Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 23 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Пенсійний фонд «пішов» в інтернет: SMS, довідки онлайн та електронне пенсійне посвідчення

 

3 червня 2019 08:30

Хто, коли і як може скористатися новими сервісами.

«Як зазвичай уявляється робота Пенсійного фонду? Є якесь приміщення. У ньому сидять спеціалісти. До них громадяни приносять безліч паперів – оригіналів документів, ксерокопії. Під час таких відвідин може виявитися, що пакет неповний і потрібна ще якась довідка, витяг тощо. І от «бігає» людина з паперами до Пенсійного фонду чи між кабінетами в ньому, щоб отримати посвідчення чи інший документ. І поки «вибігає», і сил витратить чимало, і часу, і нервів… Аби цього не було, треба, щоб механізми надання послуг українцям стали максимально спрощеними. Щоб зменшилася кількість візитів, кількість документів, які слід подавати, ми запровадили та продовжуємо запроваджувати низку новацій. Серед них – електроні сервіси», – про це на засіданні Полтавського прес-клубу днями заявив заступник Голови правління Пенсійного фонду України (ПФУ) Владислав Машкін.

Він зазначив, що електронними сервісами можуть користуватися всі клієнти ПФУ (це не лише пенсіонери, а й ті, хто працює, сплачуючи самостійно або через роботодавця єдиний соціальний внесок, самі роботодавці-страхувальники). Для цього слід зайти та зареєструватися на створеному фондом веб-порталі електронних послуг.

Як зареєструватися на веб-порталі електронних послуг ПФУ
Реєстрація в системі проводиться одним із двох способів:
– за допомоги логіна та пароля (при такому варіанті частина послуг залишається недоступною),
– за допомоги електронного цифрового підпису (ЕЦП).
Якщо обрали перший спосіб, слід обов’язково звернутися до будь-якого відділення фонду, написати відповідну заяву, отримати «реєстраційний код». При цьому з собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код. Далі зареєструватися на веб-порталі можна самостійно або за допомоги фахівця ПФУ.
При обранні першого варіанту потрібно зайти на головну сторінку Порталу електронних послуг, вибрати праворуч вгорі пункт «Реєстрація», заповнити форму. Логін і пароль слід придумувати такі, що не збігаються зі справжніми іменем, прізвищем – це підвищить рівень захисту персональних даних. Після заповнення форми на введену електронну адресу надійде лист щодо підтвердження реєстрації. Треба виконати описані в ньому дії. Це дозволить успішно завершити процедуру.
Для отримання ЕЦП необхідно звернутися в один із акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК). Це може бути як недержавна структура (таку послугу вона надає платно), так і створена при податковому органі (тут послуга безоплатна).
Для отримання електронного цифрового підпису в ДФУ знадобляться:
– заповнена й підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи) установленого зразка (два примірники);
– копія першої та другої сторінок паспорта того, чий підпис буде реєструватися; третьої, шостої – за наявності на них відміток; сторінки з реєстрацією місця проживання або копії лицьового й зворотного боків паспорта, виготовленого у формі картки з безконтактним електронним носієм; копія паперового витягу з Єдиного державного демографічного реєстру про адресу реєстрації місця проживання або копія Довідки про реєстрацію місця проживання фізичної особи;
– копія ідентифікаційного коду, засвідчена підписом власника, або копія сторінки паспорта громадянина України з таким номером, засвідчена підписом власника, або копія сторінки паспорта з відміткою про відмову від ідентифікаційного коду;
– порожній CD-R чи USB-накопичувач, на який запишуть електронний ключ.
Щоб зайти до особистого електронного кабінету на веб-порталі за допомоги ЕЦП, треба вибрати на головній сторінці праворуч угорі пункт «Вхід», у формі, що відкриється, АЦСК із запропонованого переліку, і після цього ввести ключ і пароль до нього.

Чим допоможе веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду

На сьогодні на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду зареєстровано вже до 65% клієнтів Пенсійного фонду, які мешкають на Полтавщині. Про це говорить керівник облуправління Пенсійного фонду Володимир Тараторін. І додає, що ходити до Пенсійного фонду за довідками про розмір зарплати і пенсії більше не доведеться, оскільки вже запущений сервіс з їх дистанційного отримання.

«Тепер фонд може спілкуватися з громадянами через SMS, месенджери (різні мобільні додатки для обміну інформацією – ред.) і контакт-центр. Основою новаційних змін став модернізований Реєстр застрахованих осіб, який адмініструє Пенсійний фонд. У цьому реєстрі зараз на кожного працюючого і на кожного пенсіонера заведена індивідуальна облікова картка, в якій відображена абсолютно вся інформація про заробітки людини, з яких сплачено страхові внески, а значить про його страховий стаж, розмір пенсії та інші страхові виплати».

Начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Сергій Гаврилко зазначає: аби клієнтам було зручно шукати інформацію, ліворуч на сторінці порталу винесені окремі вкладки для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників.

«Наприклад, веб-портал електронних послуг дозволяє користувачеві бути в курсі руху коштів по його справі. Завдяки безплатному налаштуванню інформування за вказаним номером мобільного телефону:
– пенсіонери можуть дізнаватися про результати розгляду звернення за призначенням чи перерахунком, поновленням або припиненням виплати пенсії; про утримання з пенсійної виплати; про необхідність звернення до ПФУ для підтвердження даних про особу;
– застраховані особи – про сплату/несплату роботодавцем щомісяця єдиного соціального внеску й зарахування/не зарахування цього періоду до страхового стажу.
Щоб отримувати такі СМС, за допомоги електронного цифрового підпису треба ввійти до особистого кабінету, вибрати вкладку «Дистанційне інформування» в розділі «Налаштування», поставити позначку навпроти тексту щодо надання згоди на отримання повідомлень від фонду на номер мобільного, указати цей номер, ЕЦП та пароль до нього. За кілька хвилин на телефон надійде повідомлення щодо підтвердження реєстрації в системі, а застраховані особи одночасно отримають і відомості щодо страхового стажу, починаючи з 2004 року», – пояснює Гаврилко.

При цьому нагадує: аби користуватися порталом, на ньому слід зареєструватися.
«3-в-1»: банківська картка, пенсійне посвідчення, електронний цифровий підпис
Іще одна новація, яку впроваджує нині Пенсійний фонд України, це оформлення електронного пенсійного посвідчення (ЕПП).
Воно поєднує в собі фактично три функції: банківської картки, пенсійного посвідчення та ЕЦП. Щоб одержати таке, потрібно звернутися з відповідною заявою до управління ПФУ за місцем проживання. З собою необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код і фото, внутрішньо переміщеним особам – додатково довідку про взяття на облік як особи з таким статусом. Приходити до управління слід особисто. Виняток робиться тільки для інвалідів І та ІІ груп, які потребують постійного догляду, та осіб, які досягли 80 років. Такі громадяни можуть звернутися щодо подачі заяви на дому  – телефоном або через електронну пошту. Електронне пенсійне посвідчення виготовляється упродовж 30 робочих днів від дня подачі заяви. Щоб забрати його, необхідно самому прийти до вибраного ще при поданні заяви відділення Ощадбанку. Для фізичної ідентифікації власника упродовж першого року після оформлення ЕПП слід звертатися у відділення Ощадбанку кожні шість місяців, у наступні роки – раз на 12 місяців.

Для довідки
Адреса та телефони Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України:
39630 Кременчук, вул. Велика набережна, 9
Громадська приймальня, гаряча лінія: 78-08-87.
Начальник відділу обслуговування громадян Крюківського району: 75-81-38.
Спеціалісти відділу обслуговування громадян Крюківського району: 78-08-87.
396027 м. Кременчук, пр-т Полтавський, 2-А
Начальник відділу обслуговування громадян Автозаводського району в Кременчуці та Кременчуцькому районі: 78-08-86.
Спеціалісти відділу обслуговування громадян Автозаводського району у Кременчуці та Кременчуцькому районі: 78-08-41, 78-08- 42.

 

Олег Булашев

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися