Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 30 Мая 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Полтавщина - у числі перших областей по перерахунках пенсій силовикам

 

20 апреля 2018 16:45

Сума підвищення визначалася кожній людині окремо за довідкою, яку надав уповноважений орган. 

Полтавщина стала одним із перших регіонів України, де остаточно завершився процес проведення масових перерахунків пенсій колишнім військовослужбовцям. Про це розповіли на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” заступник голови Полтавської ОДА Микола Білокінь, перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Носенко та начальник Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Сергій Марченко.

“Це питання вже давно назріло. Тиждень тому Віце-прем’єр Павло Розенко поставив завдання нашій області до кінця місяця зробити перерахунок пенсій. Ми впоралися навіть раніше. Станом на вчора перерахунок пенсій було завершено”, – зазначив Микола Білокінь.

Останній масовий перерахунок пенсій з оновленого грошового забезпечення військовим проводили ще 2008 року. Рішеням уряду України від 21 лютого 2018 року "Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" було визначено провести такий перерахунок з 1 січня 2018 року (заднім числом).

На підставі вищезазначеної постанови уповноважені органи силових міністерств та відомств – Міноборони, МВС, СБУ тощо – протягом двох місяців надавали до органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Для проведення перерахунку пенсіонерам не потрібно було звертатися до органів Пенсійного фонду. Сума підвищення визначалася кожній людині окремо за довідкою, яку надав уповноважений орган. Саме тому перерахунок вважається індивідуальним і залежить від того, яку посаду займала особа, яке військове звання та яку вислугу роківмала, та який розмір окладу був на момент звільнення.

Незважаючи на складність і специфіку перерахунків, вони були проведені досить оперативно – упродовж місяця від початку надходження перших довідок – з 19 березн

17 квітня, органи Пенсійного фонду області остаточно завершили перерахунок і фактичну виплату коштів 21,6 тис. пенсіонерів, які перебувають на обліку і виплати яких підлягали збільшенню.

“Це стосується не тільки перерахунку, а й виплати перерахованих пенсій. Учора пішов останній фінансовий транш і всі належні кошти надійшли на рахунки наших військових пенсіонерів”, – повідомив Володимир Носенко.

У березні проводилась виплата доплат за три місяці – січень-березень. Починаючи з квітня, доплата здійснювалася за чотири місяці. Загальна сума виплат перерахованих пенсій, яка складалася з семи грошових траншів і спрямовувалася пенсіонерам протягом місяця, досягла понад 93 мільйони гривень.

Пенсії були переглянуті для 12 силових відомств. Для перерахунку пенсій військовослужбовцям (крім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ) враховувалися такі складові: оклад відповідно до посади, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років.

Для колишніх працівників міліції перерахунок проводився з 1 січня 2016 року. При перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ були враховані наступні позиції: оклад відповідно до посади, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 року. Виплата перерахованого розміру пенсії особам даної категорії здійснюється з 1 січня поточного року в розмірі 100% від розрахованої суми, а підвищення за період 2016-2017 років буде виплачуватись поступово – з 2019-го по 2021 рік.

У результаті проведеного перерахунку пенсійні виплати полтавських військовослужбовців зросли, в середньому, на 1460 гривень, а середня пенсія досягла 4260 грн., що на 1870 грн вище середнього рівня трудової пенсії в області.

Надалі пенсії будуть підвищуватися поетапно. З 1 січня 2019 року вони зростуть, в середньому, на 750 грн. і з 1 січня 2020 року збільшаться ще в межах 750 грн. Таким чином, за два роки військові пенсії стануть більшими приблизно вдвічі.

Інформацію з питань перерахунку пенсій колишні військовослужбовці можутьотримати особисто в установах Пенсійного фонду за місцем проживання або за телефоном (0532) 60-81-93 «гарячої» лінії Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

 

За матеріалами джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться