів отримали якісну допомогу, тим більше коштів отримає лікарня. Бо державний орган веде статистику щодо скарг громадян на медичні заклади. Інформація про них, стан їхнього розгляду та що вирішено у підсумку, оприлюднюється сайті НСЗУ (nszu.gov.ua). Ми ознайомилися з цими даними і побачили, що не всіма закладами на Полтавщині, зокрема, у Кременчуці пацієнти задоволені. Загалом по Полтавській області за 2023 рік зареєстрували 66 скарг. У 2022-му їх було 53.

На які міські заклади скаржилися

Для отримання більш детальної інформації, ми написали запит до НСЗУ. У відповіді за підписом заступниці голови НСЗУ Ірини Кондратової зазначається, що статистика за закладами охорони здоров’я, які не уклали договір з НСЗУ, не ведеться. Тож, наприклад, дізнатися, чи скаржилися містяни на дитячу стоматологічну поліклініку, не вдасться. Адже ще у березні 2023 року перестав діяти договір Нацслужби з цим закладом. Тому не дивно, що на програму діяльності стоматполіклініки на 2024-2026 роки з бюджету територіальної громади виділяють приблизно 33 млн грн.

Відповідно до даних, що оприлюднені на сайті та надані у відповіді на наш запит, загалом за 2023 рік на кременчуцькі медзаклади, що співпрацюють з НСЗУ, скаржилися 9 разів:

- на роботу Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №3 третього квітня надійшла скарга по пакету медпослуг «Первинна медична допомога», а саме через недотримання електронної черги або запису на прийом за телефоном до обраного лікаря.

- на лікарню «Правобережна» 8 лютого поскаржилися через відмову в наданні медичних послуг, передбачених пакетом медпослуг, та в укладанні декларацій. Проте не зазначається, за яким саме пакетом послуг сталося порушення.

- лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» отримала три скарги:

- звернення від 23 листопада стосувалося надання неякісних медичних послуг за пакетом послуг «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». В НСЗУ повідомляють, що «скаргу перенаправлено для розгляду за належністю».

- 29 листопада надійшла скарга про створення фіктивних електронних медичних записів та декларацій, а також про неетичне поводження з пацієнтом у пакеті допомоги «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій». Внаслідок її розгляду проводилася претензійна робота з надавачем послуг.

- скарга від 28 грудня стосувалася надання медичних послуг у неповному обсязі, втім пакет допомоги, щодо якого сталося порушення, не зазначено.

- на Кременчуцький перинатальний центр II рівня поскаржилися 29 вересня через відмову у наданні медпослуг в пакеті допомоги «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». За цією скаргою відбулася претензійна робота з надавачем послуг.

- лікарня «Придніпровська»: 12 червня надійшло звернення до НСЗУ про вимагання коштів за надання медичних послуг, втратних матеріалів та лікарських засобів, передбачених пакетом медгарантій, а також неукладання декларацій у пакеті «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах». У підсумку претензію скаржника задовільнили, права пацієнта поновили.

- лікарня планового лікування (колишня Центральна районна лікарня) отримала 2 скарги:

- 28 вересня за відмову у наданні медпослуг у пакеті «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах». Проте, за даними НСЗУ, під час перевірки порушення не виявили.

- 17 грудня пацієнти скаржилися на вимагання коштів за надання медичних послуг та інші порушення. В результаті проводилася претензійна робота з надавачем послуг.

В новий рік – з новими скаргами

За перший місяць 2024 року одна з лікарень нашого міста вже має 2 скарги – це ЛІЛ «Кременчуцька». 12 січня зареєстрували вимагання коштів за надання медпослуг, витратних матеріалів та лікарських засобів й укладання декларацій, через що НСЗУ провело претензійну роботу з надавачем послуг.

Аналогічне звернення зареєстрували 15 січня. Втім результат розгляду цієї скарги на сайті Нацслужби поки не зазначили.

Як поскаржитися

Перед тим, як подавати скаргу до НСЗУ, варто спробувати розв’язати проблему самостійно. Наприклад, пацієнтам, які вважають, що не отримують необхідні послуги у належній якості, варто нагадати лікарю про договір, що діє між закладом охорони здоров’я та НСЗУ. Якщо послуга у рамках цього документу має надаватися безкоштовно, лікар повинен визнати свою помилку. У разі незгоди–треба йти до головного лікаря або до Департаменту охорони здоров’я.

Якщо поновлення прав не вдалося досягти, скаргу можна спрямувати до НСЗУ за номером телефону 16-77 або залишити на сайті органу за QR-кодом.

Дуже важливо, щоб у зверненні надавалася повна інформація про порушення прав пацієнта: назва медичного закладу, ім’я лікаря, суть скарги тощо. Інакше витрачатиметься додатковий час для уточнення інформації у скаржника.

У НСЗУ зазначають, що у структурі органу діє окремий відділ для роботи зі скаргами пацієнтів і це не є формальністю. Представники державного органу опрацюють скаргу і, якщо виявлять порушення, направлять листи до медустанови з проханням пояснити ситуацію та повернути кошти пацієнту.

Лист також надсилається власнику закладу (якщо це комунальна установа, то у виконком міської ради), оскільки питання організації медичного обслуговування належить до компетенції місцевого самоврядування.

З медичним закладом, який безпідставно вимагав оплату від пацієнта, може бути розірваний договір з НСЗУ. Тоді медустанова залишиться без фінансування з державного бюджету.

Нагадаємо, скільки заробили кременчуцькі лікарні.

 

Артем Кузьменко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися