Кременчуцька газета
П'ятниця, 1 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Полтавські депутати вирішили не чіпати Президента, а звернутися до парламентарів щодо недопущення вилучення коштів місцевих бюджетів

26 вересня 2023 11:35

Текст звернення.

Сьогодні, під час сесії Полтавської обласної ради, депутати сперечалися: чи адресувати звернення щодо недопущення вилучення коштів місцевих бюджетів не Президенту України Володимиру Зеленському, а лише парламентарям, які прийматимуть відповідний Закон.

Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін запропонував взагалі звернення не приймати і навів приклади, як громади області використовують ПДФО, отримані від військових, не на потреби ЗСУ.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький заявив, що звернення приймати потрібно, але адресувати його слід парламентарям, а не Президенту.

Депутати висловили свої протилежні думки, а потім вирішили, що звернення адресуватимуть лише депутатам Верховної Ради України.

Надаємо текст прийнятого до парламентарів звернення:

«Останнім часом представники центральної влади, всупереч Законам України, закликають вилучити у місцевих громад надходження від податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – на тій підставі, що зростання цих надходжень пов’язане з виплатами українським військовим.

Бюджетна децентралізація стала однією з найбільш успішних українських реформ. Місцеві громади отримали не лише повноваження, але й можливості для створення гідних умов для життя українців.

Центральна ж влада зберегла важелі контролю і забезпечення законності. Такий баланс дозволив громадам не лише поліпшити умови життя громадян, але й витримати серйозні виклики в часи пандемії та повномасштабного російського вторгнення – коли дії центральної влади були неефективними чи запізнілими.

Децентралізація по праву вважається основою української стійкості.

Одним з основних елементів децентралізації є спрямування понад 3/4 надходжень від ПДФО до місцевих бюджетів (насамперед громад, а також областей).

Держава делегувала місцевим громадам значний обсяг видатків, які безпосередньо пов’язані з життям місцевих громадян, а саме:

- забезпечення безперебійної роботи лікарень, шкіл, місцевого транспорту, котелень;

- відбудову, постраждалих від обстрілів інфраструктурних об’єктів, відбудову житлових будинків громадян, ремонт укриттів, допомогу внутрішньо переміщеним особам;

Місцеві громади вже перерахували на потреби безпеки і оборони 45 % отриманого «військового ПДФО».

Сьогоднішні військові – це здебільшого вчорашні цивільні, які до мобілізації жили в місцевих громадах, працювали і сплачували ПДФО. У громадах живуть їхні рідні. Тому ПДФО має залишитися в місцевих громадах.

Розширення повноважень і фінансування місцевого самоврядування – це також важливий дороговказ євроінтеграції України. Зокрема, 17 червня 2022 року Єврокомісія у своєму висновку щодо заявки України на членство в ЄС як позитив відзначила фінансове підкріплення реформи децентралізації.

Тому ми звертаємося з проханням:

1. Залишити 64% доходів від ПДФО у місцевих громадах (і ще 15% – на рівні областей), як це зараз передбачено діючим законодавством.

2. Ухвалити закони, які легалізують витрати місцевих громад на потреби оборони і безпеки».

Нагадаємо, Кременчук може скотитися в боргову яму: Малецький не виключив появу боргів по зарплаті бюджетникам та комунальникам вже до кінця року.

Чому Уряду не варто забирати ПДФО військових з місцевих бюджетів? Позиція громад Полтавщини — голова обласної ради Олександр Біленький.

Якщо Кременчук посадять на голодний пайок, то втрати бюджету за жовтень-грудень складуть двомісячний фонд оплати праці бюджетників.

Кременчуцькі депутати просять Зеленського залишити «військовий» ПДФО в доходах місцевого бюджету і не садити місто на голодний пайок.

Кременчук можуть «посадити» на голодний бюджетний пайок.

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися