
Порушення статевої функції виникають не тільки при запальних захворюваннях сечостатевої системи. Часто причина носить психологічний характер. Імпотенція може розвиватися через затяжну депресію, невпевненість в собі і підвищеної тривожності. У цій ситуації чоловіку потрібна комплексна допомога.
Симптоми психологічної імпотенції у чоловіків
Захворювання може носити повний або частковий характер (ерекція пропадає в повному обсязі). Серед основних ознак виділяють наступне:
- Недостатня вираженість ерекції під час парування.
- Передчасне сім’явиверження.
- Погіршення лібідо.
- Неможливість досягти ерекції навіть при сильному статевому збудженні.
- Складнощі з сексуальною розрядкою, слабкі відчуття при оргазмі або їх відсутність.
- Постійна відсутність ерекцій в ранковий час.
Причини психогенної еректильної дисфункції
Явище виникає при емоційній напрузі, постійних страхах і упередженнях, які перешкоджають нормальній провідності нервових імпульсів. В результаті порушуються природні механізми, які відповідають за потенцію. Серед основних причин виділяється наступне:
- Тривалі депресії, під час яких пацієнт втрачає інтерес до навколишнього світу.
- Постійні стреси. Напружена обстановка на роботі, проблеми вдома, постійні переживання через побутових проблем — все це накопичується і погіршує сексуальні можливості, а при відсутності лікування може призвести до нервового зриву.
- Постійна зміна партнерок, в результаті чого чоловік стає перенасиченим до еротичних експериментів і сексу в цілому.
- Відсутність можливості зайнятися сексом, наприклад, у пари немає можливості провести час наодинці, обстановка дуже некомфортна.
- Перегини у вихованні. Якщо батьки постійно навіюють дитині, що секс — це брудна і негідна справа, в подальшому можуть з’явитися комплекси і упередження з цього приводу.
- Невпевненість у своїх можливостях, низька самооцінка і сильний страх перед невдачами в ліжку.
- Неправильна поведінка сексуальної партнерки. Її необережні слова можуть зачепити чоловічу гідність, створити напружену обстановку.
- Травми, які носять сексуальний характеру (найчастіше мова йде про сексуальне насильство, яке відбулося в дитинстві і залишило слід на все життя).
- Довгий статева стриманість і відсутність регулярної сексуального життя.
- Відсутність інтересу з боку жінки, холодність партнерки і її небажання займатися сексом.
- Страх отримати венеричну інфекцію або боязнь перед небажаною вагітністю.
Кращі способи лікування психологічної імпотенції
Пам’ятайте, що лікування психологічних труднощів з сексом носить комплексний характер. Наведемо основні методи.
Ліки для ерекції
Чудово підійдуть таблетки Віагра, Сиаліс і Левітра (оригінали або дженерики). Це синтетичні стимулятори, які активізують кровообіг, розширюють судини і розслаблюють гладку мускулатуру пеніса. В результаті при наявності статевого збудження виникає стійка ерекція. Відмінно допомагають при легкому хвилюванні і невпевненості в собі. Крім реального ефекту, таблетки дають і ефект плацебо (чоловік вірить, що випив препарат, а значить, він тепер повністю захищений від сексуальних невдач). Пам’ятайте, що такі препарати мають побічні ефекти, тому приймати їх варто тільки фізично здоровим чоловікам, після попередньої консультації лікаря.
Прийом антидепресантів
Існує безліч препаратів для лікування психогенних розладів, як нешкідливих, так і досить серйозних (Новопассит, Афобазол, Прозак, Феназепам). Всі їх призначає тільки професійний психотерапевт. Лікар складає строгий курс прийому медикаментів, якого слід дотримуватися. Багато антидепресанти знижують сексуальний потяг, проте після лікування основного захворювання (депресії) все прийде в норму.
Список корисних продуктів
Нижче наведені природні афродізіаки, які допоможуть поліпшити потенцію при психогенних проблемах:
- Дари моря (особливо устриці, кальмари, мідії).
- Жирні сорти риби, багаті корисними жирними кислотами.
- Зелень (петрушка, кінза, кріп).
- Свіжі кисломолочні продукти з невеликим відсотком жирності.
- Натуральний мед (гречаний або квітковий).
- Гарбузове насіння з великим вмістом цинку.
- Волоські горіхи (їх можна додавати в мед для отримання поживного і корисного десерту).
- Невелика кількість червоного вина.
А ось від міцного алкоголю, пивних напоїв, фаст-фуду, смаженої і жирної їжі краще відмовитися. Настільки шкідливі продукти тільки погіршать психогенную імпотенцію, спровокують зайву вагу, в результаті вилікувати захворювання буде ще складніше.
Фізичні вправи
Більшість психотерапевтів призначають заняття спортом при легких випадках депресії і в період одужання.
Це допомагає знизити підвищену тривожність, направити свою енергію в потрібне русло, відволіктися від неприємних думок.
Для відновлення потенції відмінно підходить біг, заняття в басейні, командні ігри, тренування в спортзалі і інші види фізичної активності.
Головне правило для лікування психологічних проблем — вам повинно бути комфортно регулярно займатися спортом, тому оберіть той вид активності, який вам дійсно подобається.
Збільшувати навантаження слід поступово, в іншому випадку ви отримаєте тільки перенапруження і розчарування.