Кременчуцька газета
Середа, 7 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Нові правила маркування продуктів - етикетки в поміч кременчужанам

14 серпня 2019 13:55

Уся інформація на етикетках повинна бути надрукована чітко, розбірливо, контрастно. Висота малих літер має дорівнювати або перевищувати 1,2 мм.

З 6 серпня в Україні поступово будуть змінюватися етикетки товарів у магазинах, тому що починають діяти нові правила маркування харчової продукції.

Якщо раніше, етикетка могла бути написана такими малими літерами, що її неможливо було прочитати, а інформація про продукт могла бути неповною, то тепер подібного не має бути.  

Це основний принцип нового закону. Головні вимоги до етикеток: вони мають не плутати покупця, а допомагати у виборі. 

Про те, що правди на етикетках вимагає Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», нагадав очільник головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

Він акцентує, що 6  серпня 2019 року набула чинності основна частина Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».  Відтепер уся правда про продукт, який ви хочете купити, повинна бути розміщена на етикетці і не вводити в оману споживача. Закон поширюється насамперед на операторів ринку харчових продуктів та безпосередньо впливає на споживачів харчових продуктів.

«Обов’язкова інформація про продукт повинна бути державною мовою. Написи зроблені точно, чітко, зрозуміло, розбірливо та розміщені на видному місці. Крім того зазначається офіційна назва харчового продукту (встановлена нормативно-правовим актом або національним стандартом). Інформація про фізичний стан (продукт сублімованої сушки, швидкозаморожений, концентрований, копчений, порошкоподібний, рідкий) має супроводжувати назву харчового продукту. Усі інгредієнти харчового продукту вказуються в порядку зменшення їхньої масової частки. Попередження про наявність алергенів виділяється окремим кольором, шрифтом, стилем», - звертає увагу О. Тимченко.

Зокрема, якщо частка ГМО перевищує 0,9% - це обов’язково повинно бути зазначено на упаковці чи етикетці.

Серед іншого, з’являться на продуктах і нові терміни придатності: «Вжити до…», «Краще спожити до…», «Краще спожити до кінця…».

Якщо упаковка товару менша ніж 10 см² обов’язково зазначати лише назву продукту, алергени, кількість, мінімальний термін придатності.

Уся інформація повинна бути надрукована чітко, розбірливо, контрастно. Висота малих літер має дорівнювати або перевищувати 1,2 мм.

«За порушення закону передбачені штрафні санкції у розмірі 3-5 мінімальних зарплат», - зазначає О.Тимченко.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися