Кременчугская газета
Четверг, 15 Ноября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Під наглядом відеокамер: у Кременчуці відкрили кабінет, де наркозалежним видаватимуть метадон

 

14 февраля 2018 16:30

Препарати наркозалежні отримуватимуть безкоштовно. Та медики не відкидають, що послуги замісної терапії можуть бути платними.

14 лютого у Кременчуці  відкрили кабінет замісної  підтримувальної терапії (ЗПТ). Кабінет відкрили на базі комунального підприємва «Лікарня «Придніпровська». В приміщенні поліклініки, що на вулиці Леонова. Але з окремим входом з двору.

І хоч ще до кінця тут не завершено ремонт, з березня перших 10 пацієнтів тут готові прийняти. Йдеться про наркозалежних кременчужан, які тут отримуватимуть замісну терапію - препарат метадон.

Директор лікарні «Придніпровська» Віктор Скачко на відкритті зазначив, що співфінансування ремонту кабінету було із трьох джерел. 178 тисяч гривень виділено  благодійним фондом "Світло надії", 297, 5 тисячі гривень з міського бюджету Кременчука і 40-45 тисяч гривень -власні кошти лікарні.

«Запровадження замісної терапії на базі лікарні «Придніпровська» є одним із завдань пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області, який впроваджувався в Кременчуці», - нагадала представник цього проекту Марія Маковецька.

Після того, як урочисто було перерізано стрічку, директор лікарні «Придніпровська» влаштував екскурсію приміщенням гостям і журналістіам.

Розповів, що у кабінеті щодня з 8 години ранку до 10 години вечора буде чергувати лікар і медсестра. Ті кременчужани, які потраплять в програму, мають приходити щодня за препаратом. Таблетки пацієнти прийматимуть під наглядом відеокамер. Так само - під наглядом відеокамер видаватиме препарат медсестра. Наркозалежних також перевірятимуть, чи не вживають вони наркотики десь "з вулиці".

Програма замісної терапії для наркозалежних не нова в Кременчуці. Наразі 105 кременчужан отримує таку в наркодиспенсері. Але ще є черга до 20 чоловік.

Медики припускають, що не всі наркозалежні звертаються в наркодиспансер, декому буде зручніше приходити саме в цей кабінет. Та наркодиспансеру не минути – бо направлення видає експертна комісія саме при цьому лікувальному закладі.

У кабінеті працюватиме лікар-нарколог, який працює наразі в наркодиспансері. Це Ігор Погорєлов. Він говорить, що у пацієнтів, які проходять замісну терапію, є шанс повністю відмовитися від наркотиків. Та  статистика свідчить, що це не більше 10 %.

Журналісти поцікавились, чи достатньо 10 чоловік залучити до участі у програмі саме в цьому кабінеті, аби закрити питання замісної терапії в місті?

На це було пояснення, що кабінет надалі може бути розширений на 30 чоловік. При цьому керівник напрямку адвокації БО «Світло надії» Сергій Жук нагадав, що у разі потреби замісна терапії надається, як платна послуга. Так в Полтаві щомісячно обходиться в 1300-1500 гривень.

У Кременчуці таку платну послугу поки що не вводять, та не відкидають, що замісна терапія може бути платною.

*Метадон — синтетичний наркотик опійної групи. В Україні використовується в замістній підтримуючій терапії, як засіб для лікування наркоманії. Спочатку був введенний для ВІЛ\позитивних пацієнтів. Зараз отримують всі залежні, за власним бажанням. Засіб не дуже токсичний, в порівнянні з героїном, в багатьох країнах заборонений через високу смертність, оскільки досить часто його змішують з іншими речовинами.

 

Фото Кирило Воронцов 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться