Кременчуцька газета
Понеділок, 4 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Правила вибору добрив з бором

19 вересня 2022 12:35

 

Бор - це важливий мікроелемент, який варто використовувати для підживлення соняшника. Більшу частину захворювань, а також наявність паразитів, дефіцит добрив, можна помітити вже коли на пагонах присутні 4-8 листочків. Листя може скручуватися, або навіть змінювати колір. В такому випадку очікувати хорошого врожаю вже не варто. Саме тому потрібно вносити мінеральні та органічні добрива вчасно. Для цього використовують кілька методів обробки. Також варто придбати мікродобрива для соняшника, що дозволить пришвидшити зростання злакової культури.

Навіщо соняшнику добрива з бором?

На здатність створювати хлорофіл впливає наявність бору у ґрунті. Якщо недостатньо бору, рослина не може нормально розвиватися, виникають порушення у структурі та під час формування молодих пагонів. Без використання цього добрива, виникає величезна кількість мутацій з подвоєнням головок соняхів, а також відсутністю насіння у центрі квітки.

Тому найкраще перед висадкою використовувати бор у вигляді кореневого підживлення, тобто вносити на поверхню ґрунту. Проте якщо вже соняхи зійшли, в такому разі варто використовувати листове підживлення, у вигляді розпилення.

Як обрати підживлення з бором?

Щоб отримати гарний урожай, потрібно 50 г бору на одну тону урожаю. Тому при виборі підживлення та мінеральних і органічних добрив, потрібно визначити їх концентрацію. У продажу можна знайти недорогі варіанти з привабливою вартістю. Проте підживлення з бором одні з найдорожчих, вони не можуть коштувати дешево. Якщо використовувати мінеральне добриво з низькою концентрацією, це не дасть очікуваних результатів, а проблема не зникне.

Особливості вибору добрив з бором:

  • Тому варто використовувати добрива з високою концентрацією, які дозволять підвищити врожайність та знизити ймовірність мутації або порушень у розвитку листової, кореневої системи рослини.

  • Для високої ефективності, бор використовують, коли на пагонах з'явилося 5 листочків. Саме у період формування квітки рослини, з ґрунту всмоктується 80% усього бору. 

  • Добриво можна вносити самостійно або у вигляді мінеральних та багатоскладових компонентів. Спеціалісти рекомендують вносити бор разом з фосфором.

Особливо важливу роль бор має для високо гібридних культур, які використовують під обробку гербіцидами. Ці культури мають високу стійкість до різних шкідників та рослин-паразитів, що можуть суттєво знизити врожай або навіть повністю знищувати його. Проте саме гібриди потребують величезної кількості мінеральних та органічних добрив для свого розвитку. Ці культури досить швидко розвиваються, ростуть, всмоктуючи велику кількість поживних компонентів з ґрунту. Чому пробка форум по листу дозволить уникнути різних патологій розвитку пагонів також просто малюю швидке створення повноцінних кошиків квітів.

На правах реклами

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися