Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 1 Октября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Депутати перейнялися питанням щодо забезпечення ліками хворих на епілепсію кременчужан

 

 

12 декабря 2019 11:20

«З вищенаведеного зрозуміло, що якщо державних коштів не вистачає на забезпечення хворих необхідними ліками, то подбати про своїх мешканців повинні органи місцевого самоврядування, тим більше в умовах децентралізації».

На минулій сесії депутатка Оксана Піддубна озвучила депутатський запит про відшкодування витрат на інсулін для хворих на цукровий діабет. Як виявилося, це не єдина категорія хворих, яких не забезпечують життєво необхідними ліками.

Кременчужани, які страждають на епілепсію, серед них є також діти, вже не перший місяць взагалі не отримують медикаменти за рецептами лікарів, адже з того, що мені відомо, державного фінансування на ці потреби взагалі не надходить.

Про це заявила депутатка Оксана Піддубна на сесії міської ради.

За її словами, у міському бюджеті завжди є кошти на постійне оновлення асортименту новорічних прикрас та оздоблення парків, або на фінансування комунальної телекомпанії, яка подає інформацію у прихильному до міської влади світлі.

«Якщо звернутися до офіційних документів, то постановою КМУ №1303 від 17 серпня 1998 року чітко визначено перелік категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно. В цьому переліку хвороб зазначено і епілепсію.

Окрім цього, згідно пункту 3 вищевказаної постанови витрати, пов'язані з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах, провадяться за рахунок асигнувань, що передбачаються державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я.

З вищенаведеного зрозуміло, що якщо державних коштів не вистачає на забезпечення хворих необхідними ліками, то подбати про своїх мешканців повинні органи місцевого самоврядування, тим більше в умовах децентралізації.

Тому вважаю, що в такій ситуації міська влада зобов’язана надати допомогу хворим на епілепсію кременчужанам.

Отже, враховуючи вищевикладене, прошу:

·        Винайти можливість дофінансування в 2019 році;

·         Передбачити в місцевому бюджеті на 2020 рік (внести зміни) кошти на забезпечення відшкодування вартості лікарських засобів для хворих на епілепсію кременчужан в повному обсязі, попередньо розрахувавши суму необхідного фінансування або віднайти можливість залучити кошти з інших джерел», - заявила О.Піддубна.

Міський голова Віталій Малецький заявив, що запит необхідно підтримати, але не завдяки тому, що виступила О.Піддубна, а завдяки спільної роботи міської влади.

Нагадаємо, «Ситуація із забезпеченням інсуліном хворих у Кременчуці – кричуща».

Отакої: заступниця начальника управління охорони здоров’я Пономаренко визнала, що в Кременчуці кричущі проблеми з інсуліном.

У Кременчуці таки знайшли мільйон на інсулін для діабетиків.

Онлайн-трансляція: XL(40) сесія Кременчуцької міської ради 12 грудня 2019 року.

 

 

Олег Булашев

Фото Олександра Попенка

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться