Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 14 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Підвищення пенсій: хто вже отримав, а кому ще варто сподіватися

 

28 июня 2020 09:00

У Кременчуці зараз майже 60 тисяч пенсіонерів. Місяць тому 90% з них отримали більше грошей за рахунок індексації. А ось з 1 липня декого очікують ще щомісячні доплати – за рахунок збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Індексацію пенсій у 2020 році, яка мала відбутися ще в березні, розпочали з 1 травня. Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та постанови Кабміну №124 від 20 лютого 2019 року, розмір підвищення був більшим за 100 грн. Крім того, враховано, що щомісячний розмір пенсійних виплат для людей, які мають необхідний страховий стаж (35 років – чоловіки та 30 років – жінки), не може бути нижчим 2 тис 100 грн. За статистикою, у Кременчуцькому регіоні (Кременчук та Горішні Плавні, Кременчуцький та Козельщинський райони) індексація торкнулася понад 90% одержувачів (83 тисяч 223 осіб). Хтось отримав 100 грн, а хтось – 1 тис грн.

У результаті цього пенсії у Кременчуці зросли в середньому на 280 грн.

У Пенсійному фонді України запевняють: сума підвищення розрахована індивідуально для кожного отримувача. Вона залежить від величини страхового стажу та заробітної плати, яку одержував пенсіонер за час трудової діяльності. Проте індексація не торкнулася:

- держслужбовців,

- пенсіонерів, які працюють,

- одержувачів соціальних пенсій (тих, кому держава призначили мінімальні виплати через нестачу страхового стажу для виплати пенсії за віком — їм переглянуть пенсії окремо в залежності від зростання прожиткового мінімуму),

- тих, кому виплачують спеціальні пенсії (наприклад, колишні судді та прокурори),

- пенсіонерів, які отримують максимальні виплати,

- тим, кому виплати вперше призначили у 2019 і 2020 роках.

Додаткова індексація пенсій у 2020 році, крім уже проведеної з 1 травня, не передбачена.

 
Що вже отримали 80-річні містяни

Від 1 квітня 2020 року міські пенсіонери, яким понад 80 років чи старші, отримують щомісячні компенсаційні виплати.

Згідно з урядовим рішенням, 500 грн призначили тим пенсіонерам, які отримували менше 9 тис 205 грн.

Водночас після встановлення вищезгаданої виплати пенсія теж не повинна перевищувати ті самі 9 тис 205 грн.

Крім того, окрему увагу приділили людям 80 років і старше, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та мають страховий стаж не менше 25 років (чоловіки) та 20 років (жінки). У таких громадян мінімальна пенсійна виплата не може бути меншою, ніж 2 тис 600 грн. За статистикою, у Кременчуцькому регіоні таких близько 13,4% одержувачів – це 12 тисяч 326 осіб.

Додаткові виплати для 75-річних – лише перспектива

На рівні держави розглядають питання подібного підвищення для людей віком 75 років. Скільки городян потрапляє до цієї категорії? Цим питанням Кременчуцька газета теж поцікавилася у Головному управлінні Пенсійного фонду в Полтавській області. На наш інформаційний запит отримали відповідь, що станом на 1 червня 2020 року на обліку в сервісних центрах Фонду у Кременчуці перебуває 14 тисяч 528 пенсіонерів старше 75-ти років.

Оскільки поки не відомі умови проведення перерахунків таким кременчужанам, неможливо зазначити кількість осіб, які отримуватимуть щомісяця більше грошей.

Майбутній перерахунок пенсій — результат збільшення прожиткового мінімуму

Уже з 1 липня цього року переважна кількість кременчужан-пенсіонерів отримають більше грошей. Адже у поточному році відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», двічі проведуть перерахунки пенсійних виплат у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність: 1 липня та 1 грудня.

Так з початку наступного місяця в Україні підвищують мінімальний прожитковий мінімум до 2 тис 118 грн (зараз – 2 тис 27 грн). Тому мінімальну пенсію, яка зараз становить 1 тис 638 грн, збільшать, і вона складатиме 1 тис 712 грн.


До цієї позначки підвищать і розмір соціальної пенсії. Її отримують люди, які досягли пенсійного віку, але не напрацювали досить стажу для отримання соцвиплати. Крім того, перерахують щомісячні виплати для тих, хто має більше необхідного стажу для отримання пенсії. Стаж понад 35 років – для чоловіків, а понад 30 років – для жінок. Такі пенсіонери отримають 1% надбавки від мінімальної пенсії за кожен додатковий рік. Зараз ця сума становить 16 грн 38 коп, а з 1 липня – 17 грн 12 коп.

Як повідомили в Головному управлінні Пенсійного фонду в Полтавській області, прогнозовано підлягатимуть перерахунку виплати близько 83% пенсіонерів, які мешкають у Кременчуці.

Автоматичне призначення пенсій

Не можна не згадати про ще одне нововведення, яке почне діяти з 1 липня. Так за дорученням Президента України у Пенсійному фонді розроблений механізм автоматичного (без звернення особи) призначення пенсії за віком після досягнення потрібного віку. У такий спосіб з вищезгаданої дати призначатимуть пенсію за віком громадянам, які мають бажання оформити її дистанційно з використанням кваліфікованого електронного підпису чи за допомоги електронної ідентифікації BankID.

Для цього на вебпорталі Пенсійного фонду України необхідно заповнити анкетні дані, додати скановані копії документів, які підтверджують трудовий стаж, погодити автоматичне призначення пенсії та надіслати туди ж на опрацювання.

У ПФУ запевняють, що здійснити ці нескладні кроки можуть як застраховані особи особисто, так і підприємства, установи та організації, які відповідають викликам часу та піклуються про своїх працівників.

 

Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться