Прощай «Тьотя Надя», прощай. Тепер ти світла Легенда Кременчука, яка житиме у пам'яті земляків.
Сьогодні у Кременчуці попрощались із відомою багатьом глядачам телекомпанії «Візит» - редакторкою мистецьких програм, ведучою програми «Маестро», ведучою програми «На добраніч, діти» Надією Яровою.
У місті її знали, як «Тьотю Надя», на її казках виросло не одне покоління кременчуцької дітвори. Її вечірню програму чекали і дивились сім'ями. Саме вона об’єднала перед екраном цілі родини.
Пані Надія з 1998 року працювала на «Візиті». Останнім часом вона боролася із тяжкою хворобою, яка і забрала її життя. Надії Яровій було 60 років.
Сьогодні відспівування проходило в Свято-Миколаївському соборі.
Настоятель Свято-Миколаївського собору протоієрей Володимир Макогон, який проводив службу, теж у проповіді згадав, що Кременчук втратив творчу людину, жінку із мистецьких кіл.
Адже Надія Ярова була ще відомою художницею. Про це нагадала авторка книги про неї «Кременчужанка. Жіноча доля», письменниця Люсьєна Обревко.
«Надія була неперевершеною. Для мене вона найперше – художниця, а не журналістка. У неї була тонка душевна структура і кожен її подих відображався в пензлі. Частинка її душі залишиться в мене вдома. Є три її картини. Я Надю пам’ятатиму завжди», - слова кременчужанки.
Попрощатися з Надією Яровою прийшли колеги - ті, хто працював з нею на «Візиті» до останнього, і ті, кого доля раніше звела з цією прекрасною жінкою.
«Довго працювала на «Візиті». Вона була найвідомішою «Тьотею Надею» нашого міста. А людина взагалі чудова. Дарувала нам найкраще, робила кращими нас із середини. Сама була гарною і нас робила гарними! Яка ж вона була красива! Творча! У неї ідей було не уявити скільки – і для дітей, і для дорослих. Це велика втрата для нашої кременчуцької культури», - розповіли колишні колеги Валентина Герасименко і Оксана Біляєва.
Валентина пригадала, як її 4-річна донька потрапила на передачу «Тьоті Наді» і це була згадка на все життя.
Біля труни стояв чоловік Надії Ярової, керівник хореографічного колективу ансамблю «Славутич» Василь Удовенко. Йому має виповнитися 70 років на 9-ий день смерті дружини. Підтримати його прийшли колеги з Міського палацу культури, з культурних кіл міста.
«Дуже вдячний їй за те особисте ставлення, хоч ми не були близько знайомі, але поважали один одного. Я знаю, що вона ставилась до тієї справи, якою займаюсь я, прихильно. Вдячний за це. Весь палац культури, я, всі діти виросли на її передачах. Вона дуже молода, але всі ми виросли на її казках... Жаль…» - говорить директор кременчуцького МПК Сергій Ситник.
У останній путь Надію Ярову провели біля Свято-Миколаївського собору.
Далі труну з тілом повезли в Київ, де проведуть кремацію.
А в пам’яті багатьох кременчужан залишиться усміхнена позитивна жінка, яка разом з їжачком Тимком входила щовечора у кожну квартиру, казки якої з відкритим ротом слухали не лише діти, а й дорослі.
Прощай, «Тьотя Надя», прощай. Тепер ти світла Легенда Кременчука, яка житиме у пам'яті земляків.
Олена Ліпошко
Фото Кирила Воронцова