Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 24 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Під Кременчуком дроворуб «нарубав» собі тюремний термін  

 
 

 

20 сентября 2020 15:00

Судові справи.

Днями суддя Кременчуцького районного суду Олександр Колотієвський розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження, які надійшли з Кременчуцької місцевої прокуратури з обвинувальним актом за фактом вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.246 КК України, тобто незаконна порубка дерев у захисних лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду здыйснену уродженцем с. Підгора, Кобеляцького району, з середньо-спеціальною освітою,  не працюючим, одруженим, маючого на утриманні 2 малолітніх дітей, раніше 5 разів судимим.

Як сказано у вироку суду, 8 січня 2019 року обвинувачений, з метою незаконної порубки дерев, заручившись підтримкою для спільної фізичної праці знайомих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , яким заздалегідь повідомив, що має дозвіл на спилювання деревини, прибув до лісозахисної смуги, що розташована на території Омельницької об`єднаної територіальної громади Кременчуцького району поблизу с. Демидівка Кременчуцького району Полтавської області з лівої сторони автошляху Омельник-Радочини, між полями ДП-13 та ДП-8.

Перебуваючи на вказаному місці, реалізовуючи свій злочинний умисел направлений на незаконну порубку дерев, обвинувачений незаконно, не маючи відповідних дозволів на вирубку деревини протягом 8 та 9 січня 2019 року незаконно використовуючи дві бензопили «STIHL-115 dB», які заздалегідь взяв із собою, вчинив порубку сироростучих дерев породи ясен в кількості - 27 штук, гледигія - 2 штуки та в`яз - 1 штука, всього в загальній кількості 30 штук, різними діаметрами у пнях, до ступеня припинення росту дерев.

9.04.19 року о 16 годині 48 хвилин злочинні дії обвинуваченого були задокументовані працівниками Кременчуцького райвідділу поліції.

Вказаними злочинними діями обвинувачений, згідно висновку інженерно-екологічної та економічної експертизи №5799/6372 від 17.04.19 року спричинив істотну шкоду довкіллю, оскільки внаслідок рубки дерев погіршилися якість захисних, ґрунтозахисних та водоохоронних властивостей лісу, призвела до розрідження захисних насаджень, що в подальшому у разі вітроломів та вітровалів, може негативно вплинути на інші насадження та може призвести до прискорення ерозії родючих ґрунтів та вивітрювання верхнього шару ґрунту (настання вітрової ерозії ґрунту).

Внаслідок незаконної порубки сироростучих дерев в кількості 30 (тридцяти) штук, згідно висновку інженерно-екологічної та економічної експертизи №5799/6372 від 17.04.19 року розмір шкоди, що заподіяна державі становить 397 999,39 грн.

Обвинувачений в судовому засіданні вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю та суду пояснив, що вчинив злочин за вищевикладених обставин.

Заслухавши справу суддя визнав обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.246 КК України, призначив покарання у виді 2 років позбавлення волі.

На підставі ч.4 ст.70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначених вироком Комсомольського міського суду Полтавської області від 09.10.2019 року і покарання за цим вироком, остаточно призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі.

   На вирок може бути подана апеляційна скарга в Апеляційний суд Полтавської області протягом тридцяти днів з моменту його проголошення через Кременчуцький районний суд.

 

Клим Соколов

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися