Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 28 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці полетів тополиний пух: як пережити другу зиму


27 мая 2019 17:15

Хронічних хворих маска не врятує. 

У Кременчуці почалась друга зима. Цього разу тополина: весняно-літня. Вулиці вкриває білим пухом, він звисає дивними гірляндами з гілок дерев. Ніби то і гарно. Та коли пух забиває ніс, лізе в очі, то про красу годі і думати.

Проблема тополиного пуху знову актуалізується.У зоні ризику - алергіки, люди з хворою носоглоткою, діти, у яких аденоїдіти. Також  люди з хронічними обструктивними захворюваннями легень – астма, обструктивні бронхіти.

Про це розповіла MEDOBOZ відповіла сімейна лікарка Рита Гофман.

«Тополиний пух, на відміну від тих же березових і вільхових сережок, квітів амброзії тощо, не головний алерген. Немає поширеної алергії на тополиний пух, але пух поганий тим, що він засмічує міське середовище. Небезпека пуху в тому, що він є переносником. Він переносить сміття, переносить алергени, переносить бактерії. І коли вони потрапляють в ніс, наслідки можуть бути пов'язані саме з цим», - зазначила лікарка.

Велика кількість назофарингітів, бронхітів, трахеїтів, цілком можливо, пов'язано саме з тим брудом, який переноситься на пусі. 

Хронічних хворих маска не врятує. Тут лікарка рекомендує  промивати носоглотку ввечері.

«Коли людина контактує з тополиним пухом, засмічується задня стінка носоглотки. Це ахіллесова п'ята тіла. Через неї ми хворіємо тим, що називається застудою, через неї в наш організм потрапляє 90% алергенів. Там завжди дуже багато інфекцій. І якщо людина надихалася цим сміттям протягом дня, дуже рекомендується ввечері промити носоглотку сольовими спреями. Це стосується всіх людей, у яких є ця хронічна проблема. Якщо прибрати інфекції, алергени і сміття з задньої стінки носоглотки, то проблема знижується на порядок», - попереджає лікарка.

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться