Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 4 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Новий керманич Кременчуччини Пирог про долю райлікарні, позицію по питанню будівництва Біланівського ГЗК та відкриті двері до свого кабінету

 

18 мая 2020 13:30

Актуальне інтерв’ю.

8 квітня 2020 року Президент України Володимир Зеленський своїм розпорядженням №242/2020-рп призначив Андрія Пирога головою Кременчуцької районної державної адміністрації Полтавської області.

Минуло більше місяця і «Кременчуцька газета» вирішила поцікавитися, як почуває себе новий керманич райадміністрації, дізнатися про його перші кроки та подальші плани.

Свою розмову за чашкою кави Андрій Пирог розпочав з того, що розповів про себе, заявивши, що він не має бізнесу, цінує та береже родину, полюбляє полювання та футбол.

А ще відверто каже, поки ми налаштовуємося на бесіду, що на початку відчував у новому кріслі себе якось так, мов потрапив не у свою тарілку, але майже миттєво адаптувався і, засукавши рукава, взявся за роботу.

- Ви були старостою села Демидівка і місяць тому стали керівником Кременчуцької райдержадміністрації. Це дві керівні посади. Перша, як то кажуть, у полі, друга - більше у кабінеті. Але незабаром районна адміністрація зникне. Тож чи потрібна райдержадміністрація?

- Так, я працював старостою і заступником голови об’єднаної тергромади у Омельнику. Це чи не найперша об’єднана громада в Україні. Ось вже місяць, як тут працюю. Різниця у посадах і повноваженнях є. Там слід було реалізовувати завдання від громади, депутатів, а тут більше слід шукати кошти, вирішувати конфліктні ситуації, робити аналітику...

На ваше запитання - чи потрібні адміністрації - скажу впевнено - потрібні. Але попереду черговий етап децентралізації і на теренах району створено 5 громад і райдержадміністрація зникне, але поки вона є, слід робити.

- Вашим керманичем раніше була голова Омельницької громади Олександра Шереметьєва. Коли вона дізналася про ваше призначення керівником Кременчуччини, то що сказала і чи допомагає зараз вам? Вона також довгий час обіймала цю посаду ж...

- Так, Олександра Іванівна була головою Кременчуцької райдержадміністрації. Коли мене призначили, то напуття не давала. Але діалог у нас є. Відносини у нас нормальні.

- Ви прийшли на посаду під час адмінреформи. Чи об’єднання міста і села на часі?

- У 2015 році, коли створювали перші громади, треба було це питання дотиснути. А процес затягнувся на п’ять років. Днями Кабмін затвердив план області. Там до Кременчука відійшли Потоки. До виборів восени вони мають вже активізувати цей процес. Тепер мешканці сіл, що входять в Потоківську громаду, обиратимуть і мера міста, і старосту села. Але які у старости залишаться повноваження, як він буде впливати на ситуацію. Все це має бути розписано...

- Які у вас склалися відносини с керівництвом Кременчуцької райради?

- Нам треба співпрацювати. Я людина, в якого не було ворогів. Ставлюся до всіх толерантно. А якщо наші точки зору не співпадатимуть, то слід слухати один одного і приймати зважені рішення...

А в гості один до одного ми не бігаємо.

- Який бюджет вашого району і чи достатньо в ньому коштів?

- У першому кварталі бюджет по доходах та з урахуванням трансфертів виконано на 101,8%. Це у коштах 21 млн 113 тис грн надходжень. Цих коштів для потреб дуже мало.

- Кажуть, ваш перший заступник, який виконував обов’язки керівника району до вас - Олександр Тютюник, написав до поліції заяву на райраду і відносно саме неправильного фінансування галузі освіта в районі?

- Я про це знаю. Але краще спитати це в нього, або в правоохоронців. Я тоді не працював на цій посаді. А тепер не працює і Олександр Тютюнник. 

- А хто ж у вашій команді? Хто буде першим вашим заступником - правою рукою, як то кажуть?

- Найближчими днями у мене має з’явитися перший заступник. Це моя людина! Його мені ніхто не нав’язував. Прізвище оголошу згодом. Що стосується працівників райдержадміністрації, то їх ніхто не звільнятиме. Вони пережили багатьох керівників і мають досвід, то вони спеціалісти своєї справи і будуть працювати надалі.

-Всі нові керівники кажуть, що з їх приходом будуть поламані старі корупційні схеми. Вам їх вже вдалося зламати?

- З середини квітня мною дана вказівка при виконанні будь яких робіт відслідковувати ціну, якість робіт. Я не буду затягувати своїх підрядників але й іншим спуску не дамо. Все має бути чітко і по закону. Так має бути всюди!

- Ось днями мер Кременчука Віталій Малецький заявив, що хоче з Кременчуцької центральної райлікарні зробити будинок для пристарілих. Це по закону?

- НІ. засновником лікарні місто не є. Юридично це зробити він не зможе. Там засновники райрада і об’єднані громади. Ніхто не дасть йому зруйнувати ЦРЛ. Там працює багато досвідчених фахівців.

- А яка ваша думка щодо долі цієї лікарні?

- Вона має працювати. Я днями був у Департаменті охорони здоров'я у Полтаві і обговорював це питання. Зараз наше основне завдання - запустити роботу лікарні.

Зараз ми хочемо запустити поліклініку, а потім і лікарню.

- Голова лікарні Марія Ігнатчук залишиться на посаді?

- Вона виконує обов’язки директора лікарні. Там оголошено конкурс. Як на мене, Вона не поганий інфекціоніст, лікар. В організаційній роботі можливо їй допомогти, але заробляти бали на коронавірусі і спалаху інфекції у лікарні, як це роблять деякі керманичі, я не буду.

-Ви вже місяць керуєте Кременчуччиною. Яке головне завдання вже вирішили і яке вирішити не вдалося?

- Вирішуємо питання забезпечення шкіл району протипожежними засобами, сигналізаціями. Зроблені експертизи, проекти на всі школи. Не вирішили - цю ж проблему. Вона глобальна і вирішується не так швидко. Але до 1 вересня цю роботу маємо закінчити.

- Яка ваша позиція по питанню будівництва Біланівського гірничо-збагачувального комбінату?

- Я це питання ще 100% не вивчав. Проте вже зараз кажу - все має бути по Закону і у тому числі і питання, пов'язані з екологією. Я обіцяю вивчити це питання і вам згодом відповісти на нього. Зараз запрошу експертні висновки, рекомендації і відповім.

-  Раніше району активно допомагав нардеп Костянтин Жеваго. А як зараз допомагає нардеп Олексій Мовчан?

- Ми до нього направили звернення щодо допомоги в роботі Кременчуцької райлікарні у потребах і обладнанні. Він відповів, що кошти можна залучити лише при перегляді бюджету і все...

З інших питань ми до нього не зверталися. Проте знаю, що він цікавився питанням загибелі курей у Потоках. Ми його запрошували на штаб з ліквідації тієї ситуації, але він там не з’являвся.

- Приходячи на посаду, керманичі роздають обіцянки мешканцям. Що ви пообіцяєте громадянам, що мешкають у районі?

- Я не звик давати обіцянки. Працювати буду по факту. Пріоритет - освіта та медицина.  Зараз головне завдання залучити кошти на роботу райлікарні. Ми проситимемо спонсорської допомоги, аби там були належні умови як для медзакладу.

- Так Мовчан вам майже відмовив. У кого ще проситимете?

- Не приховую, що головним меценатом лікарні є підприємства «Феррекспо». Більше, ніж ГЗК Костянтина Жеваго, лікарні допомоги ніхто і раніше не надавав. Днями буду зустрічатися з керівниками ГЗК. Буду зі всіма розмовляти. Я людина проста. Людина з району, яка дорожить районом, родиною... Я вже об’їхав усі громади, дізнався їх проблематику. Кажу всім - двері мого кабінету відкриті для всіх!

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться