Кременчуцька газета
Четверг, 5 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Наскільки Полтавщина готова до зими

18 вересня 2023 12:45

Офіційно.

Сьогодні на нараді в начальника Полтавської облвійськадміністрації Дмитра Луніна про питання про стан підготовки житлово-комунальних підприємств області до роботи в осінньо-зимовий період 2023/2024 року доповідав директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики обласної військової адміністрації Едуард Рева.

За його словами, наразі підготовка об’єктів житлово-комунального господарства області до роботи в осінньо-зимовий період виконується в запланованих обсягах.

Нині комплексно підготовлено до функціонування в осінньо-зимовий період 2023/2024 року 6 179 житлових будинків (90,9%), із них: обслуговуються управителями – 4 733 (91,0%), об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів – 1 036 (91,0%), відомчого житлового фонду – 410 (90,1%). Підготовлено 273 заклади соціальної сфери (97,8%): загальноосвітні навчальні заклади – 110 об’єктів (100,0%), дошкільні навчальні заклади – 115 (100,0%), заклади охорони здоров’я – 48 (89,0%).

У дорожньо-мостовому господарстві проведено капітальний ремонт 1 221,27 тис. м2 міських вулиць та доріг (90,0%), підготовлено 194 одиниці спеціалізованої прибиральної техніки (90,0%), 23,22 тис. тонн посипкового матеріалу (90,0%).

Під час підготовки до опалювального сезону проведено заміну або ремонт 15,4 км водопровідних мереж, що становить 91% від планових показників, та 2,32 км каналізаційних мереж (90%), підготовку 165 водопровідних насосних станцій (91%) та 108 каналізаційних насосних станцій (90%), 2  водопровідних очисних споруд, 18 – каналізаційних очисних споруд (90%), 5 водозаборів із поверхневих джерел (90%), 405 – свердловин (92%).

Із метою забезпечення стабільної роботи систем життєзабезпечення на території області нині підготовлено 159 котелень (90,9% від плану), у тому числі 144 (90,6%) – комунальні котельні місцевих рад (з урахуванням сільських та селищних котелень).

Враховуючи низький рівень надійності теплових мереж, які вичерпали свій встановлений ресурс та незадовільну теплоізоляцію, що обумовлює великі втрати тепла, теплопостачальними підприємствами області виконуються роботи з реконструкції та заміни ветхих і аварійних ділянок мереж теплопостачання в містах: Полтава, Кременчук, Горішні Плавні, Лубни – 9,0 км (91,1%) (у двотрубному обчисленні), із прокладкою попередньо ізольованих і полімерних труб – 2,7 км (90,3%).

Триває активна ремонтна робота мережевого господарства та ліній передач, посилюється фізичний захист об’єктів енергетики.

Загалом до опалювального сезону 2023/2024 року комплексно підготовлено 91,2% об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

Оскільки агресія російської федерації продовжується, то з початком зниження температури зовнішнього повітря можуть посилитися обстріли енергетичних об’єктів, а отже необхідно бути готовими до того, що наступний опалювальний сезон може проходити також в умовах значних обмежень.

Щодо забезпечення автономного електроживлення критично важливих об’єктів централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення в разі блекауту, то із 323 критично важливих об’єктів підприємств водопровідно-каналізаційного та теплового господарств, генераторами забезпечені 120 об’єктів, що становить 37%. На сьогодні існує потреба ще в 185 генераторах різної потужності. Територіальним громадам спільно з комунальними підприємствами необхідно продовжити роботу із забезпечення решти 185 об’єктів резервними джерелами живлення.

 

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися