Кременчуцька газета
Неділя, 19 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Перенесення пам’ятника Раїсі Кириченко у Кременчуцькому районі визнали незаконним

24 квітня 2024 17:30

Судова справа.

16 квітня в Полтавському окружному адміністративному суді розглянули позов адвоката Володимира Молодчина до виконкому Глобинської міської ради про визнання незаконними та скасування рішень.

Йдеться про рішення виконкому «Про перенесення пам’ятника Раїсі Кириченко» та про розпорядження Глобинського міського голови «Про створення комісії щодо проведення обстеження, оцінки для взяття на баланс пам`ятника народній артистці України Раїсі Кириченко в с. Землянки, вул. Раїсі Кириченко». Ще одне рішення, яке просив скасувати адвокат – «Про результати обстеження пам’ятника народній артистці України Раїсі Кириченко».

Позивач вважає незаконними ці рішення, оскільки у відповідачів були відсутні визначені законом повноваження на прийняття рішення щодо переміщення пам’ятника, який є об’єктом культурної спадщини – монументальним мистецтвом.

Надання дозволів на переміщення – повноваження центрального органу виконавчої влади, на чому клопотав адвокат.

Внаслідок прийнятих рішень було зруйновано пам’ятник народній артистці, «чим її було позбавлено можливості доступу до духовних здобутків свого народу та культурної спадщини», - зазначив у позові Молодчин.

Відповідачі не визнали позов та зазначили, що не виявили інформації про порушення питання щодо включення пам’ятника до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

«Виконавчим комітетом Глобинської міської ради було вжито заходи щодо встановлення особи, на балансі якої перебуває погруддя. Було створено відповідну комісію з його обстеження. За результатами проведеної роботи було встановлено, що дане майно не було передано зі спільної комунальної власності Глобинського району до комунальної власності Глобинської міської територіальної громади під час приєднання сільських рад до Глобинської міської ради. Комісією було рекомендовано прийняти дане майно до комунальної власності Глобинської міської територіальної громади та взяти на баланс Виконавчого комітету Глобинської міської ради. Виключно з метою збереження пам`ятки культурної спадщини в належному стані (під час виявлення погруддя знаходилося у незадовільному стані, мало сколи, потертості, сліди корозії) та забезпечення його охорони (школа, біля якою воно знаходилося, не працює), відповідно до повноважень, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та частиною другою статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини» Глобинського міською радою та Виконавчим комітетом Глобинської міської ради відповідно було прийнято рішення про взяття на баланс, перенесення і встановлення пам`ятника народній артистці України, Герою України ОСОБА_3 на її батьківщині біля музею-садиби «Мамина вишня» у с. Корещина. Відповідно до абзацу 2 пункту 6.4. Регламенту Виконавчого комітету Глобинської міської ради рішення виконавчого комітету підписуються міським головою, а в разі його відсутності, заступником міського голови, з питань діяльності виконавчих органів ради, який виконує його обов`язки, додатки до рішень - керівниками структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради на лицьовому боці останнього аркуша додатка. Відтак, доводи про відсутність у заступника міського голови повноважень на підписання рішень Виконавчого комітету Глобинської міської ради є безпідставним. Крім того, позивачем не зазначено міського голову як відповідача по даній справі», - йдеться в матеріалах справи.

Заслухавши всі сторони та дослідивши матеріали по справі, суд вирішив задовольнити позов адвоката Володимира Молодчина до виконкому Глобинської міської ради про визнання незаконними та скасування рішень.

З виконкому постановили стягнути 3633,60 грн судового збору. Рішення набере законної сили після завершення терміну подання апеляційної скарги.

 

 

Артем Кузьменко

Фото ілюстративне


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися