Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 19 Февраля 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Під Кременчуком з’явилася алея унікальних дерев – гінго білоба

 

17 мая 2018 11:05

Сьогодні унікальні компоненти рослини з успіхом використовуються для профілактики і лікування багатьох захворювань.

Доктор біологічних наук, професор, член Ради ботанічних садів і дендропарків України Олена Байрак була добре знайома кременчужанам, як автор концепції та науковий координатор створення й розбудови дендропарку «Івушка», що знаходиться на території оздоровчого комплексу «Укртатнафти». Разом зі своїми однодумцями й сподвижниками Олена Миколаївна плекала його упродовж десяти років (2007-2017 рр.). Йому вона присвятила свою останню книгу – «Хто садить дерево, - благословен!»

Взимку цього року, в ніч із 3 на 4 лютого, під час дорожньо-транспортної пригоди на автотрасі між Івано-Франківськом та райцентром Тисмениця трагічно обірвалася її життєва стежка.

Днями однодумці й колеги Олени Байрак увічнили її пам’ять. До цієї меморіальної акції долучилися генеральні директори екологічних підприємств, наукові співробітники, екологи з Чернігова, Полтави, Кременчука, Лубен, Харкова, Запоріжжя та однойменних областей, загалом – майже 30 чоловік. Про це повідомляє газета «Нафтохімік».

За словами заступника головного інженера «Укртатнафти» з питань екологічної безпеки  Геннадія Демьохіна, днями в дендропарку «Івушка» додалося майже 80 дерев.

- Вздовж доріжки «Географічного сектора» ми висадили десять дерев гінкго білоба. Ці саджанці безкоштовно надав Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка (м. Київ). Саме цей вид обрали для створення алеї пам’яті Олени Байрак не випадково. Адже деревце гінкго було першим, яке, завдяки турботі Олени Миколаївни, з’явилося в Омельнику і дало старт проекту паркобудівництва на території оздоровчого комплексу, - повідомив Геннадій Анатолійович. – Та на цьому ми не зупинилися. Екологічна акція з висаджування дерев продовжилася й на інших ділянках парку. Колекцію екзотів поповнили два тюльпанових дерева (тепер їх – три, одне, висаджене раніше, вже помітно підросло), а ще  з’явився дуб болотяний, дуже рідкісний вид, який став першим і поки що єдиним екземпляром у парку «Івушка». Ці саджанці було придбано  у розсаднику, що знаходиться під Києвом. Кожне з цих унікальних дерев знайшло своє індивідуальне місце в парку – знакову точку, щоб у цілому не порушити загальну концепцію «Івушки», розроблену Оленою Байрак.

Г.Демьохін додав також, що восени висаджування дерев у дендропарку буде продовжено. Поповниться новими саджанцями й алея пам’яті Олени Байрак.

Для довідки: 

Гінго білоба, Дволопатеве гінкго, Срібні абрикос, Качині лапки ... Як тільки не називають унікальне дерево висотою до 50 метрів з жовтими насінням і хвилястими листами. Достеменно відомо, що витоки походження Гінкго білоба ведуть до Японії, невипадково лист цього дерева є символом Країни висхідного сонця, так само, як кленовий лист - національна гордість Канади.

Незважаючи на те що витяжки з листя гінкго білоба з успіхом використовувалися в східній медицині ще 4000 років тому, довгий час цілющі властивості дерева залишалися за межами інтересів офіційної науки. Прорив стався в XVIII столітті завдяки природодослідникові з Нідерландів Енгельберт Кемпфер, відкриття якого розвинув згодом Карл Лінней. Сьогодні унікальні компоненти рослини з успіхом використовуються для профілактики і лікування багатьох захворювань. Доведено, що регулярне вживання Гінкго білоба дозволяє відсунути старість і зберігати ясність розуму в похилому віці. Флавіновие глікозиди, ефіри ліналоола, похідні фенілпропана надають потужний оздоровчий вплив на всі системи людини.

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться