Інфікуватися в тату-салонах чи при проведенні пірсингу можна лише за умови недотримання майстром вимог дезінфекції, стерилізації інструментів та гігієни.
На Полтавщині від початку епідемії ВІЛ було зареєстровано 7858 ВІЛ-позитивних осіб. Із них діагноз СНІД мають 2782 особи, з них 11 діток. За період епідемії ВІЛ/СНІДу в області померли1377 осіб.
Про це повідомила Тетяна Голубєва, в.о. заступника директора КП «Обласний центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради».
За її словами, зараз під диспансерним наглядом перебуває 3551 мешканець області, з них 80 відсотків уже отримують антиретровірусне лікування. Завдяки Програмі попередження вертикальної трансмісії, дітки від ВІЛ-позитивних матерів народжуються здорові. Наразі на обліку перебувають 68 дітей, які отримують антиретровірусне лікування.
Серед усіх шляхів інфікування зараз найбільш поширений на Полтавщині статевий.
За 9 місяців цього року в області взято на облік 291 особу, з них 70 відсотків інфікувалися саме в такий спосіб. Люди не користувалися презервативами.
Парентеральний шлях передачі – інфікування при спільному користуванні шприцами, забрудненими кров’ю, серед споживачів ін’єкційних наркотиків – тримав першість на початку епідемії. Зараз він також має місце. Але, починаючи з 2006 року, ВІЛ все частіше передається статевим шляхом і починає вражати все більше соціально адаптованих людей. На цей час більшість інфікованих – це люди репродуктивного віку. Понад 60 відсотків з них – віком від 20 до 40 років.
Інфікуватися в тату-салонах чи при проведенні пірсингу можна лише за умови недотримання майстром вимог дезінфекції, стерилізації інструментів та гігієни. Якщо люди проводять ці маніпуляції в салонах, де якісно обробляється інструментарій, інфікуватися практично неможливо. Якщо ж послуга надається десь у кустарних умовах, вдома, жодних гарантій безпеки немає.
За матеріалами Полтавської ОДА