
Нині графіки погоджуються в профільних Департаментах облвійськадміністрації.
Сьогодні на нараді в начальника Полтавської облвійськадміністрації Дмитра Луніна з питання ,,Про стан споживання електричної енергії в областіˮдоповідав Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики обласної військової адміністрації Едуард Рева.
Він зазначив, що після масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури держави та у зв’язку з постійним дефіцитом електричної енергії в Об’єднаній енергетичній системі України Приватне акціонерне товариство ,,Національна енергетична компанія „Укренерго” (далі – НЕК „Укренерго”) упродовж 3,5 місяців щодня доводить ліміти дозволеної до споживання потужності, які становлять лише 50% від потреб області, через що на Полтавщині щоденно вимушено застосовуються різні види обмежень, а саме: графіки аварійних відключень (застосовувалися, починаючи з 11.10.2022, і до сьогодні) та графіки погодинних відключень (застосовуються з 02.11.2022).
У зв’язку зі значними обмеженнями в області вимушено були залучені до графіків погодинних відключень 66 об’єктів, що забезпечують централізоване теплопостачання (у тому числі котельні / центральні теплові пункти / насосні), 20 каналізаційно-насосних станцій, 36 водопровідних насосних станцій та 6 закладів охорони здоров’я.
Нині з 66 об’єктів теплопостачання, що підпадали під графіки відключення вирішено питання перепідключення або забезпечення альтернативним джерелом живлення 42 об’єкти, що забезпечують централізоване теплопостачання. Тривають роботи з перепідключення ще 4 об’єктів. Також здійснено перепідключення 6 каналізаційно-насосних станцій.
На сьогодні залишається невирішеним питання перепідключення або забезпечення генераторами щодо 20 об’єктів теплопостачання, із них: 15 – опалюють житлові будинки, 5 – соціальну інфраструктуру, офіси та спорткомплекс.
Починаючи з 24.01.2023, НЕК „Укренерго” почало доводити погодинні ліміти дозволеної до споживання потужності.
Наказом Міністерства енергетики України від 11.11.2022 № 384 „Про внесення змін до наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 жовтня 2015 року № 654” внесено ряд суттєвих змін до Інструкції про складання та застосування графіків погодинного відключення електроенергії.
Серед них і такі зміни:
- Графіки розподіляються на 6 рівних черг, які повинні підтримуватися в обсязі не менше 12,5% від поточного електроспоживання;
- Максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів під час ГПВ не має перевищувати 4 годин, а в умовах мінусових температур зовнішнього повітря (нижче -10 °C), коли перерва в електропостачанні може призвести до розладу систем централізованого теплопостачання, допускається перерва в електропостачанні до 2 годин;
- На період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування максимальна тривалість однієї перерви в електропостачанні споживачів під час застосування ГПВ не може перевищувати 6 годин протягом доби з можливим відхиленням в бік збільшення, але не більше, ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря.
Із метою виконання змін, внесених у чинне законодавство, Акціонерне товариство „Полтаваобленерго” розробило графіки погодинних відключень на 6 черг. Нині графіки погоджуються в профільних Департаментах облвійськадміністрації.
Разом із цим, в області впродовж тижня застосовувалися графіки погодинних відключень, у тому числі з одночасним вимкненням основної та додаткової черг.
Як сьогодні планується виключати електрику в Кременчуці та на Полтавщині
Графік ПОДАЧІ світла на 6 лютого, понеділок
Олег Булашев