Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 29 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Навчання в Польщі для українських дітей

 

31 липня 2020 08:05

Отримання якісної освіти для любого абітурієнта – це перспектива на вигідне працевлаштування в Україні і за кордоном, широкі можливості розвитку і життя в майбутньому. Здобувати професію можна і в українських навчальних закладах, але дипломи, видані  українськими навчальними закладами різного рівня акредитації, не визнаються в багатьох країнах світу і  влаштуватися  на роботу за фахом вкрай складно. Хоча  у 2005 році Україна офіційно приєдналася до «Болонського процесу» і всі навчальні програми приведені до єдиних  європейських стандартів, але якість освіти не покращилася. Договори про взаємне визнання дипломів Україна уклала лише з Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Молдовою . Вища освіта за кордоном має багато переваг:

  • можливість безкоштовного навчання в кращих зарубіжних університетах;

  • ціна навчання іноді навіть нижча, ніж в Україні;

  • освоєння іноземної мови;

  • налагодження дружніх стосунків з однолітками із різних країн;

  • вивчення звичаїв і культури;

  • швидке працевлаштування після закінчення навчання.

Безкоштовну освіту українці можуть отримати в Німеччині, Австрії, Франції, Норвегії, Чехії, Словаччині, Італії, Греції, Польщі, але за певних умов. У Польщі потрібно пройти спеціальне тестування на знання мови, дивіться тут: https://studix.eu/ru/category/polshha/. У Норвегії можна навчатись норвезькою і англійською мовами; у Німеччині і Франції потрібно заплатити річний внесок. Під час навчання  в іноземних ВНЗ студенти отримують стипендію, якщо взяти участь у грантових стипендіальних програмах. Наприклад, Німецька служба академічних обмінів пропонує стипендіальну програму випускникам, які під час вступу матимуть кваліфікаційний рівень «бакалавр» і вище. Розмір стипендії становить близько 750 євро. Також студент має право користуватись медичною страховкою, на безплатний проїзд і оренду помешкання. При цьому відмінне знання німецької мови необхідне. Стипендіальна програма Великобританії «Chevening» призначена для активної української молоді, яка має бажання по закінченні навчання працювати у рідній країні і впливати на прийняття урядових рішень. Зазвичай тривалість магістерських програм становить 3-12 місяців. Щоб безкоштовно навчатись у Польщі, потрібно мати хоча б мінімальний рівень знання польської мови(В1, В2), хороші результати вступних екзаменів. Більш детальніше про умови вступу дивіться на studix.eu.

Останнім часом українські випускники саме Польщу обирають для навчання. З чим це пов’язано.

Українські студенти у Польщі

Згідно з даними інтернет-видання «Польща сьогодні» в польських  університетах у 2020 році зафіксовано 86000 іноземних студентів, переважну частину яких складають білоруси і українці. Найбільшою популярністю користуються такі напрямки як «медицина»,« менеджмент», «інформатика». Для українців Польща - це ідеальне місце, де можна отримати диплом європейського зразка і безболісно пристосовуватися до життя за кордоном. За даними «UNIAN.NET», після закінчення навчання 28% випускників польських «вишів»  хочуть залишитися в Польщі., 29% − переїхати в іншу країну і тільки9% планують повертатися додому. Ці дані свідчать про високий рівень освітянських послуг і життя у Польщі.

Україна і Польща за місцем розташуванням – сусіди, а отже фінансова доступність очевидна.  Культура і мова схожі. Мова легко вивчається, адже належить до слов'янської групи. Крім того, у Польщі нижчі витрати на життя, ніж в інших  європейських країнах; є великі перспективи безкоштовного навчання чи на пільговій основі. Одночасно можна навчатись і працювати завдяки впровадженню модернізованої програми навчання: онлайн лекції, семінари, доступ до електронних бібліотек. Перевага надається практичним заняттям. Студенти здобувають досвід під час стажування в інших країнах, що передбачено умовами міжнародного обміну студентами. Створені прекрасні умови для проживання, організації дозвілля.

На правах реклами

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися