Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Нові платіжки за тепло


24 февраля 2020 08:30

Чому за січень кременчужанам доводиться платити більше, ніж у грудні, і чого очікувати далі.

Мешканці нашого міста обурені січневими платіжками за теплопостачання. Адже у декого суми збільшилися на кілька сотень гривень. І це при тому, що влада, навпаки, обіцяла знизити ціни. Схожа ситуація – у багатьох українських містах. Люди не можуть взяти до тями, чому це так. Адже в уряді запевняли, що у 120 містах зменшили оплату за теплопостачання.

Роз’яснення, чому цього не видно у платіжках, мають дати підприємства-надавачі послуг. Адже відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року №1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», починаючи з грудня 2019 року теплопостачальна організація може прийняти рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води для споживачів.

До речі, на сайтах обох кременчуцьких підприємств-надавачів послуг з’явилися оголошення про введення понижуючого коефіцієнта, наведена формула розрахунку – але містянам чомусь доводиться платити більше. Як виникла розбіжність, Кременчуцька газета поцікавилася у тих, хто забезпечує теплопостачання в нашому місті: на комунальному підприємстві «Теплоенерго» і в ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ».

Пояснення «Теплоенерго»: новорічні свята внесли корективи

Зараз послуги з централізованого опалення для населення надають за фактичними обсягами спожитої теплової енергії. Їх розраховують за показниками лічильників з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і фактичної кількості днів обслуговування, також враховується вартість газу. Всі ці чинники регламентовані постановою Кабміну, про яку згадано вище. Про це зазначив начальника відділу збуту теплової енергії «Теплоенерго» Володимир Кійло.

«Для абонентів «Теплоенерго» головними чинниками збільшення плати у січні 2020 року порівняно з груднем 2019 року стали кількість розрахункових днів, а також збільшення вартості газу (його ціна трохи зросла порівняно з минулим місяцем). Щодо вартості газу, то тут вплив на збільшення суми у платіжці за теплопостачання незначний. А ось затяжні новорічні свята внесли свої корективи в оплату. Нам у грудні минулого року довелося дещо раніше зняти показники загальнобудинкових лічильників теплової енергії. Тому вийшла розбіжність у розрахункових періодах за ці місяці. У січні днів, які взяли до розрахунків, було більше, ніж у грудні. Така ситуація склалася у 160 будинках з 212, які обслуговує наше підприємство. Це і стало причиною того, що кількість отриманої теплоенергії була більшою, а відповідно і плата за неї», – пояснив Кійло.

Він зазначив, що показники середньомісячної температури зовнішнього повітря в ці місяці були приблизно на одному і тому самому рівні. Тож вплив на суми оплати за теплопостачання незначний.

На відміну від цієї категорії абонентів, тим кременчужанам, які не мають побудинкових лічильників тепла, розрахункова кількість днів на оплату не впливає. Ці споживачі послуг «прив’язані» до розміру житлової площі, зовнішню температуру повітря і вартості газу. Про це також зазначив начальник відділу збуту теплової енергії «Теплоенерго».

Він прогнозує, що в лютому кременчужани побачать інші (менші) суми в платіжках.

«Якщо не буде якихось кардинальних змін на ринку газу, якщо раптом не буде аномальних морозів, то у лютому повернемося до грудневих платіжок», – запевнив Кійло.

Пояснення Кременчуцької ТЕЦ: впливають декілька чинників

В абонентському відділі цього підприємства вказують на декілька факторів, через які споживачі мають сплатити за тепло в січні цього року більше, ніж у грудні минулого. Зокрема на той, що температура зовнішнього повітря була на декілька градусів нижчою. Як і для абонентів «Теплоенерго», для мешканців, які отримують тепло від Кременчуцької ТЕЦ, кількість днів, врахованих у платіжках, відобразились на сумі оплати. Також вказують, що у зв’язку із зміною ціни на газ нарахування за послуги з централізованого опалення за січень 2020 року і за грудень 2019 року провели із застосуванням коефіцієнтів перерахунку. Лише у грудні він був 0,8, а в січні 0,83. Це теж вплинуло на суму, виставлену до оплати.

Яким буде цей коефіцієнт в лютому, наразі невідомо. Його має «спустити» на місця Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Та на Кременчуцькій ТЕЦ прогнозують, що, якщо не буде різкого зниження температури, у лютому споживачі отримають платіжки із меншими сумами за тепло.

Версії енергетиків інших українських міст

Якщо промоніторити інформацію надавачів послуг щодо нарахування оплати за спожите населенням тепло у січні цього року, то не можна не помітити, що їхні коментарі не дуже різняться.

Прес-служба комунального підприємства «Київтеплоенерго» збільшення сум у платіжках за опалення у січні 2020 року порівняно з груднем 2019 року в столиці пов'язує із температурою повітря та вартістю газу.

За тепло у січні мешканці Луцька теж заплатять більше, ніж зазвичай. У «Луцьктепло» пояснюють це впливом середньої фактичної температура зовнішнього повітря у січні 2020 року, яка була нижчою, ніж у грудні.

Харків’яни, як і кременчужани, обурені січневими платіжками за тепло. І в цьому слобожанському місті пояснення енергетиків схожі з нашими. Адже, як повідомили на комунальному підприємстві «Харківські теплові мережі», у грудні 2019 року через новорічні свята показання лічильників знімали не в кінці місяця, а числа 24-го, і цей тиждень тепер додали до січня.

Як рекомендують порівнювати платіжки і що обіцяють на лютий

Рахунок за газ у січні виріс порівняно з рахунком у грудні через об’єктивні чинники – такі, як зростання ціни на газ. Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Він нагадав, що уряду вдалося у грудні значно знизити ціну на тепло і газ для більшості українців.

«Чи збільшилася платіжка за січень порівняно з груднем? Це правда. Ми самі підтверджуємо, що порівняно з груднем місяцем за січень платіжка збільшилася, на жаль. Це спричинено об’єктивними факторами, наприклад, такими, як ціна на газ», – сказав Гончарук.

За його словами, порівнювати потрібно «місяць із місяцем, січень із січнем».

«Коли ми говоримо про те, що нам цієї зими дійсно вдалося значно зменшити витрати для людей на тепло і на газ, ми говоримо про те, що порівняно з минулою зимою такі витрати значно менші», – пояснив він.

Окрім усього, Гончарук пообіцяв, що за підсумками цієї зими українці заплатять менше, ніж минулої зими. І вже в лютому оплата за тепло буде меншою, ніж у січні.

Корисні посилання

ТОВ «Кременчуцька ТЕЦ» (абонентський відділ): 760-123, 760-221, 760-278

КП «Теплоенерго» (відділ збуту теплової енергії): 758-726, 758-727, (067) 400-92-17, (093) 353-60-12.

 

Світлана Павленко з використанням матеріалів з відкритих джерел

Фото Олександра Попенка

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться