
Фоторепортаж.
Віце-прем'єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук сьогодні відвідує Кременчук. Відвідує без зайвої уваги і пафосу. Навіть, машина патрульної поліції іде попереду автівки з високою гостею без червоних маячків, зупиняючись на світлофорах і не вмикаючи гучномовця з вимогою уступити дорогу.
Саму чиновницю супроводжують начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін, начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік, мер Кременчука Віталій Малецький та інші посадові особи.
У Кременчуці І.Верещук відвідала гуртожиток Кременчуцького педучилища, де зараз отримали другу домівку близько 50 переселенців.
"Тут мешкає близько 50 осіб. но можемо ще до 300 прийняти. Але потрібні ліжка та постільна білизна", - каже керманич Полтавщини Дмитро Лунін і додає, що в разі необхідності людей можна розселити безпосередньо в навчальному закладі.
"Вони у нас самостійно харчуються, прибирають за собою... Наші педагоги та учні займаються з дітьми переселенців. Разом плетуть сітки..." - каже директорка навчального закладу Леся Крупіна.
Самі переселенці розповіли, що друга домівка - гуртожиток їм сподобається, ось тільки на одному поверсі слід вдосконалити пральну машинку, на іншому - зробити новий бойлер...
А ще вони скаржаться на те, що не можуть швидко отримати довідки переселенців, знайти роботу, дитсадки в місті чомусь не працюють і дітей, в разі якщо хтось знайшов роботу, подіти нікуди...
І.Верещук слухає, її помічники записують скарги. Вона також миттєво реагує на них і звертається до В.Малецького з проханням якомога швидше допомогти людям. Той обіцяє і перенаправляє скарги до управління соцзахисту.
"Я приїхав з Харківської області в Івано-Франківську, а тепер сюди. Мені потрібно йти у військкомат?" - питає чоловік і Д.Лунін вже відповідає, що це просто обов’язок кожного чоловіка-переселенця стати на облік у військкоматі.
Під час бесіди спливають нові зауваження, які можуть вирішити на рівні держави - питання відновлення роботи реєстрів.
"Всі данні дайте - ми допоможемо", - обіцяє І.Веращук і просто таки благає переселенців, аби вони телефонували своїм родичам та друзям в Донецьку область з проханням швидко евакуюватися.
"Там опалення не буде, води вже у деяких містах немає, газу не буде... Прошу вас - телефонуйте і нехай евакуюються. Ви ж бачите, вас тут гарно приймають, то нехай ідуть сюди", - каже І.Верещук.
Пізніше на брифінгу на запитання "Кременчуцької газети" чиновниця розповіла алгоритм дій для тих, хто хоче евакуюватися з Донецької області і ми підготуємо про це окрему новину.
До переселенців Віце-прем'єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України І.Верещук приїхала не з порожніми руками. Дітям - шкільні ранці від UNICEF, ігри та спортивне знаряддя, всім - проднабори від Червоного Хреста та ковдри, а ще - постільна білизна від уряду Польщі.
"Ми вже не Міністерство питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, а Міністерство гуманітарного реагування. Реагуємо на всі скарги, возимо допомогу, контактуємо, вирішуємо питання і все для Перемоги! Вона обов’язково буде! Ми переможемо!" - каже пані Ірина і люди починають плескати в долоні.
А після цього вона йде оглядати, як живуть переселенці, знайомиться з їхнім побутом.
Передусім її зустрічають майстрині, які плетуть сітки, та скаржаться, що сіток зараз малувато, тож купувати їх треба за гроші. Тому І.Верещук дістає з гаманця кошти, віддає на допомогу. Далі вона грається з дітками, які леплять з пластелина фрукти, а потім власноруч робить оберіг- мотанку.
Як добра господиня, Л.Крупіна не відпустила гостей без того, аби не пригостити компотом з булочками. Гості не відмовляються і дуже дякують за теплий прийом.
Що саме сподобалось І.Веращук у Кременчуці, а що - ні, вона розповіла згодом на брифінгу. Про це також наша редакція готує окремий матеріал.
Олег Булашев