Кременчуцька газета
Середа, 28 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Померла екс-депутатка міськради, корефей медицини Кременчука, яка за 46-річну лікарську діяльність вилікувала понад 60 тис дітей.

26 вересня 2022 13:45

"Кременчуцька газета" висловлює співчуття родини померлої.

 

Колишній головний лікар Кременчуцької дитячої лікарні Феодосій Провізіон сьогодні повідомив сумну новину - померла Віра Касьян - екс-депутатка міськради, корефей медицини Кременчука, яка за 46-річну лікарську діяльність вилікувала понад 60 тис дітей.

Про це у своєму Телеграм-каналі пише редактор нашого видання Олег Булашев.

Відомий у місті автор багатьох книжок про медицину Анатолій Сербін у своїй книзі про персоналії медицини Кременчука раніше писав, що Віра Касьян очолювала інфекційне відділення Кременчуцької міської дитячої лікарні.

Віра Касьян народилася у 1937 на уроці на Полтавщині. Освіта: вища. Вона закінчила у 1961р. Харківський медичний інститут. Стаж її трудової діяльності: загальний - 52 роки, медичний - 46.

За гуманізм, милосердя, професійність і сумління В.Касьян нагороджена значком "Відмінник охорони здоров’я СРСР", медалями "За доблесну працю" та "Ветеран праці", а також 10 у почесними грамотами.

Трудову діяльність В.Касьян розпочинала, як фахівець дільничним лікарем-педіатром в Кременчуцькій міській дитячій лікарні у 1966 році. Потім стала лікарем педіатром-інфекціоністом, а у 1966 році очолила інфекційне відділення Дитячої лікарні, яким без змін керувала до 2007р., коли пішла на заслужений відпочинок.

Упродовж 32 років з 1970-го до 2002 рр. вона виконувала обов’язки позаштатного інфекціоніста Кременчуцького міського відділу охорони здоров’я.

Одночасно з лікувальною і організаційною роботою В.Касьян займалися викладацькою - викладала у Кременчуцькому медколеджу та науковою  - надрукувала 5 наукових робіт.

Віра Данилівна володіла всіма методами сучасний діагностики інфекційних хвороб у дітей і підлітків. Вона була делегатом конференції лікарів-інфекціоністів.

За 46-річну лікарську діяльність вилікувала в очолюваному відділенні понад 60тисяч хворих дітей.

З метою поліпшення якості діагностики лікування інфекційних хвороб за її ініціативи та сприяння в місті було впроваджено 60 нових методик лікування інфекційних хвороб.

Віра Касьян не цуралася і громадської діяльності. Вона обиралася депутатом Кременчуцької міської ради, секретарем парторганізації міської дитячої лікарні.

За студентських років і до останніх днів життя у авторитетної кременчуцької лікарки було корисний і цікаве захоплення - читання книг та вирощування квітів, а найкращим дозвілля для неї був відпочинок на дачі.

Відома у місті лікарка 52 роки прожила пліч о пліч з чоловіком - Леонідом Касьяном, який був завідуючими вірусологічної лабораторії Кременчуцької міської СЕС. Він помер раніше дружини.

"Кременчуцька газета" висловлює співчуття родини померлої.

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися