Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 29 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Політехніка - перше, КрНУ - друге місце: топ полтавських вишів у рейтингу Webometrics

 

28 січня 2021 15:45

Оприлюднено вебометричний рейтинг університетів світу RankingWebofUniversities (Webometrics) за січень 2021 року. Лідером Полтавської області визнана Полтавська політехніка.

 

Найбільший академічний рейтинг закладів вищої освіти Webometrics вже більше 15 років кожні півроку досліджує веб-ресурси понад 30 тисяч університетів світу.

Рейтингову систему RankingWebofUniversities було розроблено дослідницькою групою CybermetricsLab, яка входить до складу Національної дослідної ради (SpanishNationalResearchCouncil) при Міністерстві науки та інновацій Іспанії. Система ранжування освітньо-наукових установ базується на комбінованому показнику, який враховує обсяг веб-змісту, а також вплив публікацій за кількістю зовнішніх цитат.

Вебометрія – аналіз усіх видів медіа-інформації з використанням наукометричних, бібліометричних і інформаційних підходів. Відмінними рисами рейтингу Webometrics є сталість методології і висока динамічність змін показників рейтингу. У той час як методології інших рейтингів  постійно змінюються, принципи ранжування Webometrics залишаються незмінними. Методи і підходи оцінки навчальних закладів відповідають Берлінським принципам ранжування вищих навчальних закладів (BerlinPrinciplesonRankingofHigherEducationInstitutions) - затверджених як основних для порівняльних досліджень національних систем вищої освіти Міжнародною експертною групою по ранжуванню (IREG), заснованої в 2004 році Європейським центром з вищої освіти ЮНЕСКО (UNESCO-CEPES) та Інститутом політики вищої освіти в Вашингтоні (InstituteforHigherEducationPolicy).

Найбільш високо університет оцінено за показником«Висока якість», де оцінюється кількість наукових статей, які було опубліковано авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою Scopus, і входять до складу 10 % статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією ScimagoGroup. А також, показником «Відкритість», де оцінюється сума цитувань дослідників за даними GoogleScholar.

«Сайт – візитна картка закладу вищої освіти в міжнародному освітньому співтоваристві, відображення його освітньої та наукової діяльності. Веб-політика навчального закладу сприяє формуванню нових зв'язків, неформального спілкування між вченими і реалізації інноваційних розробок на основі обміну досвідом та творчої співдружності. Публікації на сайтах ЗВО – найпростіший і дешевий шлях оперативного обміну інформацією між вченими, викладачами, студентами» – зазначають автори рейтингу.

 

За результатами січневого рейтингу до топ-100 українських закладів вищої освіти увійшли три університети Полтавщини – Полтавська політехніка, КрНУ і ПДМУ.

 

Результати міжнародного рейтингу Webometrics 2021
по ЗВО Полтавської області

 

ЗВО

Позиція 2021

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

70

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

74

Полтавський державний медичний університет

76

Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка

104

Полтавський університет економіки і торгівлі

117

Полтавський державний аграрний університет

145

 

Нагадаємо, КрНУ імені Остроградського увійшов до світового рейтингу «QS EECA University Rankings»

 

 

Медіа-центр Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися