Кременчуцька газета
Понеділок, 24 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Отруєння води чи спека: від чого загинула риба в Дніпрі - відповіді немає

5 липня 2019 10:25

Експерти припускають, що це може статися знову вже наприкінці цього місяця.

Вчора у мерії Кременчука проходило засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де розглянули одне питання, що стосується замору риби в Дніпрі.

Засідання комісії скликали після того, як 21-22 червня цього року у Кременчуці стався раптовий замор риби. Тоді  береги були услані чималою кількістю мертвої риби.

 Після того рибалки збирались на мітинг під стінами мерії, а тепер прийшли на засідання комісії з питань ТЕБ і НС.

Тож першими виступили активісти. Очільник кременчуцької спільноти рибалок Артем Семенов зазначив, що питання резонансне і його не вирішити швидко, та що про нього не можна мовчати і варто доносити до Києва, або робити бодай щось.

Активіст з Світловодська припустив, що відбувся скид небезпечних речовин в районі Власівського водозабору. Це не заперечував і мер Кременчука Віталій Малецький.

Він також зазначив, що в Полтавській ОДА пройшло подібне засідання комісії. Про результати її роботи доповів перший заступник голови обласної комісії з питань ТЕБ і НС Віктор Стеблянко.

За його інформацією, останні проби води, взяті в точках, вказаних комісією з питань ТЕБ і НС Кременчука та громадськості міста, не є критичними - вони наближені до нормативних показників. Разом із тим Віктор Стеблянко підкреслив, що на обласній комісії прийняли рішення щодо проведення спільних заходів різними службами в напрямку покращення стану річок Кременчука.

Що ж робили для того, аби покращити ситуацію із дніпровою водою і припинити мор риби - розповів вже начальник відділу екологічної безпеки виконкому Кременчуцької міської ради Олексій Федюн.

Він відмітив, що за результатами лабораторних досліджень проб дніпрової води від 24 червня зафіксували перевищення вмісту марганцю у верхній частині водосховища.

Окрім того, 1 липня до виконавчого комітету надійшла інформація управління державного агентства рибного господарства Полтавщини про погіршення показників якості води на Кам'янському водосховищі та відсутності достатнього пропуску води через греблю Кременчуцької гідроелектростанції. Це призвело до масової загибелі водних біоресурсів.

Тоді виконком міської ради направив листа до Державного агентства водних ресурсів України, Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, ПрАТ «Укргідроенерго» та державного підприємства «НЕК «Укренерго» щодо термінового збільшення пропусків води на Кременчуцькій ГЕС та вжиття відповідних заходів із додаткового пропуску воду. Адже це дасть можливість не допустити вторинного забруднення води та масової загибелі риби.

Проте ситуація, що відбулася 21-22 червня може повторитися зовсім скоро. Про це попередив заступник технічного директора комунального підприємства «Кременчукводоканал» Роман Міхєєв. За його прогнозами, це може статися знову вже наприкінці цього місяця.

Він також нагадав, що фахівці комунального підприємства здійснюють постійний контроль за роботою очисних споруд, на яких вода проходить механічну та хімічну обробки. Після потрапляння очищеної води в питні резервуари, спеціалісти лабораторії водопостачального підприємства щогодини проводять її дослідження за 61 показником. 

Головний іхтіолог Кременчуцького регіону Юрій Ярцев розповів, що судячи з огляду дохлої риби, можна припустити, що було отруєння. Але лабораторного підтвердження немає - адже на дослідження треба посилати живі екземпляри. У Кременчуці ж риба вже була мертвою. Він також вказав, що нижче по течії, зокрема, в районі села Келеберда, що на Кам'янському водосховищі замор риби не спостерігався. 

У підсумку члени комісії вирішили направити звернення до Державного агентства водних ресурсів України щодо узгодження режимів роботи дніпровських водосховищ, посилення контролю за додатковим пропуском води в Кременчуцькій ГЕС, щотижневого відбору проб води в джерелі водозабору з проведенням лабораторних досліджень і подальшим доведення цієї інформації до населення, проведення аналізу стану забрудненості води амонієм, фосфатами, іншими сполуками та речовинами - щоб встановити джерела забруднення річок, посилити контроль за реалізацією річкової риби в місті.    

Та всі на цьому засіданні говорили, що проблеми з Дніпром виникали не зараз, роками відмічали погіршення якості води. І Кременчуку самотужки їх не вирішити. На це має звернути увагу держава і нарешті зайнятися порятунком річки.

Не дійшли згоди фахівці в питанні того, від чого гинула риба. Чи дійсно був викид небезпечних речовин чи від спеки знизився рівень кисню в воді. 

Шок: у Кременчуці масова загибель риби на Дніпрі (Доповнено).

Головний іхтіолог Кременчуцького регіону Ярцев вважає, що мор риби в Дніпрі міг виникнути через отруєння, а не від спеки.

Читайте такожВода в Дніпрі на водозаборі Кременчука не забруднена, а її забруднення проходить після КремГЕС: санлікарі готують величезне дослідження.

З кранів потекла бура вода - мешканці Кременчука тепер вимушені купатися в «шампанському».

 

 

Світлана Павленко

Фото прес-служби міськвиконкому

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися