Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Невдовзі у небі буде рідкісне явище

19 березня 2023 17:30

Парад планет у березні запам'ятається надовго.

Наприкінці березня можна буде спостерігати в небі рідкісне вирівнювання планет Сонячної системи, адже цілих п'ять світів Юпітер, Меркурій, Уран, Марс і Венера вишикуються в один ряд під час явища, яке відомо, як парад планет. Хоча це не зовсім наукова назва цієї події, проте багато людей пов'язують вирівнювання планет у нічному небі саме з цим терміном. Про це повідомлється на сайті «Новини Live».

За словами вчених, у вівторок, 28 березня, після заходу Сонця всі 5 планет буде видно в небі досить добре. Найяскравішими планетами в цьому випадку будуть Меркурій та Юпітер, які будуть видно над горизонтом, а також Венера, яка буде трохи вищою у небі. Трохи гірше буде видно Марс, а щоб побачити Уран знадобиться бінокль.

За словами Бет Біллер з Единбурзького університету, Великобританія, у самому вирівнюванні планет, коли візуально вони здаються на одній лінії немає нічого незвичайного, якщо йдеться про дві або три планети. Але вирівнювання п'яти планет — це рідкісне явище. Наприклад, такий парад планет можна було спостерігати у 2022, 2020 та 2016 роках. Минулого року мешканці північної півкулі Землі могли спостерігати за вирівнюванням Меркурія, Венери, Марса, Юпітера та Сатурна.

За словами Біллер, найлегше можна буде розрізнити в небі Венеру та Юпітер. Власне, ці дві планети вже можна було спостерігати на близькій відстані одна до одної за останні кілька тижнів. Хоча Марс буде не таким яскравим, все ж таки неозброєним оком його також можна буде розрізнити. Що ж до Меркурія, його видно буде лише у разі, якщо небо буде дуже чисте. А Уран без бінокля чи телескопа виявити практично неможливо.

Водночас вчені вказують на те, що залежно від місця розташування людини та наявності таких перешкод як високі дерева та будівлі, побачити всі 5 планет одночасно може бути складно. Але якщо дуже постаратися і до того ж використати бінокль, то парад планет у березні запам'ятається надовго, вважають вчені.

За словами астрономів, навіть якщо ви пропустите неймовірне космічне видовище цього місяця, то взагалі 2023 року очікується ще кілька подій вирівнювання планет. Наприклад, у квітні можна буде побачити, як вишикувалися в лінію Меркурій, Уран, Венера і Марс, а під час іншої подібної події цього місяця в ряд вишикуються Марс, Венера, Уран і Меркурій.

 

За матеріалами «Новини Live»


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися