
Щоб не залишитися без тепла і скільки це коштуватиме.
Сьогодні, 8 червня, у сквері імені Пономаренка відбулася чергова зустріч керівництва Кременчука із жителями нагірної частини стосовно нормативної бази щодо автономного і індивідуального опалення.
Однак, все почалося цього разу з каламбуру. На час зустрічі була оголошена повітряна тривога. Тож запропонували почати після оголошення відбою, або пройти до найближчого бомбосховища (яке на той час було зачинене). Тож все-таки роз'яснення мешканцям міста, як перейти на індивідуальне чи на автономне опалення, таки проводили на вулиці. Як зазначила кременчужанам заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Ірина Зеркалій, усе спільне майно будинку належить співвласникам.
"Тільки співвласники мають право управляти своїм майном... А якщо мешканці бажають щось зробити, коли не створюють ОСББ, то 75 % мешканців мають бути "за" індивідуальне чи автономне опалення", - пояснила вона, зазначивши, що у законодавстві навіть є протокол, як це зробити.
Наголосила, що у Кременчуці зберігають централізоване опалення, враховуюче, що ТЕЦ зруйнували. А фіндопомоги для фінансування мешканців в місті не виділятимуть.
"Будинки малоповерхові, можливо, перейдуть на індивідуальне.. у 9-ти поверхівках складніше", - пояснила І.Зеркалій.
Додала, що індивідуальне опалення влаштовують тоді, коли окремо опалюється квартира, а автономне - передбачає котельню на багатоповерхівку. І одна квартира не може перейти на індивідуальне опалення. Як раніше пояснювали, тут потрібне рішення більшості мешканців, яке буде затверджене протоколом загальних зборів. А потім цей протокол розглядає спеціальна комісія, на якій виносять вердикт, чи може конкретний будинок відокремитися від централізованого опалення чи ні. І у разі позитивного вирішення, питання виносять на засідання Кременчуцького міськвиконкому. Далі вже настає клопіт самих мешканців – як обігрітися: квартирам окремо чи будинку в цілому.
На запитання містян Зеркалій відповіла, що централізоване опалення у цьому році буде.
"- А може мера пора змінювати?
- Це схиляють до централізованого опалення!
- Закон старий, а зараз військовий стан.
- У Кіровоградській області таких проблем нема.
- Закон помінявся, а труби ні! Мера міняти!
- Чому я маю підлаштовуватися під інших?
- Зараз військовий час, стихійне лихо..." - лунали вигуки присутніх.
Представники влади наголошували на тому, що централізоване опалення у місті відновлять, але яким чином - то секрет. Також у департаменті ЖКГ розповіли, що у місті вже мешканці трьох будинків готові перейти на індивідуальне опалення і збирають необхідні документи.
"Всі кошти спрямовані на відновлення централізованого опалення", - наголошувала Зеркалій, що містяни жодної фінансової підтримки не отримають.
"Аби поговорити. Ці збори просто так", - резюмували містяни.
Антоніна Озерна