Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 22 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

 «Пожежа під час виборів» сталася на території кременчуцької лікарні

 

26 березня 2019 15:25

Заклад укомплектований вогнегасниками на 70%.

Сьогодні у лікарні інтенсивного лікування «Кременчуцькій» пройшли тренування та  відпрацювання на випадок пожежі. Про це повідомляє прес-служба медзакладу у Фейсбук. 

«Навчання називалися «Порядок дій керівників структурних підрозділів та працівників медпідприємства при виникненні пожежі» і проходили за погодженням із Полтавським обласним органом державної служби надзвичайних ситуацій. Відбуваються вони двічі на рік, щоб люди знали що робити під час пожежі, мали стійкий морально-психологічний настрій, не панікували, розуміли, що є реальна загроза, яка може виникнути у нашому закладі і були готові до протидії цій загрозі», - розповідає фахівець з питань цивільного захисту лікарні «Кременчуцька» Ігор Сасім.

Навчання тривало близько години і мало поділ на дві частини - теоретичну і практичну. Присутніми на заході були близько 50 осіб. Задача навчань - погасити «пожежу» з мінімальними втратами. Почалася практична частина зі слів директора лікарні Оксани Корлякової:

«Ми зібралися сьогодні для того, щоб бути готовими до будь-яких надзвичайних ситуацій, які можуть трапитися на території нашої лікарні. Сьогодні ми вирішили обговорити з вами, як діяти працівникам нашого закладу, якщо раптом у нас станеться пожежа», - прокоментувала директор лікарні Оксана Корлякова.

«За всю історію людства вогонь був найбільшим благом і найбільшим злом. З усіх ризиків, таких як катастрофічне підтоплення, наявність небезпечних хімічних об'єктів і пожежа, у нашій лікарні реально може бути останнє. Бо під зону підтоплення ми не підпадаємо, а небезпечних хімічних об'єктів у нас близько немає», - розповів далі Ігор Сасім.

Фахівець з питань цивільного захисту зауважив: лікарня «Кременчуцька» - медзаклад з масовим перебуванням людей, тому перш за все, там повинна бути евакуація.

«Сьогодні на навчаннях ми евакуйовувати пацієнтів не будемо, також не відволікатимемо частину фахівців, які вели прийом пацієнтів чи проводили операції. Але під час реальної загрози це все обов'язвово буде. Стосовно подолання пожежі у нас є велике питання - приміщення лікарні і її електромережа - 60-х років. Щороку на них ми даємо все більше і більше навантаження, бо з'являється нове обладнання, більше пацієнтів. Є можливість, що колись ця електромережа не спрацює і може статися коротке замкнення через перенавантаження. Пожежа - це неконтрольоване горіння, коли є джерело запалення, матеріали для згорання і кисень. Це все у нас є. Це реальна загроза і до її подолання треба бути готовим. Щоб боротися з вогнем ми використовуємо воду і первинні засоби пожежогасіння. І також негайно викликаємо пожежників», - додав Ігор Сасім.

За легендою, пожежа у лікарні «Кременчуцькій» сталася під час виборів, коли у актовому залі працювала виборча дільниця. Вогонь з актової зали перекинувся на адміністративне крило лікарні.

Перше, що зробив фахівець з питань цивільного захисту після початку тренувань (або має зробити будь-хто інший, хто помітив пожежу) - викликав автомобіль і повідомив про загорання адміністрацію закладу. Директор підприємства Оксана Корлякова, в свою чергу, повідомила про надзвичайну ситуацію начальника управління Максима Середу.

Наступною відбулася евакуація людей з лікарні. Після цього, доки їхали працівники держслужби з надзвичайних ситуацій до місця подій, "вогонь" спробували загасити власними силами. Оскільки система пожежних рукавів у приміщенні лікарні досить стара, на першому поверсі такий рукав не спрацював, тому воду вирішили подавати із 3 поверху з кардіологічного відділення. Рукав спустили через вікно надвір.

Також навчання перемістилося на задній двір лікарні, де фахівці з питань цивільного захисту облаштували джерело загорання. Його підпалили і спробували погасити за допомогою порошкового вогнегасника.

«Вогнегасниками у нас укомплектована лікарня на 70%. Вони порошкові, тому треба уважно стежити, щоб не минув їх строк придатності, бо тоді порошок зсідається і може не розпилятися. Щоб скористатися вогнегасником, треба висмикнути з нього кільце і натиснути на подачу порошку», - розповів Ігор Сасім.

За цей час до лікарні уже під'їхало пожежне авто. Варто зауважити, що пожежний автомобіль, змушений був об'їжджати авто, що були припарковані поза межами парковки на території лікарні, що теж забрало чимало дорогоцінного часу. Тому просимо звертати увагу на такі речі і паркувати автомобілі у відведених для цього місцях. Пожежники знайшли один із надвірних пожежних гідрантів та підключили рукав до нього. Також вони показали, як працює подача води.

Після «гасіння пожежі» і показових тренувань з подачею води, всі учасники заходу повернулися до актової зали і підбили підсумки роботи. Під час обговорення пригадали ще один важливий аспект під час пожежогасіння - знеструмити приміщення, або хоча б поверх, де відбувається пожежа.

«Під час проведення навчань з пожежної безпеки працівники лікарні спрацювали непогано. Медзаклад готовий до ліквідації такої небезпеки. Зауваження, які були, ми згадали - відключення електроенергії, необхідність пам'ятати, що відповідальні під час пожежі це також і керівники підрозділів. Щоб усі вміли користуватися вогнегасниками, що це не так важко і не так страшно, як багатьом здається. Оцінка - лікарня готова до ліквідації пожежі. Хотілося, щоб більше уваги звернули на розгортання рукавів, треба буде ще над цим попрацювати», - висловилася міський позаштатний фахівець з питань цивільного захисту Кременчуцького управління з питань охорони здоров'я Ірина Кравченко.

 

 

За матеріалами прес-служби

ЛІЛ «Кременчуцька»

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися