
11 кінострічок, дискусії із експертами, онлайн-тренінги та квести.
Нещодавно у Кременчуці у приміщенні «Простір Ідей – Європейський клуб» анонсували події місцевого Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Проводитиме з 1 по 12 грудня. І у зв’язку з заходами, пов’язаними з пандемією через COVID-19, цьогорічний формат передбачає змішані онлайн та офлайн події. Проглянувши програму, розумієш, що нудьгувати не буде коли: заплановані кінпокази, дискусії із експертами, онлайн-тренінги та квести - і все на теми, що заторкують права суспільства та які навіть у наш час суспільство порушує.
Щодо спікерів - на зустрічі запрошені люди різних професій: режисери, вчителі, інспектори, поліцейські, працівники пробації тощо. Тож із кожним із них матимете можливість поспілкуватися щодо важливого для вас питання. А тем, як ми писали, заплановано декілька.
IT може бути інклюзивним!
Серед першого – онлайн-навчання, що заторкне питання інклюзії. Зокрема, бібліотек, молодіжних центрів та просторів. Як вони можуть бути доступними та корисними для людей різного віку - розповідатимуть експерти, поєднуючи це із навчанням та розширенням доступу до IT-ресурсів.
«Адже у технологіях все швидко розвивається, все міняється та переходить у телефони. І пандемія нам показала, наскільки важливі гаджети, інтернет і наскільки це незамінний спосіб комунікації. Ті самі мобільні додатки чи різні сайти – можна адаптовувати до різних людей, не лише з інвалідністю», - прокоментувала координатор громадської організації «Європейський клуб» та організаторка фестивалю Олена Глазкова.
Таким чином, відвідати дані тренінги буде корисно і юним, і громадянам старшого віку, які хочуть йти в ногу з часом та розібратися, як і що працює.
Під час даної онлайн-зустрічі переглядатимуть стрічку «Хвилі світла» та «Карта та Нордал» для бібліотекарів та дискутуватимуть про інклюзивність бібліотек.
Квест для школярів про права дитини.
Одна із тем цьогорічного фестивалю – TeenSpirit – молодіжний підлітковий дух, з яким аналізуватимуть права дитини. Тож серед іншого буде влаштований онлайн-квест для школярів в експериментальному форматі – телеграм-каналу. Туди відправлятимуть завдання, на які учні відсилатимуть відповіді і далі по них аналізуватимуть переможців. Питання стосуватимуться доступності у школі, комунікації зі своїми вчителями чи директором навчального закладу.
Не оминуть на фестивалі і тему ЛГБТ – спільноти.
«Оскільки у нашому суспільстві досі булінг ЛГБТ вважається нормою, намагатимемось це виправляти. Адже більшість із ЛГБТ-спільноти - свідомі громадяни, які могли б і хочуть допомагати суспільству. І якби їх не цькували - було би в рази більше користі і для держави, і для кожного громадянина окремо», - говорить Глазкова.
І про найзахопливіше для кіноманів. На фестивалі покажуть 11 фільмів.
«Із цікавого – завершуватимемо фестиваль стрічкою «WarNote»- «Записки війни», оператор якої – кременчужанин Андрій Котляр. Не знаю, чи приїдуть вони із режисером саме на показ, але точно будуть присутніми онлайн. Також у фестивалі братиме участь українська режисерка Тетяна Карпович» - додають у Просторі Ідей.
Далі коротко анонсували найяскравіші - на думку організаторів - представлені фільми. Так, стрічка-відкриття - «Голубки з передмістя» – розповідає історію на кшталт «вагітна в 16», лише у Шотландій.
Фільм «Панки» - про систему виправлення. Там батькам уривається терпець, тому вся надія – на тимчасових опікунів. На віддаленій фермі у Франції група підлітків впорядковує своє життя за допомогою психолога.
Стрічка «Смерть» - про право на смерть та евтаназію. Наразі шукають спікера, який дасть коментар на запитання бажаючих, аналізуючи дане питання і у моральному, і правовому полі.
Детальніше проглянути події можна за посиланням ТУТ, а також на новому мобільному додатку цьогорічного фестивалю у Кременчуці.
Нагадаємо, Docudays UA стане першим українським кінофестивалем, що відбудеться онлайн
Про цінності і ризики, страхи і красу: до Кременчука їде Docudays UA
Ліна Романченко
Фото Олександр Попенко