Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Піар під час війни: як виконавчі органи Полтавщини витрачають кошти на інформаційну діяльність

12 лютого 2024 12:30

Дослідження журналістів.

Скільки коштів витратили виконавчі органи Полтавщини на свою присутність у медіапросторі протягом періоду з 1 лютого 2022 по 31 грудня 2023 року, проаналізував МедіаДоказ 

Винятки

Слід розуміти, що поява чиновників на сторінках газет і екранах телебачення оплачується бюджетним коштом. Але рух та динаміка цих коштів може відрізнятися. Наприклад, у Кременчуці було створено комунальне підприємство – КП “Комунальна телерадіокомпанія”. Його працівники, регулярно отримуючи зарплату з міського бюджету, висвітлюють роботу міської ради та діяльність міського голови.

Медіа Доказ раніше писав про те, що на діяльність комунальної телерадіокомпанії у 2022 році планували виділити 23 млн 900 тис. грн. 

За даними Сlarity-project.info, у 2022 році КП “КТРК” фактично провело транзакцій на суму понад 16,3 млн грн, у 2023 році їх сума становила 20,7 млн грн. Витрачали бюджетні гроші комунальники не тільки на паливопрограмне забезпеченняконсультаційніюридичні послуги, а також на виготовлення телевізійної продукції (цикли програм) тощо. 

Скріншот з Youtube-каналу “Кременчуцькі новини” КП КТРК

У 2024 році на діяльність комунального підприємства “КТРК” планують виділити 21 млн 984 тис. грн, що буде найбільшим вкладом в інформаційну діяльність серед громад Полтавщини. 

Окрім того, виконавчий комітет Кременчуцької міської ради за період з лютого 2022-го по кінець грудня 2023 року замовив 11 послуг із друку на 281 тисячу гривень. Найбільше угод отримала ФОП Даценко Наталія Вікторівна – 9.

Також 26 грудня минулого року виконком замовив послугу з виготовлення соціальної реклами, вартістю 27 тис. 30 грн. 

Решетилівська міська рада теж фінансує медіа як комунальну організацію. У 2019 році міськрада заснувала редакцію радіо “Релайф”, яка транслює новини та інші тематичні програми.

Згідно з документами, у 2022 році робота редакції вартувала бюджету 2,3 млн, на 2023 рік планували виділити 4,6 млн, на 2024 – 3,9 млн.

У Лубнах створили Комунальну установу “Редакція міськрайонного радіомовлення “Радіо-Лубни”. Згідно з інформацією на сайті мерії, на 2022 рік комунальній установі затвердили бюджет у розмірі 400 тис. грн, у 2023 він складав 566 тис. грн, а на діяльність у 2024 році закладено 800 тис. 

Окремо лубенський виконком підписав два договори на інформаційне висвітлення діяльності у газеті “Вісник” на 24 тис. грн. 

На сайті Лубенської міської ради можна побачити відео з Ютуб-каналу “Телестудії Лубни”, є і сторінка в фейсбуці, якою опікується Олександр Назарець. З початку лютого 2022 року і до 31 грудня 2023 року між лубенським виконавчим комітетом і ФОП Назарець Олександр Анатолійович було укладено чотири угоди на загальну суму 206 тис. грн. 

Скріншот з Youtube-каналу “Телестудії Лубни”

У Миргороді також є підпорядкований засіб масової інформації: понад 20 років там функціонує міська комунальна телестудія “Миргород”. За програмами у 2022 році на телестудію було виділено 2,8 млн, у 2023 – 3,5 млн, у 2024 році планують спрямувати 3,7 млн. 

Крім цього, виконавчий комітет Миргородської міської ради з початку повномасштабного вторгнення уклав три угоди на розміщення матеріалів інформаційного характеру в друкованих виданнях. Загальна сума всіх підписаних угод становить 96 тис. грн. За одним з договорів міськрада сплатила ТОВ “Інформаційний центр “Миргородщина” 75 тис. грн. Зазначимо, що на початку січня 2024-го був укладений аналогічний договір, вартістю 60 тис. грн. 

Скріншот з Youtube-каналу “Телестудія Миргород”

Окрім утримання комунальних закладів на бюджеті, органи влади часто замовляють окремі інформаційні послуги. Медіа Доказ писав раніше про витрати Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОВА. 

У жовтні 2022 року департамент оголосив тендер на створення та поширення авторських матеріалів про діяльність ОВА, вартість закупівлі склала 1 млн. грн. Після коригування угоди, виконавцю ТОВ “РЕГІОНАЛЬНІ НОВИНИ” було виплачено 819, 9 тис. грн.

У березні 2023 року департамент на 630 тис. грн замовив інформаційні послуги SMM, SO (SEO) та розміщення матеріалів в електронних ЗМІ. Йшлося про просування Полтавської ОВА у мережі Facebook та Youtube, а також офіційні Facebook-сторінку та Telegram-канал тоді ще керівника Полтавської ОВА Дмитра Луніна, який після його звільнення перейменували на канал нового очільника Філіпа Проніна. Цікаво, що закупівля супроводжувалася КВЕДом – “Консультаційні послуги з питань підприємницької діяльності та управління”, а не “Інформаційні послуги”, про які фактично йдеться у замовленні. У результаті виконавець ТОВ “МАРКЕТИНГ ЮА” отримав за надану послугу 480 тис. 420 грн. 

Серед іншого департамент замовляв послуги з висвітлення діяльності в газеті “Зоря” на 7 000 грн, та відеоматеріали, які обійшлися в 199,5 тис. грн.

Рекордсмени за системою Prozorro 

Далі мова піде про органи влади, які висвітлення своєї діяльності проводять через систему Prozorro. 

Ми проаналізували понад 1000 закупівель за трьома популярними кодами (послуги, пов’язані з друком; рекламні та маркетингові послуги; друкарські послуги). Загальна сума цих угод – 27 млн 823 тис. грн.

Полтавська міська рада є лідером в рейтингу за витратами на послуги з висвітлення своєї діяльності. На це у 2022 році було витрачено 1 млн. грн, укладено два договори – на 154 тис.грн і на 846 тис.грн. Виконавцем робіт є ТОВ “КРАЙ-МЕДІА”Медіадоказ про ці закупівлі писав раніше. У 2023 році виконавчий комітет Полтавської міської ради не оголошував подібні закупівлі. 

Крім виконкому, у січні 2023 року бюджетно-фінансове управління замовило послуги з висвітлення діяльності ради на 26 тис. грн. Виконавцем є ТОВ “Газета “Вечірня Полтава”. На початку лютого 2022 року управління уклало з газетою аналогічний договір на висвітлення діяльності, вартістю 49,9 тис. грн. 

На другому місці – виконавчий комітет Пирятинської міської ради, який на висвітлення своєї роботи у газеті “Пирятинські вісті” протягом останніх двох років виділив 830 тис. грн, підписавши три угоди. Площа готових матеріалів повинна була складати 58300 кв.см, 66700 кв.см та 13333.33 кв.см. Згідно з останнім договором, за публікації, оприлюднені газетою з 14 по 31 грудня 2023 року, Пирятинський виконком заплатив аж 80 тисяч гривень. 

На третьому місці розташувався виконком Гребінківської міської ради, який з лютого 2022-го витратив на присутність в медіа 599 тис. грн. Усі договори (на 100 тис.грн99 тис. 900 грн99 тис. 607 грн200 тис.грн100 тис.грн) були підписані з ПП “Редакція газети “Гребінчин край”.

На четвертому місці – виконавчий комітет Машівської селищної ради. Від початку лютого 2022 року з бюджету на інформаційні послуги було витрачено 595,6 тис. грн.

Висвітлювало діяльність ради ТОВ “Редакція районної газети “Промінь”. Видання давно співпрацює з Машівською селищною радою та її підрозділами. Наприклад, відділ комунального майна Машівської сільради у 2022 році також висвітлював свою діяльність у газеті “Промінь”. Дана послуга обійшлась в 38 тис. грн. Аналогічні угоди укладали й інші відділи виконкому селищної ради (відділ освіти, молоді та спорту, відділ культури та мистецтв тощо). 

Виконавчий комітет Шишацької селищної ради виділив 430 тис. грн на послуги з розміщення інформації в  газеті “Сільське життя”, уклавши з першого лютого 2022 року дві угоди на суми  90 тис.грн і 340 тис.грн. Він посідає п’яте місце. 

На шостій сходинці за витратами – виконавчий комітет Лохвицької міської ради, який двічі замовляв послуги зі створення та розміщення інформаційних матеріалів у ЗМІ щодо власної діяльності: у 2022 та 2023 роках. Сума цих договорів становить 398 тис. 738 грн. Виконавцем є ПП “Редакція Лохвицької районної газети “Зоря”

Виконавчий комітет Новосанжарської селищної ради також активно включився в процес, уклавши чотири угоди на послуги інформаційного характеру і висвітлення власної діяльності на загальну суму 349 тис. 700 грн. Він посідає сьоме місце у рейтингу. Виконком підписав чотири договори із ТОВ “Редакція газети “Світлиця”

Восьме місце у виконавчого комітету Оржицької селищної ради. Загальна сума витрат за чотирма угодами становить 280 тис. 989 грн. За першими трьома угодами виконком замовив у ПП “Редакція районної газети “Оржицькі вісті” висвітлення своєї діяльності. За четвертою – публікацію привітань на суму 15,5 тис.грн.

До слова, відділ культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Оржицької селищної ради також мав дві угоди на загальну суму 147 тис. грн із редакцією “Оржицькі вісті”, яка мала висвітлити у газеті культурне та суспільне життя сіл Оржицької ОТГ.

На дев’ятій сходинці – виконавчий комітет Коломацької сільської ради, який витратив на інформаційні послуги 249 тис. 48 грн, уклавши п’ять угод. Зокрема в жовтні 2022 року він замовив рекламні послуги для підвищення власної пізнаваності, формування та підтримки позитивного іміджу на суму 49 тис. грн. Виконавцем обрали ПП “Телерадіокомпанія “ПіТіВі”. Потім виконком ще тричі звертався до цієї компанії. Також він замовляв послугу з розміщення матеріалів у ПП “Вісті Плюс”, за що заплатив трохи більше 4 000.

Десяте місце – виконавчий комітет Котелевської селищної ради. За останні два роки він витратив загалом 244 тис. 582 грн на інформаційні та рекламні послуги, підписавши п’ять договорів. Чотири стосувалися рекламних й інформаційних послуг. Їх надавала ФОП Назаренко Алла Павлівна. У рамках п’ятої угоди 198 тис. грн було направлено на висвітлення інформаційних матеріалів та діяльності Котелевської селищної ради у друкованих ЗМІ. Виконавцем робіт обрано ТОВ “Газета “Народна трибуна”.

Дане видання публікує не тільки результати роботи ради, а й інформаційні оголошення на замовлення комунальних закладів Котельви та її фінансового відділу. У 2022 році газета “Народна трибуна” також висвітлювала діяльність Котелевської селищної ради і отримала за це 198 тис. грн (у вибірку це не увійшло, адже угоду було підписано до повномасштабного вторгнення).

Загальна сума потенційних витрат у 2022-23 роках по Полтавській області на інформаційну діяльність, рекламні послуги та діяльність комунальних ЗМІ становить понад 68 млн грн.

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися