Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 2 Квітня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Кременчужанам розповіли про псоріаз

2 листопада 2020 18:00

Що це за захворювання?

Щорічно 29 жовтня, починаючи з 2004 року, з ініціативи Міжнародної Федерації Асоціацій хворих на псоріаз проводиться Всесвітній день псоріазу. Цей день присвячений людям, хворим на псоріаз або псоріатичний артрит. 

Керівниця Кременчуцького відділення Полтавського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Олена Нужнова (на фото), ділиться, що як дерматолог нерідко стикаєтьсяз опасіннями своїх пацієнтів:

«Лікарю,а це у мене часом не псоріаз?»

Чого бояться ці люди? Що це за захворювання?

 Псоріаз – це хронічне неінфекційне захворювання, яке уражує переважно шкіру, нігті, а інколи й суглоби. Клінічними проявами псоріазу є висипання у вигляді папул та бляшок рожевого або червоного кольору, які вкриті сріблястими лусочками. Найчастіше вони бувають на волосистій  частині голови, ліктях, колінах, але не рідко уражують інші ділянки шкіри. А у важких випадках майже всю поверхню тіла. Нерідко зустрічаються випадки атипового перебігу псоріазу. Вірний діагноз в такому випадку поставити нелегко навіть для досвідченого лікаря.

 На даний момент медична наука знає,що відбувається в шкірі при цьому захворюванні, але не розуміє патологічні механізми, які ініціюють хворобу.

 Можу сказати, що і наука і мій власний досвід виділяють такі шкідливі передумови виникнення хвороби. По-перше, це спадковість(генетична передача схильності від батьків). Кількість таких випадків не перевищує  30%. Другим важливим фактором виникнення перших проявів псоріазу є стрес. В моїй практиці був сумний випадок, коли п`ятирічна дитина, будучи свідком важкого розлучення батьків, переживаючи це, захворіла на псоріаз.

 Нерідко,пусковим механізмом виникнення псоріазу може бути і стрептококова інфекція.

 Що ж до перебігу хвороби,то вона, на жаль,має хронічно – рецидивуючий  характер,але його можна успішно контролювати протягом усього життя. А факторами,що ускладнюють її перебіг буде алкоголь,гормональні порушення,найчастіше ожиріння, діабет, проблеми зі щитоподібною залозою. Надважливо знати, що всі речовини та умови, які посилюють сухість шкіри та викликають подразнення,будуть провокувати загострення патологічного процесу. Пацієнту потрібно розуміти, що мило потрібно використовувати м`яке,краще безлужне і взагалі не зловживати милом, мочалкою, скрабами для тіла. Шампунь при ураженні волосистої частини голови бажано використовувати з нейтральними РН.

Дуже важливими для хворих на псоріаз є психосоціальні моменти.Через зовнішні прояви псоріазу, такі як почервоніння, висипи та лущення шкіри, необізнані люди часто уникають контактів з такими хворими. Це призводить до погіршення їх психологічного стану, який є ключовим аспектом у лікуванні недуги.Тому важливо знати, що псоріаз - це неінфекційне захворювання і заразитися ним через рукостискання не можливо.Піклування про психологічний стан хворого з псоріазом покращить процес лікування,тому при будь-яких проявах депресивного стану, варто звертатися до лікаря -психотерапевта.  

Лікування псоріазу залежить від складності перебігу. Легкі форми псоріазу лікуються мазями, кремами та ультрафіолетовим опроміненням. Більш складні потребують використання протизапальних, цитостатичних, імунобіологічних препаратів,заспокійливих, гепатопротекторів, також разом з кремами, мазями лосьйонами.

Кременчуцький шкірно-венерологічний диспансер має з листопада минулого року сучасне обладнання для проведення фототерапії псоріазу та інших хронічних дерматозів на кшталт вітіліго. Це сучасна фототерапевтична панель «Псоролайт», яка  випромінює, УФ-промені вузько смугового спекту  320-400 нм.Це більш безпечні промені,ніж в УФ-лампі, або солярії. Ризик від застосування таких ламп - мінімальний. А користь - велика. Фототерапія має протизапальну та імуномоделюючу дію, збільшує тривалість ремісії у хворих на псоріаз. Курс лікування налічує від 10-15 до 30 прцедур.

 Не треба забувати про бузсумнівний позитивний вилив кліматотерапії, грязелікування, таласотерапії(купання в морскій воді).

 А ще хочу дати пораду –не займайтесь самолікуванням, для погодження будь-якого плану боротьби з псоріазом потрібно звертатись до лікаря,адже неправильне лікування може лише погіршити ваш стан.

 

 

Олена Нужнова

   

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися