Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 7 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Наркота у хлібцях: як кременчужанину передавали посилку з Польщі

 

2 июня 2020 13:45

Як суд покарав порушника.

Нещодавно Колегія суддів Крюківського районного суду Кременчука у відкритому судовому засіданні розглянули справу щодо уродженця нашого міста у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27 (Види співучасників), ч. 2 ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 3 ст. 305 (Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів), ч.3 ст.311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів) Кримінального України.

Про це йдеться у вироці суду, що розміщений у Єдиному реєстрі судових рішень.

Відповідно до обвинувального акту, на початку квітня 2018 року, з метою виготовлення для власного вжитку психотропної речовини - метамфетаміну, обвинувачуваний Сергій* почав підшуковувати можливості для незаконного придбання таблеток, які містять у своєму складі прекурсор (псевдоефедрин). У подальшому він отримав пропозицію придбати вказані таблетки від невстановленої досудовим розслідуванням особи (Раїси), що постійно перебуває на території однієї із країн Європейського Союзу та має змогу придбати на території країн Європи вказані таблетки, а у подальшому надіслати їх до України.

Чоловік і жінка заздалегідь, до початку вчинення злочину, домовились, погодили злочинний план, відомий усім учасникам, а також роль кожного у його вчиненні.

Надалі, 6 червня 2018 о 17.47 Сергій, діючи умисно за попередньою змовою із невстановленою досудовим розслідуванням особою, як пособник контрабанди, з метою отримання у володіння прекурсору, створюючи умови та усуваючи перешкоди для вчинення контрабанди наркотичних засобів та прекурсору, з метою сприяння вчиненню та приховуванню злочину, повідомив у телефонній розмові, що використовував термінал мобільного зв`язку, відомості про отримувача вказаної речовини та указав номер свого телефону.

У свою чергу Раїса, який перебував на території Республіки Польща, попередньо отримавши від Сергія обіцянку про придбання прекурсору, досягнувши з ним згоди про спільне вчинення контрабанди, отримавши відомості про отримувача посилки, діючи умисно, з метою маскування заборонених речовин та унеможливлення їх виявлення митними органами України, приховала 168 таблеток білого кольору, які містять у своєму складі певдоефедрин, у картонній коробці з-під хлібців «Vega Lekkie», яка разом із іншими продуктами харчування та слабко алкогольними напоями були поміщені до господарської сумки.

Надалі, Раїса на виконання спільного злочинного наміру, після підшукання перевізника, який здійснює міжнародні перевезення пасажирів та багажу з Республіки Польща до України, 11 червня 2018 року на автовокзалі м. Познань, Республіка Польща, передала господарську сумку із прихованим серед продуктів харчування прекурсором водіям автобусу міжнародного, які виконували рейс м. Познань (Республіка Польща) - м. Кременчук (Україна).

Того ж дня, 11 червня 2018 об 11.43 Раїса, використовуючи термінал мобільного зв`язку, зателефонувала на мобільний термінал, яким постійно користувався Сергій, та повідомила про відправку посилки автобусом міжнародного сполучення і вказала номер мобільного телефону водія, у якого обвинувачуваний мав забрати посилку у Кременчуці.

Розрахунок за придбаний товар мав відбутися після отримання прекурсору, шляхом перерахування коштів міжнародною платіжною системою на фінансовий рахунок.

Під час проходження митного контролю водії автобуса, яким не було відомо про протиправні дії Сергія та Раїси, усно повідомили представнику митного органу про переміщення у автобусі особистих речей громадян та вказали про відсутність заборонених товарів.

Наступного дня, тобто, 12 червня 2018, автобус прибув на автовокзал в Києві, де відбулося пересаджування пасажирів та переміщення вантажу до іншого автобусу марки.

Цього ж дня, приблизно о 10.00 обвинувачуваний, використовуючи термінал мобільного зв`язку, дізнався у останнього час прибуття автобусу до Кременчука.

Цього ж дня, обвинувачуваний підійшов до вказаного автобусу та повідомив, що він є одержувачем вищеназваної посилки, забрав її і покинув територію автовокзалу.

Маючи у своєму володінні 168 таблеток білого кольору, які містять у своєму складі прекурсор - певдоефедрин, приховані у посилці, Сергій вийшов з автовокзалу  Кременчука і продовжив свій рух територією міста.

12 червня 2018 о 12.32 злочинні дії обвинувачуваного припинили співробітники УСБУ в Полтавській області, які під час огляду місця події виявили та вилучили у нього господарську сумку з полімерного матеріалу, де серед продуктів харчування на дні сумки, у картонній коробці з-під хлібців «Vega Lekkie», виявили 168 таблеток білого кольору.

Суд затвердив угоду від 30 квітня 2020 року по кримінальному провадженню  від 11 червня 2018 року про визнання винуватості, укладену між прокурором відділу нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України прокуратури Полтавської області Ілляшевич Р.В. і обвинуваченим.

Обвинувачуваного визнали винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч.2 ст. 28, ч.3 ст. 305, ч.3 ст. 311 Кримінального кодексу України та призначили узгоджене сторонами покарання:

-за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 305 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна;

-за ч.3 ст. 311 КК України, із застосуванням ст..69 КК України до 3 років позбавлення волі без конфіскації майна.

На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно визначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Відповідно до ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від призначеного судом покарання.

Запобіжний захід обвинувачуваному до набрання вироком законної сили: особисте зобов’язання, поклавши на нього обов’язки не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає, без дозволу суду, повідомляти про зміну свого місця проживання.

Вирішили також стягнути з чоловіка на користь держави 11 тис 440 грн за проведення експертиз.

Вирок може бути оскаржений, з підстав, передбачених статтею 394 КПК України до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд Кременчука Полтавської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

 

Антоніна Озерна

 

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться