
З цього року змінюються система нарахування балів у рейтингу позорості міст.
Сьогодні у мерії Кременчука пройшов семінар «Як Кременчуку повернутися до Топ-10 рейтингу прозорості міст».
У Великій залі міськвиконкому зібрали чиновників і чиновниць, які відповідають за наповнення сайту Кременчуцької міської ради Кременчука щодо набору відкритих даних.
Тут варто нагадати, що цього року Кременчук опинився на 35-й сходинці рейтингу прозорості міст - 2019. І що з року в рік показники лише гіршають.
Тож розбиратися в ситуації, чому місто два роки поспіль має негативну динаміку в рейтингу, як місту повернути свої позиції та знову опинитися в ТОП-10, як співпраця влади та громади може посприяти змінам у Кременчуці приїхав Микита Воловод, керівник програми Трансперенсі Інтернешнл Україна.
Він розповів, за якими показниками складають рейтингу прозорості міст, відповів на запитання кременчужан, які працюють з відкритими даними.
На зустрічі були і громадські активісти, а також журналісти.
Зокрема громадський активіст Олег Овчаренко поцікавився, чому під час реєстрації на захід було розміщено політичну рекламу нардепа Олексія Мовчана, який є представником партії «Слуга народу», також роздавали візитки цього народного обранця.
Микита Воловод нагадав, що цей їх організація взаємодіяла з командою ProZorro.Продажі (представником якої був Олексій Мовчан ), оскільки свого часу ТІ Україна адмініструвала створення системи державних продажів і передавала її державі. Йому не здалась присутність політичної реклами неприйнятним явищем.
Пізніше в Трансперенсі Інтернешнл Україна прокоментували, що банер і символіка були виставлені за дверима основної події без відома та погодження представників організації. "Для організації ця ситуація є неприйнятною і вже ведеться внутрішня робота. Надалі організацією будуть прийняті відповідні рішення", - йдеться в повідомленні організації.
Журналістка Кременчуцької газети поцікавилась, як може вплинути на місце Кременчука в рейтингу прозорості міст той фактор, що мер Віталій Малецький вже декілька років не проводить прес-конференції, уникаючи спілкування з представниками ЗМІ. А також, що у 2020 році у Кременчуці не було жодної чергової сесії, а лише позачергові, які оголошують за день-два до проведення, і матеріали яких не оприлюднюють належним чином. Депутати не мають змоги з ними ознайомитися.
І тут найцікавіше, Микита Воловод повідомив, що новий продукт - Рейтинг підзвітності.
"Джерелами інформації для формування нашого рейтингу завжди були як інформація, надана у відповіді міськради на офіційний запит, так і доступна у вільному просторі інформація, зокрема на офіційних сайтах. Проте, розуміючи методологічні обмеження подібного підходу, цього року ТІ Україна запускає новий продукт - Рейтинг підзвітності. Він існуватиме паралельно з нашим Рейтингом прозорості 100 найбільших міст України. Нове дослідження має показати, чи дійсно місцева влада настільки відкрита, як декларує", - позиція Трансперенсі Інтернешнл Україна .
Тож тепер не вдасться зробити гарну картинку прозорості, і завуалювати все, що відбувається нассправді.
Тож тепер на якому місці опиниться Кременчук. Десь в кінці рейтингу?
Нагадаємо, П'ятірка найбільш прозорих міст України без Кременчука
Читайте: Кременчук опинився на 35-й сходинці рейтингу прозорості міст - 2019
Світлана Павленко
Фото Кирила Воронцова
Відео Олександра Попенка