
«Так затишно в нас ніколи не було».
Сьогодні у Кременчуцькій художній галереї відбулась презентація книги «Годинникові піски» поетеси, членкині Спілки літераторів «Славутич» Людмили Снітко. Директорка галереї Оксана Бойко нагадала, що твори пані Людмили виходили у понад 10 збірках і альманахах. Вона була співавторкою видання «Ангели світла», а також була фіналісткою конкурсу "Коронації слова" - тільки і видана збірка з творами фіналістів "Теrra-інклюзія-2019", де є моє оповідання "Не бійся, я буду завжди поруч"
Сьогодні ж презентація нової книги кременчужанки проходило у форматі теплого і душевного поетичного вечора. Горіли свічки, грала тиха розслабляюча музика... А ще ноти домашнього затишку внесла і презентація нових пісень на слова пані Людмили. Вона їх вдвох виконала з невісткою Ганною. До речі, автором музики обох був музикант Олесь Коляда, який працював із заслуженим колективом Білорусі «Сябри»:був клавішником і солістом . Сама ж поетеса зізналась, що її завжди підтримують діти. Син є автором деяких пісень. Взагалі ж ця жінка називає дітьми і онуків.
«У мене 7 дітей», - говорить.
А Оксана Бойко в свою чергу нагадала, що дитяча тема близька Людмилі Снітко, адже вона у 2020 році стала онією із переможець Всеукраїнського конкурсу віршів українською мовою для дітей. І перша книга малюка, яку будуть, дарувати в пологових будинках, це збірка віршів команди поетів-переможців з усієї України. До речі, там буде також і вірш ще однієї поетки кременчужани Таї Цибульської.
«Так затишно в нас ніколи не було».
Щодо сьогоднішнього заходу, то директорка Художньої галереї Кременчука відмітила: «Так затишно в нас ніколи не було».
«Сьогодні презентують книгу, від якої віє затишком, здається, що вона не з паперу, а тополиного пуху. Кожен листок - історія з життя», - слова Оксани Бойко.
Вона нагадала, що є авторкою малюнків до цієї збірки. До першої авторської збірки Л.Снітко ілюстрації зробив син Петро.
Щодо нової збірки поезій «Годинникові піски», то в ній представлено твори лише українською мовою. Авторка розповідає, що раніше писала і російською, але з листопада 2013 роців, ще до буремних подій в Україні її вірші - виключно українською.
«Дуже болить душа за долю України», - говорить.
І нагадує, що і цьогорічний карантин вніс корективи в презентацію її видання. Спочатку її зробила в онлайн-режимі і лише зараз це вдалось зробити для широкого загалу.
А далі авторка представила поезії з нової збірки. Рядок за рядком линули вірші з уст поетеси. Видно, що кожен з них жінка переживала знову, і ця енергетика передавалась глядачам.
Та окремо можна виділити вірші, як сказала Людмила Снітко діточок з особливими потребами. Розповіла, що у її онука аутизм. Тож вірш «Інопланетний хлопчик» про нього і не тільки. І про те, як таким діткам живеться у нашому нелегкому світі.
Треба відзначити, що сьогодні Людмилі Снітко вдалось знайти ті найпотаємніші струни душі кожного, хто прийшов на презентацію і поділитися теплом. І точно виникло у багатьох непереборне бажання взяти у руки нову збірку і зануритися у чарівний світ поетеси.
Олена Ліпошко, фото автора