Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

«Останній дзвоник» для учнів ліцею із Попасної пролунав із Полтавщини

20 червня 2022 17:45

Напад росії на Україну примусив родину директорки Попаснянського ліцею №21 Марини Устенко покинути рідну домівку. Розкидало по світу учителів і учнів цього навчального закладу.

Днями у  Полтавській академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського відбулась зустріч директора Віталія Зелюка, його заступників і фахівців із журналістами із різних куточків України. Проходила вона в рамках прес-туру, який організували Харківський і Полтавський прес-клуби.

Під час зустрічі до сліз зворушила історія освітянки із Луганщини, родина якої зараз живе в Полтаві.

Напад росії на Україну примусив родину директорки Попаснянського ліцею №21 Марини Устенко покинути рідну домівку. Розкидало по світу учителів і учнів цього навчального закладу.

«У нас навчалось 286 учнів. На щастя, всі педпрацівники і  учні зараз живі. Одну дитину поранено. Дехто перебуває за кордоном, дехто переїхав в інші населені пункти України, а є діти, які з батьками опинились в Росії», - розповіла жінка.

Марина Устенко пригадала події з 2014 року, а саме, як жила у місті за три кілометри від лінії фронту.  Попри це постійно робила все для розвитку свого навчального закладу. Їх ліцей брав участь у різних проєктах і мав перемоги. Так вдалось відремонтувати і осучаснити школу, яка зовсім нещодавно стала ліцеєм. І нещодавно, перед початком війни, у рамках державної програми«Великого будівництва» вдалось відкрити новий стадіон.

На фото, так зараз виглядає ліцей №21 міста Попасна

 

«Зараз мого міста немає, воно зруйноване на 98%»,- говорить Марина говорить із сльозами на очах.

Пригадує, що спочатку не хотіла виїжджати із Попасної. Але почався суцільний жах, коли цілодобово люди були вимушені жити під обстрілами, а з будинку не було можливості вийти.  І тоді Марині Устенко зателефонувала доцентка Полтавської академії неперервної освіти імені михайла Остроградського Марина Єщенко, яка попросила негайно виїжджати, запропонувавши прихисток в Полтаві.

Родина Марини Устенко залишала  Попасну в середині березня. Скрізь лунали вибухи...

«Чому обрала Полтаву? Та тому, що із 2014 проку брала у різних проєктах Полтавської академії неприривної освіти, знайома із колективом»,- говорить Марина Устенко.

Уже з Полтави їй  вдалось налагодити з своїм педколективом Попаснянського ліцею №21 дистанційне навчання для учнів. І навіть онлайн зробити свято «Останнього дзвоника. У відео, яке записали діти, лунають лише теплі слова і сподівання на зустріч після перемоги.

Зараз Марина Устенко займається питанням оформлення свідоцтв про освіту для випускників. Буде розсилати їх учням.

Також бере участь у різноманітних заходах Полтавської академії неприривної освіти для переселенців. Так, упродовж травня-червня 2022 року тут проведено 7 зустрічей на тему української мови і історії. Їх проводили знані науковці і освітяни. Це викладачі полтавських вишів, музейники, майстри народної творчості, співробітники Полтавськогоо національного університету імені Короленка. Зараз співробітники ПАНУ окрім роботи за основними напрямками займаються питаннями ВПО.

Щодо Марини Устенко, то Директор Полтаської академії неприривної освіти Віталій Зелюк запропонував їй працювати в його команді (На фото).

Вона сама говорить, що як не важко було психологічно, уже відновилась. А нещодавно на концерті, який для переселенців організували співробітники ПАНО, виконала українську пісню. Життя продовжується.

 

Світлана Павленко

Фото із сторінки в Фейсбук Марини Устенко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися