Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 6 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Кременчуцького і Лубенського Миколая

 

2 травня 2021 08:40

Христос Воскрес! Возлюблені у Господі брати і сестри, вірні чада Української Православної Церкви! Сьогодні дзвін у всіх храмах сповістив людству про Світле Христове Воскресіння - найбільше свято, яке стало кульмінацією церковного богослужбового року і виразом найпотаємніших надій віруючих людей. Адже пасхальна радість - не просто святковий настрій. Це передчуття того, про що ми щодня читаємо в Символі віри: «Чекаю Воскресіння мертвих і життя будучого віку». Ми радіємо, бо бачимо, як змінює нас Бог, «…Який з великої Своєї милости вiдродив нас воскресінням Iсуса Христа з мертвих для живого уповання» (1Пет.1: 3). Тільки через віру у Воскресіння Христове нам відкривається можливість такого сподівання.

Церква проповідує світові Воскресіння, але все навколо намагається заглушити живе слово віри. Ті, хто не поділяють разом з нами впевненість в реальності євангельського свідоцтва, намагаються посилатися на здоровий глузд. Насправді в них говорять зневіра і страх. Людина загубилася в мережах створених нею самою умовностей цивілізації. Ми забороняємо собі дихати на повні груди, боїмося жити з вірою і надією. І тільки Любов, що зійшла з небес, здатна зцілити наші душі, як зцілила розслабленого, що не зміг самостійно увійти в джерело. Через Хрест і Воскресіння Господь переміг гріх, а значить переміг і причину страху. За словами Апостола,  «…у любовi немає страху, але довершена любов проганяє страх, бо страх має муку» (1Іоан.4:18). І ось замість гордовитого всезнайства, безпорадного скептицизму, Господь сіє в нас відчуття священного трепету, початок премудрості. У день Пасхи Христової нам відкривається сенс дивних слів пророка Ісаї: «І настануть безпечні часи твої, повнота спасіння, мудрости і відання; страх Господній буде скарбом твоїм» (Іс33: 6).

Сьогодні кожен православний християнин не може не усвідомлювати, що ми живемо в особливий час. Постійні сумніви, чутки, тривожні новини - все це важким тягарем лягає на душі людей, які не мають глибокої віри в Христа. Кожен з нас повинен розуміти, що віра - це найбільший дар Божий, духовне, благодатне світло, і його не можна ховати під спудом. Ми повинні вселяти пасхальну радість в людей, що оточують нас, тому що їх послав нам сам Господь. Ми відповідаємо не тільки за себе, але і за своїх ближніх. Так будемо ж надавати їм будь-яку допомогу і духовну підтримку.

Дорогі брати і сестри! У цей радісний день я вітаю вас зі святом Світлого Христового Воскресіння! Бажаю вам молитовного настрою і доброго здоров'я. Нехай милосердний Господь благословить ваші оселі миром і згодою, хай світло Христової любові прожене страх і сумніви з ваших душ.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Миколай, митрополит Кременчуцький і Лубенський.

Пасха Христова, 2021 р.

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися