Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 30 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

„Полтаваобленерго” розробило графіки погодинних відключень на 6 черг

Ми в Telegram

6 лютого 2023 10:40

Нині графіки погоджуються в профільних Департаментах облвійськадміністрації.

 

Сьогодні на нараді в начальника Полтавської облвійськадміністрації Дмитра Луніна з питання ,,Про стан споживання електричної енергії в областіˮдоповідав Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики обласної військової адміністрації Едуард Рева.

Він зазначив, що після масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури держави та у зв’язку з постійним дефіцитом електричної енергії в Об’єднаній енергетичній системі України Приватне акціонерне товариство ,,Національна енергетична компанія „Укренерго” (далі – НЕК „Укренерго”) упродовж 3,5 місяців щодня доводить ліміти дозволеної до споживання потужності, які становлять лише 50% від потреб області, через що на Полтавщині щоденно вимушено застосовуються різні види обмежень, а саме: графіки аварійних відключень (застосовувалися, починаючи з 11.10.2022, і до сьогодні) та графіки погодинних відключень (застосовуються з 02.11.2022).

У зв’язку зі значними обмеженнями в області вимушено були залучені до графіків погодинних відключень 66 об’єктів, що забезпечують централізоване теплопостачання (у тому числі котельні / центральні теплові пункти / насосні),  20 каналізаційно-насосних станцій, 36 водопровідних насосних станцій та  6 закладів охорони здоров’я.

Нині з 66 об’єктів теплопостачання, що підпадали під графіки відключення вирішено питання перепідключення або забезпечення альтернативним джерелом живлення 42 об’єкти, що забезпечують централізоване теплопостачання. Тривають роботи з перепідключення ще 4 об’єктів. Також здійснено перепідключення 6 каналізаційно-насосних станцій.

На сьогодні залишається невирішеним питання перепідключення або забезпечення генераторами щодо 20 об’єктів теплопостачання, із них: 15 – опалюють житлові будинки, 5 – соціальну інфраструктуру, офіси та спорткомплекс.

Починаючи з 24.01.2023, НЕК „Укренерго” почало доводити погодинні ліміти дозволеної до споживання потужності.

Наказом Міністерства енергетики України від 11.11.2022 № 384 „Про внесення змін до наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 жовтня 2015 року № 654” внесено ряд суттєвих змін до Інструкції про складання та застосування графіків погодинного відключення електроенергії.

Серед них і такі зміни:

  • Графіки розподіляються на 6 рівних черг, які повинні підтримуватися в обсязі не менше 12,5% від поточного електроспоживання;
  • Максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів під час ГПВ не має перевищувати 4 годин, а в умовах мінусових температур зовнішнього повітря (нижче -10 °C), коли перерва в електропостачанні може призвести до розладу систем централізованого теплопостачання, допускається перерва в електропостачанні до 2 годин;
  • На період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування максимальна тривалість однієї перерви в електропостачанні споживачів під час застосування ГПВ не може перевищувати 6 годин протягом доби з можливим відхиленням в бік збільшення, але не більше, ніж 1 годину незалежно від температури зовнішнього повітря.

Із метою виконання змін, внесених у чинне законодавство, Акціонерне товариство „Полтаваобленерго” розробило графіки погодинних відключень на 6 черг. Нині графіки погоджуються в профільних Департаментах облвійськадміністрації.

Разом із цим, в області впродовж тижня застосовувалися графіки погодинних відключень, у тому числі з одночасним вимкненням основної та додаткової черг.

Як сьогодні планується виключати електрику в Кременчуці та на Полтавщині

Графік ПОДАЧІ світла на 6 лютого, понеділок

 

Олег Булашев

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися