Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 30 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Отримувати високу зарплату у Кременчуці – реально

 

20 мая 2019 08:30

Щомісяця роботу,  навіть з гідною зарплатою, в нашому місті та поблизу нього знаходять сотні людей. Ми розбиралися, які місцеві підприємства пропонують безробітним високу оплату праці та на яких посадах можна отримувати хоч і не багато, але безробіття таки подолати.

У громадському транспорті, спілкуючись із сусідами або знайомими, ми часто чуємо розповіді про наших співвітчизників, які заробляють на життя за межами нашої країни. На це звернув нещодавно увагу і прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. За його словами, 45% громадян України виїжджають за кордон, аби знайти більш високооплачувану роботу. Однак дехто вакансію з гідним окладом знаходить і в рідному місті. 

«Нащо мені та Польща? Я й тут можу заробити такі ж гроші», – почула нещодавно журналістка нашої редакції від свого знайомого, який працює на будівництві.

Та здивувалася. Дійсно, які вакансії є у нашому місті та на який рівень оплати можна сподіватися тим, хто зараз шукає роботу? За відповіддю ми звернулися до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості.

Працевлаштуватися і молодому, і пенсіонеру – реально
У середньому за місяць у Кременчуці та районі близько 600 громадян знаходять роботу за сприяння центру зайнятості. Такі дані подає установа за січень-квітень цього року. Тобто, за ці 4 місяці знайти роботу за допомоги центру змогли 2 тис 544 особи, які мали статус безробітних. Майже стільки ж робочих місць підібрали для мешканців міста та району упродовж аналогічного періоду 2018 року (2 тис 536 осіб). Ще 579 осіб працевлаштувалися з числа тих, які ще не отримали відповідний статус, але звернулися до центру зайнятості. Серед них 307 жінок та 272 чоловіки. Зазначимо, що роботу шукають і молоді люди (у віці до 35 років) – 221 особа,  і особи передпенсійного віку –  132 .

Зарплата понад 15 тис – реально
Упродовж 2018-2019 років кременчужани та мешканці району влаштовувалися на посади економістів, бухгалтерів, вихователів, електрозварників, слюсарів зі складання металевих конструкцій, слюсарів із механоскладальних робіт, слюсарів-ремонтників, комірників, сторожів, прибиральників, двірників та інші. 
У центрі зайнятості зауважують, що Полтавщина вважається одним із регіонів із найбільш високооплачуваними робочими місцями в Україні.
Тому цього року зарплати для окремих категорій робітників у 15 тис грн і вищі – це реальність. Про це розповіла завідувачка сектора рекрутингу відділу взаємодії із роботодавцями Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості Ольга Гончарова.
За інформацією фахівців установи, зараз є вакансія із найвищою зарплатнею – у 19 тис 950 грн. На ці гроші шукають електрозварника на автоматичних та напівавтоматичних машинах на Крюківській вагонобудівний завод. Чекають тут і на токаря – пропонують зарплату у 19 тис 425 грн.
Зазвичай велику зарплатню у Кременчуці пропонують на Крюківському вагонобудівному заводі, Кременчукм’ясі, Кременчуцькому заводі технічного вуглецю, Кременчуцькому сталеливарному заводі, Кредмаші. Однак треба розуміти, що не кожен може влаштуватися на таку роботу, адже для цього необхідні відповідні освіти та певна практика.

«Це вакансії – для кваліфікованих робітників із високими розрядами. Вони можуть отримувати від 15 і навіть до 30 тисяч гривень на місяць», – прокоментував директор Кременчуцького міськрійонного центру зайнятості Віктор Калашник.

Однак на сьогодні дійсної вакансії з зарплатою у 30 тис грн у нашому регіоні немає. Але є немало робітничих чи інших пропозицій від роботодавців, які можуть запропонувати вам місячний дохід у 10 тис грн.
Так, на початок травня 2019 року актуальні наступні найбільш високооплачувані вакансії:
- водій автотранспортних засобів – 15 тис грн,
- фрезерувальник – 14 тис грн,
- продавець непродовольчих товарів, вантажник, слюсар-ремонтник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів – 13 тис грн,
- помічник машиніста електровоза – 11 тис 514 грн,
- слюсар-електромонтажник, машиніст укладача асфальтобетону – 11 тис грн,
- електрогазозварник, токар, електромонтер, тракторист, машиніст бульдозера – 10 тис грн.
Натомість одними з найбільш низькооплачуваних вакансій у Кременчуці та регіоні вважаються професії двірника, сторожа, молодшої медсестри, прибиральника та інших, у яких зарплатня відповідає розміру мінімалки (4 тис 173 грн).

«Серед поданих роботодавцями вакансій відсоток укомплектування саме такими працівниками складає 25%», – резюмує Гончарова.

Вона зазначає, що найбільшим попитом у Кременчуцькому регіоні користуються робітники «з інструментами», працівники у сфері торгівлі та послуг, обслуговування, експлуатації та контролювання технологічного устаткування.
Тож, якщо ви вирішили працевлаштуватися, головне – мати терпіння, не зневірюватися і продовжувати шукати оптимальну для себе вакансію. На цьому наголошує Ольга Гончарова.

«Відсутність роботи значний час, а також зневіра в тому, що можна знайти оплачувану роботу, призводить до того, що деякі люди по суті втрачають кваліфікацію і навіть бажання регулярно працювати. Проте вакансії у нашому місті є. Знаходить той, хто шукає», – прокоментувала вона.

Звернутися по допомогу в пошуках вакансії можна за адресою: 
Кременчук, проїзд Арсенальний, 1.
Телефони: 75-88-31, 75-88-32, 75-88-23, 75-88-24
Або на сайті.
Не слід відкидати й варіант пошуку роботи так званим «сарафанним радіо», коли про ваші наміри працевлаштуватися знають сусіди, рідні та друзі. Саме вони можуть підказати вам, де є вільні робочі місця. Головне – не натрапити на роботодавців-шахраїв, у яких ви відпрацюєте, а гроші за це не отримаєте.

Трохи дивно
Аналізуючи інформацію з центру зайнятості, ми помітили цікаву тенденцію. Наприклад, бармен, якого шукають на одне з підприємств, буде отримувати зарплатню у 6 тис грн/міс. При цьому медичній сестрі чи музичному керівнику у дошкільному навчальному закладі пропонують роботу за 4 тис 173 грн.
Кухар у дитсадочку отримуватиме 4 тис 354 грн, а той же кухар у військовій частині (куди теж шукають фахівця) – 9 тис 500 грн.
На 5 тис 858 грн готові взяти до одного з медзакладів Кременчука головного бухгалтера, але при цьому 10 тис грн зарплатні пропонують трактористу, якого чекають на приватному підприємстві.
Різні гроші можуть отримувати токарі: побачили ми вакансії і на 5 тис, і на 19 тис грн.
Тож, виходить, ваш дохід залежить лише від вашої освіти, досвіду та бажання працювати.

 

Ліна Романченко

Фото Кирило Воронцов

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться