Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 8 Декабря 2019 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Програму "Турбота" депутати підтримали: на що можуть розраховувати кременчужани

 

13 декабря 2018 12:05

Програма включає додаткові заходи щодо матеріального забезпечення та поліпшення обслуговування громадян міста.

Сьогодні, 13 грудня, в другий день 33-ї сесії міськради депутати розглядали програму "Про затвердження Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Кременчука «Турбота» на 2018-2020 роки в новій редакції".

Згідно з проектом рішення, ця програма сформована з метою необхідності збереження пріоритетних напрямів соціального захисту, що дозволяють підтримувати життєдіяльність найбільш соціально незахищених мешканців міста.

Програма включає додаткові заходи щодо матеріального забезпечення та поліпшення обслуговування громадян міста, які потребують соціальної допомоги і підтримки, містить додаткові гарантії соціального захисту населення.

За даними управління статистики, у місті Кременчуці, станом на 01.09.2018, постійно проживає 220 490 громадян. Згідно з даними Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків, на сьогодні в місті нараховується 59 331 пільговиків, з них:

- ветеранів війни – 5 527 осіб, в тому числі: осіб з інвалідністю внаслідок війни – 746 осіб; учасників бойових дій – 2 274 осіб;

- ветеранів праці – 21 219 осіб;

- постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 2 412 осіб;

- ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ – 1 258 осіб;

- реабілітованих громадян – 9 осіб;

- дітей  війни – 16 968 осіб;

- осіб з інвалідністю загального захворювання (крім осіб з інвалідністю внаслідок війни)  – 9 378 осіб, в тому числі: дітей з інвалідністю – 538;

- сімей, які отримують державну соціальну допомогу як     малозабезпечені – 743;

- 551 багатодітних сімей ( 1 017 дітей) та інших.

На обліку в територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Автозаводського та Крюківського районів перебуває 13 274 осіб з числа одиноких непрацездатних громадян.

Збільшується кількість звернень громадян, які гостро потребують окремих видів соціальних послуг, передусім адресної грошової допомоги на лікування, медико-соціальну реабілітацію, протезування, а також на прожиття, придбання продуктів харчування, одягу, ліків тощо.     

Зміст соціального захисту, його форми і методи є адресними, індивідуальними, адже одна людина може потребувати матеріальної допомоги, як першої умови виживання, інша – соціального обслуговування, стороннього догляду, моральної підтримки тощо. Саме тому заходи Програми поширюються на всі категорії населення міста, які опинились у складних життєвих обставинах.

Основними принципами надання соціальних послуг та соціальної допомоги визначено: адресність, індивідуальний підхід, доступність, відкритість, добровільність вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманність, комплексність, максимальна ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів суб’єктами, що надають соціальні послуги, законність, соціальну справедливість, конфіденційність, дотримання стандартів якості та відповідальність за дотримання етичних і правових норм суб’єктами, що надають соціальні послуги.

Пріоритетним напрямком Програми є:

  • надання соціальної допомоги і підтримки сім’ям з дітьми – багатодітним, сім’ям, які опікуються дітьми-сиротами, дітьми з інвалідністю, тому що саме ці категорії сімей є найбільш вразливими і зазнають негативного впливу внаслідок зовнішніх  факторів – економічної нестабільності;
  • підтримка ветеранів війни, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій, вдів померлих ветеранів війни;
  • надання допомоги малозабезпеченим верствам населення, особам з інвалідністю, а також особам, які опинилися в скрутній ситуації у зв’язку з важкою хворобою тощо.

В ході реалізації Програми можливі зміни та доповнення до її змісту в залежності від рівня розвитку економіки міста, наповнення доходної частини міського бюджету, збільшення обсягів благодійних внесків та поширення шефської допомоги.

Виконання запланованих заходів забезпечать скоординовані дії міської влади, підприємств, установ та організацій, громадських об’єднань на позитивне оновлення соціально-економічної ситуації в місті, підвищення ролі дітей та молоді, статусу матері, уваги до людини похилого віку, сприяння духовному та культурному розвитку всіх верств населення.

Програма передбачає встановлення додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення міста.

На сесії міськради депутати підтримали цю програму.

Однак, щодо технічної правки, яку надали розробники, виникло кілька запитань та заперечень.

У правці уточнювали деякі цифри фінансування і деякі статті витрат. А саме, перевезення померлих осіб без певного місця проживання, поховання таких померлих та фінансове й організаційне забезпечення.

Депутати підтримали цю правку. І тут слово взяв депутат міськради Геннадій Іванян. Він заявив, що на депутатській комісії розглядали це питання і запротоколювали поповнення разової матеріальної виплати.

"У наступному році виділено 3 млн грн на програму допомоги онкохворим, що вдвічі більше, ніж минулого", - повідомив секретар міськвиконкому Юрій Гриценко.

"Якщо ми будемо надавати разову матеріальну допомогу, від цього буде тільки краще людям", - прокоментував Г.Іванян.

І тут він не стримався.

"Ви кожного кварталу піднімаєте тарифи. Так будьте добрі, спробуйте якоюсь програмою чи механізмами компенсувати людям. Хоча б цією Програмою "Турбота", - слова Іваняна.

За його словами, на своїй профільній комісії депутати прийняли рішення про надання цієї допомоги населенню. Він пропонував розглянути пропозицію депутатів, віднайти кошти та додати інформацію про їх виплату до програми.

На що мер Кременчука Віталій Малецький відповів, що якщо це бюджетне питання, то й розглядати його будуть під час затвердження бюджету.

"Суми в програмі значно більші, ніж суми в бюджеті", - сказав В.Малецький.

Депутат міськради Валентин Курченко-Гай виніс пропозицію, щоб програма працювала у стиснуті терміни, оскільки стосується здоров'я людей.

Після гучних перемовин, програму разом з технічною правкою затвердили.

Нагадаємо, Бюджет Кременчука-2019: мало кому пощастить.

АгітТБ Малецького отримає фінансування «на повну»: депутати не захотіли підтримати «Турботу».

 

 

Антоніна Озерна

 

 

 

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться