Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 28 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Протипоказання до вакцинації: коли потрібно зачекати

 

25 листопада 2020 09:35

Найефективнішим методом запобігання розповсюдженню різноманітних інфекційних хвороб є вакцинація. Сучасні вакцини дають змогу попередити більш ніж 25 потенційно тяжких захворювань. При цьому в Україні, як і в багатьох інших країнах світу, існує календар щеплень, починаючи від раннього дитячого віку. Дізнатись про необхідні щеплення, а також записатись на планову вакцинацію можна тут, на сайті Mamindom.ua - https://med.mamindom.ua/vakcinaciya/. Він належить профільному медцентру, який надає послуги по щепленню та професійним консультаціям батьків. Медичний центр Med Mamindom пропонує якісні вакцини європейського виробництва, а також кваліфіковані консультації досвідчених спеціалістів.

Незважаючи на явну користь профілактичних щеплень, багато батьків з пересторогою ставляться до вакцинації дітей. Перш за все вони пов’язані з побоюваннями ускладнень для здоров’я дитини. Насправді щеплення, як і будь-які інші медичні втручання, несуть певні ризики. Однак кількість протипоказань досить обмежена і чітко затверджена в постанові МОЗ. В кожному окремому випадку ситуацію повинен контролювати спеціаліст відповідної кваліфікації, який оцінить стан дитини і прийме рішення про можливість чи неможливість проведення вакцинації.

Медичні протипоказання проти щеплень в різних країнах можуть дещо відрізнятись. Однак Всесвітня організація охорони здоров’я встановлює лише п’ять:

  • анафілактична реакція на попередню дозу вакцини чи один з її компонентів;
  • неконтрольована епілепсія (стосується цільноклітинних вакцин проти кашлюка);
  • гостре захворювання з температурою вище 38,5 градусів;
  • вагітність (для живих вакцин);
  • порушення імунітету.

Разом з тим, в Україні цей перелік дещо ширший, але для кожної дитини наявність протипоказань визначається індивідуально. При цьому курс вакцинації можна відновити, якщо раніше дитина пропустила щеплення. Для цього педіатр визначає новий графік введення вакцин.

Аби знизити ризики ускладнень після вакцинації, на попередній консультації батьки обов’язково повинні попередити лікаря про наявні алергії, проблеми зі здоров’ям, судоми, реакцію на вакцинацію в минулому, прийом ліків, переливання крові, останні щеплення. Вся ця інформація разом з даними огляду допоможе медичному працівнику оцінити стан дитини. Окрім того, лікар зобов’язаний повідомити про можливі реакції на вакцину і симптоми, при яких потрібно негайно звернутись по медичну допомогу. Також спеціаліст визначить, коли саме можливе проведення наступного за календарем щеплення.

На правах реклами

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися