Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 18 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Рада прийняла закон Президента про судову реформу

 

16 октября 2019 17:15

Підтримали 236 нардепів.

Парламент прийняв у другому читанні проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування. Законопроєкт ініціював президент України Володимир Зеленський

Про це передає Еспресо.TV

 За законопроект проголосували 236 нардепів.

Закон вносить низку суттєвих змін до законів України "Про судоустрій і статус суддів", "Про очищення влади" та "Про Вищу раду правосуддя". Зокрема, скорочення кількості суддів Верховного суду з 200 до 100.

Йдеться і про скорочення кількість членів ВККС (Вищої кваліфікаційної комісії) з 16 до 12 членів. Їх призначення на посади здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу. 

Також передбачається створення Вищою радою правосуддя комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами Вищої ради правосуддя та ВККС високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

Закон доповнює перелік підстав для звільнення члена ВККС: нехтування обов'язками, поведінка, яке підриває авторитет і довіру суспільства до правосуддя.

Звільняти члена ВККС буде не сама комісія, а Вища рада правосуддя.

Рішення про звільнення з посади члена ВРП з підстав прийматиметься за поданням Комісії по чесноти і етики на спільному засіданні Вищої ради правосуддя і Комісії з питань доброчесності та етики протягом 5 днів після подання.

Суддівська винагорода встановлюється за єдиними правилами для всіх суддів незалежно від умов проходження ними кваліфікаційного оцінювання, оскільки усі судді судової системи мають єдиний правовий статус і є рівними перед законом. 

 

 

За інформацією джерела

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться