Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 10 Апреля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Понад 500 тис грн зобов'язали сплатити підприємця до бюджету Кременчука

26 июня 2019 09:45

Не вніс пайовий внесок на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Завдяки вжитим заходам прокуратури Полтавської області підприємця зобов'язано сплатити до бюджету Кременчука пайовий внесок на суму понад 500 тис грн на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Про це повідомили в прес-службі прокуратури.

Установлено, що підприємець у 2015 році здійснив реконструкцію будівель та споруд виробничої бази за рахунок будівництва контрольно-пропускного пункту, складу та реконструкцію адміністративно-побутової будівлі у Кременчуці.   

Статтею 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що замовник будівництва зобов’язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Оскільки підприємець ухилився від укладання договору про пайову участь, виконавчий комітет Кременчуцької міської ради звернувся до суду з позовом про визнання укладеним договору про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Кременчука. Рішенням суду визнано укладеним договір про залучення коштів замовників на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста.

Постановою Верховного суду касаційну скаргу підприємця  залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції  та постанову Харківського апеляційного господарського суду без змін.

Таким чином, договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Кременчука між виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради та підприємцем вважається укладеним та є чинним.

Згідно зазначеного договору, замовник зобов’язується перерахувати на спеціальний рахунок міського бюджету кошти відповідно до розрахунку, що становить понад 500 тис грн і є невід'ємною частиною договору на розвиток інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури міста в місячний термін з моменту підписання договору.

В порушення вимог вищезазначеного законодавства та умов договору підприємець до цього часу не вчинив жодних дій, які складають зміст зобов’язання, а саме не перерахував кошти на відповідний рахунок, не надав копії платіжних документів, які підтверджують сплату пайової участі у повному обсязі. 

Зважаючи на виявлені порушення прокуратура звернулась з позовом до  суду про стягнення з підприємця понад 500 тис грн до бюджету. Позовні вимоги прокурора задоволені в повному обсязі.

 

 

Антоніна Озерна

За інформацією джерела

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться