Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Плани: замість онкодиспансеру – «Протипухлинний центр», дитяча лікарня – у складі ЛІЛ «Кременчуцька»

29 травня 2023 08:30

Керівники медзакладів у планах розвитку виклали власне бачення майбутнього установ, які очолюють.

Україною крокує черговий етап реформування медицини. Кабмін оновив підходи до визначення госпітальних округів та впровадив сучасні підходи до формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я.

Зазначимо, спроможна мережа включатиме заклади первинної допомоги, центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із пунктами постійного базування бригад, заклади спеціалізованої допомоги — надкластерні, кластерні та загальні.

Про нові зміни розповів директор Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації (ОВА) Віктор Лисак. За його словами, ОВА вже визначила перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі медзакладів Полтавського госпітального округу.

«Наша область - це один госпітальний округ. Робоча група щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу вже визначила надкластерні, кластерні, загальні й інші види закладів охорони здоров’я області, що входять до спроможної мережі, відповідно до постанови Кабміну», - каже Лисак і додає, що до 2025 року ліжковий фонд Полтавського госпітального округу необхідно переглянути і зменшити його загальну кількість, а кількість стаціонарних закладів охорони здоров’я скоротити до 27. Вони матимуть близько 51 місця надання медичної допомоги.

Саме через реформування в області має залишитися один онкодиспансер, а зараз їх 2: Полтавський та Кременчуцький.

«На сьогодні в Полтавському госпітальному окрузі створюється:

- 7 надкластерних закладів та/або об’єднань лікарень, що надаватимуть високоспеціалізовану медичну допомогу населенню всієї області;

- 7 кластерних багатопрофільних та спеціалізованих лікарень та/або об’єднань;

- 12 загальних лікарень;

- 15 інших лікарень із переважно стаціонарними послугами загальної терапії.

Частина закладів поступово змінить свої функції виключно на хоспіси, будинки сестринського догляду.

ОВА подала на погодження Міністерству охорони здоров’я України пропозиції щодо визначення спроможної мережі та проєкт плану розвитку Полтавського госпітального округу на 2023-2025 роки», - розповів Лисак.

У кременчуцькому департаменті охорони здоров’я нам пояснили, що скорочення кількості лікарень в місті поки не передбачено, а об’єднання проводитимуть поступово.

В Кременчуці не буде надкластерних закладів (зазвичай це обласна лікарня, під парасолю якої об’єднані всі вузькоспеціалізовані заклади регіону), а лише одна кластерна багатопрофільна лікарня «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» і загальні лікарні. У планах розвитку керівники медзакладів виклали власне бачення розвитку установ, які очолюють. «Кременчуцька газета» ознайомилася з ними і про основне розповідає читачам.

Перша міська лікарня ім. О. Богаєвського об’єднає відділення

На підставі плану стратегічного розвитку КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського» підлягає включенню підприємства в спроможну мережу закладів охорони здоров’я Полтавського медичного округу Кременчуцького кластера – загальною лікарнею.

У поточному році у лікарні проаналізували роботу відділень терапевтичного профілю (терапевтичні відділення №1, №2, пульмонологічне відділення). За підсумками,  констатували тенденцію до зниження показників роботи: по пульмонологічному профілю (в 2020 році - 598 пацієнтів, 2021 – 209, в 2022 – 83), задіяних ендокринологічних ліжок (2020 – 146, 2021 – 0, 2022 - 0). Враховуючі ці дані, на 1 січня 2024 планується обʼєднати відділення терапевтичного профілю в терапевтичне відділення (40 ліжок) зі збереженням вузькопрофільних спеціалізованих ліжок: загальнотерапевтичних, пульмонологічних, ендокринологічних та гастроентерологічних.

На підставі аналізу роботи відділень хірургічного профілю (хірургія загальна, офтальмологічне відділення та отоларингологічне відділення), відмічається значне зниження показників в період роботи лікарні, як ковідного шпиталю (з жовтня 2020 року по січень 2022 року).

Через це в планах на 1 січня 2024 року обʼєднання всіх відділень хірургічного профілю у відділення загальної хірургії (загальна хірургія – 22 ліжка, отоларингологічне – 6, офтальмологічне - 6; травматологічних - 6). Загалом 40 ліжок.

Кількість спеціалізованих ліжок (отоларингологічних, офтальмологічних) достатня в звʼязку з сучасними методами лікування даної патології та зменшенням тривалості перебування пацієнта у стаціонарі. До того ж, у лікарні планується розпочати роботу відділу інфекційного контролю, а також з нового року відкрити відділення паліативної допомоги на 20 ліжок.

У 2025 році, враховуючи прогресивний розвиток кластерної лікарні та удосконалення маршрутів пацієнтів, планується оптимізувати ліжковий фонд неврологічного відділення до 50 ліжок.

Також в закладі планують ввести 10 інфекційних та 6 травматологічних ліжок. Через це передбачається розвиток травматологічних послуг (артроскопічні оперативні втручання, заміна суглобів).

У документі зазначається, що структурні підрозділи Першої міської лікарні потребують дооснащення сучасною медичною апаратурою. Тож планують придбати комп’ютерний томограф, який зараз відсутній.

У поточному році мають замінити ліфт у корпусі №1, провести капітальний ремонт на третьому поверсі у цьому ж корпусі (терапевтичне відділення).

У планах на 2024 рік:

- ввести в експлуатацію комп’ютерний томограф;

- встановити та ввести в експлуатацію цифрову діагностичну рентгенологічну систему;

- провести капітальний ремонт на 1-му поверсі у корпусі №2 (неврологічне відділення);

- придбати: апарату для проведення комп’ютерної томографії сітківки - оптіко когерентний томограф; аналізатор поля зору; холедохоскоп; автомобіль для перевезення пацієнтів.

- замінити ліфт у корпусі №2.

У 2025 році заплановано капітальний ремонт на 4-ому поверсі у корпусі №2 (відділення паліативної допомоги).

У Перинатальному центрі реорганізують жіночі консультації та відремонтують відділення

Враховуючи реформування та можливе закриття малопотужних пологових стаціонарів І рівня в Кременчуцькому районі та прилеглих районах Кіровоградської області, Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня залишиться єдиним потужним закладом відповідної допомоги в 2-х районах з населенням майже 600 тисяч. На сьогодні цей заклад розрахований на 186 ліжок. По 2-х жіночих консультаціях план відвідувань - по 400 в день.

Наявність в центрі сучасного хірургічного ендоскопічного обладнання і використання передових методів лікування (гістероскопія, лапароскопія) дає змогу розширити перелік послуг (операцій) та збільшити кількість пацієнтів на 20% за рахунок кількості оперативних втручань та залучення хворих з прилеглих районів.

Згідно з планом, реформування амбулаторно-поліклінічної служби, жіночих консультацій дає можливість розширити спектр послуг для вагітних, збільшити кількість жінок, які знаходяться під наглядом, за рахунок населення Кременчуцького району і прилеглих районів Кіровоградської області.

Також планується створити найбільший в регіоні комунальний лабораторний центр. Для цього реформують лабораторну службу, збільшать кількість та перелік досліджень, зокрема і ПЛР (полімеразно-ланцюгова реакція) досліджень.

В планах керівництва лікарні у 2023-2025 роках придбати:

- апарат ШВЛ (з функцією високопоточної вентиляції) та транспортний апарат ШВЛ;

- апарату УЗД експертного класу;

- санітарний автомобіль класу «В»;

- стаціонарний цифровий рентгенапарат.

Також планується підготувати проєктну документацію для заміни трьох ліфтів.

За кошти міського бюджету в 2023-2025 роках передбачається ремонт акушерської операційної, пологового відділення, відділення патології вагітності та інших підрозділів.

Цьогоріч запланована реорганізація жіночих консультацій та лабораторій, що призведе до вивільнення 20 фізичних осіб, 10 немедичних працівників. Також передбачається відкриття кабінету УЗД в жіночій консультації №2 (Київська 14), завершення капітального ремонту акушерської операційної та полового відділення, придбання нового обладнання.

Крім того, планується:

- впровадити мультимодальне знеболення у післяопераційних хворих; ультразвукову підтримку під час пункції центральних вен; лапароскопічні операції на матці;

- реєстрація добової електрокардіограми не лише у хворих, а й у вагітних з серцево-судинною патологією за Холтером;

- використання портативного апарату УЗД для діагностики складних акушерських випадків в пологах;

- розпочати роботу кабінету з медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства та надання медичної допомоги.

У 2024 році запланували:

- реорганізувати стаціонарне відділення не хірургічного профілю;

- придбати нове обладнання;

- проведення капітальний ремонт відділення патології вагітних, пологового відділення та поточний ремонт палат підвищеного комфорту перебування.

Лікарня «Правобережна» оптимізує амбулаторно–поліклінічну службу та закупить обладнання

Цей медзаклад є комунальним некомерційним медичним підприємством, що надає вторинну спеціалізовану амбулаторну та стаціонарну допомогу населенню міської територіальної громади та іншим громадянам, на умовах договору з Національною службою охорони здоров’я України. До складу лікарні входять: стаціонар на 205 ліжок, доросла територіальна поліклініка на 160 відвідувань на добу, жіноча консультація. Установа спроможня функціонувати в межах госпітального кластеру, як загальний заклад охорони здоров’я зі збереженням напрямів медичного обслуговування. А саме: паліативна допомога, акушерство і гінекологія, урологія, нефрологія, гематологія.

«Важливо зберегти багатопрофільність закладу в стаціонарних умовах при хворобах та станах, відповідно до переліку лікарських спеціальностей, зазначених в ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, в зв’язку з автономією, пов’язаною з аварійним мостовим переходом», - йдеться у плані розвитку лікарні.

Там же ми читаємо про необхідність оптимізації амбулаторно–поліклінічної служби для відповідності фінансування в рамках пакетів програми медичних гарантій (фізіотерапія, масаж, ЛФК).

У поточному році лікарня планує:

- запровадити оперативне лікування нетримання сечі методом TVT-O; допоміжні репродуктивні технології;

- провести розширення спектру надання медичних послуг;

- придбати біохімічний, гематологічний аналізатори та аналізатор сечі для клініко-діагностичної лабораторії.

У 2024 році в лікарні передбачається:

- проведення лапароскопічної герніопластики;

- укомплектування лікарських посад;

- придбання ШВЛ експертного класу типу «Гамільтон»; цифрового рентгенапарату;

- встановлення сонячних панелей потужністю 50 кВт.

У 2025 році заплановано:

- застосування апарату негативного тиску (VAC) для лікування ран;

- придбання комп’ютерного томографу; санітарного автомобіля класу «В»;

- проведення капітального ремонту та реконструкції гінекологічного відділення з операційним блоком;

- покращення умов перебування хворих та якості роботи працівників.

Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»: від ремонтів до інсультного центру

Комунальне некомерційне медичне підприємство «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» створили шляхом злиття Третьої міської лікарні з міською лікарнею №4  у травні 2017 року. У 2022 році до медзакладу приєднали лікарню відновного лікування і назвали її «Центром відновного лікування та реабілітації». В рамках реформування лікарня «Кременчуцька» стане кластерним закладом, тобто головною лікарнею міста.

В плані розвитку лікарні на 2023-2025 роки передбачено:

- створити інсультний центр; єдиний ендоскопічний кабінет; єдине діагностичне відділення на пр. Лесі Українки, 80;

- провести капітальний ремонт нейрохірургічного відділення та приміщень загальної хірургії;

- оснастити заклад сучасним діагностичним обладнанням. А саме: встановити універсальну стаціонарну ангіографічну систему (Philips Azurion 3 M15/F15 або Philips Azurion 7 M20/B20); забезпечити операційну додаткової лапароскопічною стійкою.

Окрім цього, медзаклад найближчим часом планує придбати: ангіограф, цифровий рентгенологічний апарат, лапароскопічну стійку та відеогастроскоп.

Якщо розглядати покращення матеріально-технічної бази лікарні по роках, то у 2023 році планується:

- завершити капітальний ремонт відділення спеціалізованої травматології та травматологічного відділення; реконструкцію приміщень лікарні для створення кардіохірургічної служби на базі кардіологічного центру (вул. Лікаря Парнети, 2); поточний ремонт та облаштування підвального приміщення будівлі;

- провести реконструкцію системи кондиціювання кардіологічного блоку; капітальний ремонт даху приміщення консультативно-діагностичного центру;

- придбати кондиціонери для палат серцево-судинного центру; комп’ютерну техніку для автоматизації 50 робочих місць лікарів; інше медичне обладнання, апаратуру, меблі, інвентар для потреб травматологічного відділення;

- замінити огорожу території; віконні та дверні блоки в інфекційному відділені на пр. Лесі Українки, 80;

- розпочати капремонт приміщення на 2-му поверсі лікарні для розміщення інсультного центру;

- встановити ангіографічне обладнання для екстреної медичної допомоги; протипожежну систему в усіх приміщеннях лікарні;

У 2024 році лікарня планує:

- провести капітальний ремонт 2-го поверху інфекційного відділення з оснащенням; підлоги у консультативно-діагностичному центрі; гнійно-септичного хірургічного відділення (з оснащенням);

- відремонтувати приміщення 5-го поверху консультативно-діагностичного центру (пр. Лесі Українки, 80), продовжити ремонту 2-го поверху для розміщення інсультного центру;

- облаштувати туалетні кімнати, враховуючи потреби осіб з обмеженими можливостями;

- продовжити замінювати огорожу території,

- придбати автомобіль швидкої медичної допомоги класу «С», лапароскопічну стійку, езофагодуоденогастроскоп;

- забезпечити впровадження медичної діяльності, пов’язаної з трансплантацією.

У 2025 році лікарня має намір:

- розпочати капітальний ремонт системи опалення з влаштуванням індивідуальних теплових пунктів; приміщення адміністрації;

- продовжити капітальний ремонт з оснащенням 2-го поверху;

- встановити кисневу станцію для інфекційного відділення.

Лікарня «Придніпровська» скоротить гінекологічне відділення та розвиватиме патологоанатомічні та гістологічні дослідження

Комунальне медичне підприємство «Лікарня Придніпровська» надає багатопрофільну медичну допомогу (хірургічну, травматологічну, ортопедичну, урологічну, гінекологічну, терапевтичну тощо).

Заклад має достатньо висококваліфікованих фахівців та кадровий ресурс для надання якісної медичної допомоги, повного обстеження та лікування пацієнтів. Окрім цього, відповідає загальному напрямку медичного обслуговування населення.

Цьогоріч в лікарні заплановано скорочення гінекологічного відділення. Також передбачена закупівля рентгенапарату, електрохірургічного ножа, вакуумаспіратору, спірометру. А ще у медзакладі має з’явитися альтернативне теплозабезпечення та клініко-діагностичний центр.

У 2023-2025 роках планується удосконалити методи лікування хірургічної, травматологічної, урологічної патології за рахунок введення сучасних методів хірургічного лікування.

У 2023-2024 роках заплановано розвиток патологоанатомічних та гістологічних досліджень, а з 2025 року - введення імуно-гістохімічних досліджень. Також мають встановити кисневу станцію.

У наступному році лікарня хоче придбати гастроскоп; апарат для електроміографії; операційні стіл та лампи; холодильник патанатомічний; ніж гістологічний; камери автоматичного гістологічного набору та стіл патологоанатомічний.

У 2025 році обладнання лікарні може поповнитися колоноскопом, цистоскопом, апаратом ШВЛ. Також на території закладу планується облаштувати стоянку автотранспорту.

Дитяча лікарня приєднається до лікарні «Кременчуцька»

В структурі міської дитячої лікарні зараз є стаціонар та консультативно-діагностичний центр. Стаціонар розрахований на 235 ліжок з цілодобовим перебуванням, із них 60 - хірургічного профілю, 95 - соматичного, 60 - інфекційного та відділення для надання реабілітаційної допомоги на 20 ліжок. Кількість штатних посад - 437 ставок.

В рамках реформування в містах з населенням менше 300 тисяч людей дитяча лікарня, як окрема юридична особа, не передбачена. Тож, вже цього року запланована реорганізація лікарні, а саме її приєднання до лікарні «Кременчуцька» (як кластерного закладу). Для цього мають оптимізувати відділення лікарні.

Окрім цього, передбачається покращення надання ендоскопічної медичної допомоги та придбання бронхоскопу; цифрового рентгенологічного апарату та пересувного рентгенологічного апарату.

У 2024 році запланована закупівля стоматологічної та рентгенівської установки з С-аркою.

У 2025 році у лікарні хочуть придбати УЗД апарат та санітарний транспорт.

Лікарня планового лікування робить ставку на розвиток хірургічної та психіатричної служб

Основні потужності лікарні планового лікування сконцентровані на пр. Полтавському, 40. У 4-х населених пунктах Кременчуцького району (с. Білецьківка, с. Кам’яні Потоки, с. Недогарки, с. Нова Знам’янка) знаходяться кабінети лаборантів клініко-діагностичних лабораторій (на правах оренди) при амбулаторіях загальної практики сімейної медицини.

За основною адресою надається первинна медична допомога (лікар-терапевт поліклініки) та спеціалізована (амбулаторна і стаціонарна).

Медустанова спроможня функціонувати в межах госпітального кластеру, як загальний заклад охорони здоров’я, а по деяким напрямкам і з функціями кластерного закладу (психіатрія, комбустіологія – це розділ хірургії, що вивчає механізми виникнення опіків, їх перебіг, можливі ускладнення та лікування).

У документі зазначено, що першочергового розвитку потребує хірургічна служба, зокрема опікова (єдина в області). Розвиток планової хірургічної допомоги з використанням сучасних технологій разом із доступністю до таких послуг - один з основних напрямків.

У лікарні вважають, що новим, перспективним напрямком є психіатрія та наркологія. Наявність в складі медзакладу діючого відділення такого спрямування є унікальним в госпітальному кластері.

«Зважаючи на наявність у лікарні функціонуючих, відповідним чином обладнаних та укомплектованих кадрами опікового відділення, відділення психіатричної допомоги та лікування залежностей, пропонуємо розглянути можливість розширення для нашого підприємства переліку напрямків медичного обслуговування, включивши до нього психіатрію та комбустіологію», - сказано у плані розвитку лікарні.

Разом з тим, планується скоротити ліжковий фонд.

«З метою оптимізації фінансової спроможності закладу, роботи структурних підрозділів заплановане скорочення ліжкового фонду на 30 ліжок, впровадження ефективного фінансового стимулювання працівників за показниками роботи, впровадження нових методик лікування і обстеження хворих», - йдеться у документі.

Зазначається, що оптимізації потребує поліклінічна служба. Це необхідно для відповідності до фінансування в рамках пакетів програми медгарантій.

Зважаючи на необхідність розвитку кадрового резерву, на 2024-2025 роки заплановано залучення лікарів за фахами: ультразвукова діагностика, рентгенологія, комбустіологія, терапія.

В трирічній перспективі планується зберегти багатопрофільність закладу, переважно орієнтуватися на надання планової допомоги, розвиток хірургічної та психіатричної служб, активізувати роботу стаціонару одного дня. Співпраця із закладами госпітального кластеру і округу, відповідно до затверджених маршрутів.

Приміщення лікарня також необхідно модернізувати та відремонтувати. Тож має завершитися ремонт стерилізаційної, капітальний ремонт приймального відділення, монтаж додаткової кисневої мережі. Необхідним також є встановлення апарату комп’ютерної томографії.

Кременчуцький обласний онкодиспансер стане «Протипухлинним центром»

Кременчуцький обласний онкологічний диспансер надає високоспеціалізовану онкологічну допомогу мешканцям Південного підокругу Полтавської області з населенням 370 тисяч чоловік та прилеглими населеними пунктам Кіровоградської області (Світловодськ, Власівка) з населенням 40 тисяч чоловік.

На даний час в структурі диспансеру є єдине онкологічне відділення, в якому надається, як хірургічне так і хіміотерапевтичне лікування. Тож є потреба у створенні в структурі закладу відокремленого хіміотерапевтичного відділення на 30 ліжок. Тому у 2024 році планується відкрити стаціонарне хіміотерапевтичне відділення на цю кількість ліжок. Також є план відкрити у цьому ж році стаціонарне відділення паліативної допомоги на 20 ліжок.

Амбулаторно-поліклінічна служба надає третинну (високоспеціалізовану) онкологічну меддопомогу та здійснює діагностичне обстеження населення.

В амбулаторно–поліклінічному відділенні консультують: хірург-онколог, гінеколог-онколог, онколог та уролог. Також тут проводяться наступні дослідження: фіброколоноскопія, фіброгастродуоденоскопія, цистоскопія, бронхоскопія, гістероскопія, мамографія та ультразвукове. Окрім цього, в закладі працюють клініко-діагностична лабораторія та патогістологічне відділення, до складу якого входить патоморфологічний та цитологічний відділи.

З метою виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023 року про організацію спроможної мережі закладів охорони здоров’я, Кременчуцький обласний онкологічний диспансер в 2024 році потребує реорганізації. А саме - приєднання до кластерної лікарні Кременчука – ЛІЛ «Кременчуцька», як відокремлений підрозділ – дочірнє підприємство «Протипухлинний центр».

У поточному році онкодиспансер має намір придбати електрохірургічне обладнання ETHICON Endo-Syrgery GEN11, автоматичний біохімічний аналізатор, наркозно-дихальний апарат. Крім того, планується запровадити систему «реєстратура без черг», що покращить сервісне обслуговування пацієнтів. В холі поліклінічного відділення хочуть створити зону відпочинку зі зручними меблями та телевізором, облаштувати палати підвищеної комфортності у онкологічному відділенні тощо.

У рамках реорганізації у відокремленому підрозділі «Протипухлинний центр» у 2024 році можуть з’явитися:

- відділення анестезіології та інтенсивної терапії – 10 ліжок;

- хірургічне відділення – 30 ліжок;

- хіміотерапевтичне відділення – 30 ліжок;

- паліативне відділення – 20 ліжок.

Також планується оснащення консультативно-діагностичного центру комп’ютерним томографом, магнітно–резонансним томографом, апаратом УЗД експерт класу. Окрім цього медзаклад хоче придбати обладнання для стаціонарних відділень: функціональне ліжко; ліжка для хіміотерапії; ламінарну камеру; витяжну шафи; інфузійні насоси; електрокардіограф; дефібрилятор; відсмоктувач.

У 2025 році заплановано купити стійки лапароскопічні 4K,3D/2D,NIR/ICG та санітарний автомобіль класу «А».

Шпиталь для ветеранів війни хоче стати регіональним центром комплексної реабілітації

Адміністрація комунального підприємства «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни» Полтавської обласної ради, сумлінно виконуючи свої статутні завдання в межах діючого законодавства та впевнено проявивши свою організаційну і фінансову спроможність, сподівається на подальший розвиток медпідприємства, як регіонального центру комплексної медичної, фізичної, психосоціальної реабілітації і фізичної адаптації.

«Глибоко переконані в доцільності нашого підприємства і під час війни, і у післявоєнні часи, як самостійний лікувальний заклад, навчений до співпраці з Національною службою здоров’я України, маючи впевнені амбітні плани на роки. Наш план розвитку передбачає підготовку впродовж 2023-2024 років для переходу у склад обласного закладу охорони здоров’я з 2025 року», - йдеться у плані розвитку медзакладу.

У цьому році в шпиталі планують облаштувати операційну, загальну ординаторську з телемедичним обладнанням, а ще провести капремонт вантажного ліфта.

У 2024 році заплановано оновити обладнання для реабілітації, модернізація існуючої системи електро- та водопостачання; капітальний ремонт покрівлі корпусу стаціонару.

У 2025 році лікарня має приєднатися до обласного закладу охорони здоров’я, як центр надання реабілітаційних послуг.

Мовою цифр

1 млн 352 тис 300 осіб - кількість населення Полтавського госпітального округу. З них, 37,3% - проживають у сільській місцевості.

Кількість осіб віком до 14 років становить 14%, а віком від 65 років – 18,1%.

70,01 років - середня очікувана тривалість життя при народженні в області, що в цілому дорівнює середньому показнику по Україні.

Сумарний коефіцієнт народжуваності в області – близько 0,995 (Україна – 1,16). Десятирічний ретроспективний аналіз засвідчує, що темпи народжуваності в області відповідають всеукраїнським та мають чітку тенденцію до зменшення.

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися