Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 22 Січня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Прозорі ради заради громади: в області стартувала нова ініціатива

 

11 квітня 2018 09:50

Полтавщина стала одним з 4 регіонів України, де з березня почав реалізовуватися новий спільний проект коаліції «Прозорі ради». Діяльність у рамках нього здійснюватиме Інститут аналітики та адвокації.

 

Коаліція "Прозорі ради" досліджуватиме рівень доступності громадянам законодавчих інструментів, що дозволяють здійснювати громадський контроль за діяльністю влади на місцях та брати участь у прийнятті нею рішень. Аналізуватимуть одразу за 16 пунктами. Серед них: оприлюднення рішень сесії ради та поіменного голосування, механізм подання і розгляду електронної петиції, звітування депутатів та міського голови. Оцінюватимуть ці параметри за 3 критеріями: закріпленість на рівні нормативно-правового акту, імплементованість та придатність до використання.

-       На сьогодні в Україні існує відносно нове законодавство, яке закріплює багато різних інструментів задля підвищення підзвітності та прозорості діяльності влади. Однак, як завжди залишається актуальним питання можливості практичного застосування таких інструментів. Більше того, не завжди такі інструменти нормативно імплементовані на місцевому рівні. – розповідає виконавчий директор ІАА Юрій Ромашко. – Це і є сьогодні на основним завданням.

Ще одним з напрямків ініціативи є аналіз місцевих нормативно-правових актів у сфері закупівель, які стосуються зниження порогів закупівель, заохочення замовників до проведення допорогових конкурентних закупівель та здійснення їх моніторингу освіти, інфраструктури та ЖКГ.

-       Актуальним залишається питання щодо заохочення замовників до проведення допорогових закупівель. Полтавська область характеризуються тим, що надає перевагу саме укладанню прямих договорів. За 2017 рік в системі Prozorro оприлюднено більше 30 тис. звітів про їх підписання, а конкурентних допорогових закупівель зафіксовано лише 2,5 тис.- зазначає експерт із закупівель Поліна Колганова.  – У свою чергу, актуальним залишається питання відкритості даних на місцевому рівні, в першу чергу інформації про використання бюджетних коштів.

На цьому етапі дослідження стосуватиметься не всіх органів місцевого самоврядування в області. У першу чергу аналізуватимуть Полтавську обласну та міську ради, а також міські ради у Миргороді та Кременчуці.

 

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися