Кременчугская газета
Вторник, 20 Ноября 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Реформи в «дії»: зачекайте, ми ще не готові

 

2 декабря 2017 09:00
Реформи в «дії»: зачекайте, ми ще не готові

Кременчужани масово звертаються до медзакладів, аби укласти договори з сімейними лікарями. Люди бояться після нового року залишитися без гарантованого державою медичного обслуговування. Проте у відповідь отримують лише відмовки.

Майже рік точаться розмови навколо одного з аспектів медичної реформи – вибору сімейного лікаря. Першочергово було заявлено, що зробити це необхідно до 1 липня 2017 року, а до 1 січня 2018-го укласти з лікарем договір на обслуговування. І саме обраному пацієнтом спеціалісту держава нараховуватиме гроші за надані послуги. У іншому разі хворому доведеться оплачувати їх з власної кишені.

Коли ж укладати договір?  З цим запитанням в останній час до Кременчуцької газети неодноразово зверталися читачі. Люди говорять, що ніяких роз’яснень в лікарняних закладах вони не отримують. Тож наші журналістки  пройшлися  по Центрах надання первинної медико-санітарної допомоги  (ЦПМСД), аби дізнатися, чи готові там до змін.

Дивіться плакат – там все написано

У реєстратурі Центру первинної медико-санітарної допомоги №3, що на проспекті Лесі Українки (на базі міської поліклініки № 4 лікарні «Кременчуцької»), нам повідомили, що підписати декларацію з сімейним лікарем можна буде лише в новому році.

На прохання надати список лікарів, аби ознайомитися (бо як потенційна пацієнтка має знати, кому віддати перевагу?), отримала відповідь, що такого немає.

Все, що є у цьому ЦПМСД – лише плакат з рекомендаціями. А саме 5 простих кроків, як укласти декларацію із сімейним лікарем.

«Чого прийшли? Ми вам повідомимо»

Плаката чи бодай якоїсь інформації немає у Центрі первинної медико-санітарної допомоги, що знаходиться у приміщенні поліклініки колишньої Третьої лікарні, а нині лікарні «Кременчуцька». Є інформація про доступні ліки, про те, які профілактичні заходи застосовувати при епідемії грипу та інше.

Після нашого пояснення, що є бажання укласти декларацію з сімейним лікарем, реєстраторка  буквально спопеляє поглядом: «Чого прийшли? Ми вам повідомимо». Прохання надати список лікарів залишається не задоволеним.

«У мене скоро буде істерика!»

Такою була відповідь реєстраторки на прохання допомогти з укладанням декларації з сімейним лікарем у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1, що на вулиці Івана Мазепи (колишня вул. Бутиріна), на базі  поліклініки Першої міської лікарні імені Богаєвського.

«Вони там щось понавидумують, нам не кажуть, а ми тут маємо пояснювати. Нічого ми не знаємо», – була її відповідь. 

На прохання надати список лікарів, з якими можна укласти декларацію, відправила дивитися табло прийомів. 

Враження після усіх цих візитів до медичних закладів зовсім неприємне. Виходить, на рівні держави впроваджують якісь реформи, про них повідомляють і через інтернет, і через центральні ЗМІ, а на місцях – глухо. І просте бажання не залишитися осторонь процесів, що відбуваються у медицині, натикається на стіну непорозуміння. 

Виникає одне-єдине питання: чи захоче людина, яка отак раз, вдруге прийшла до лікарняного закладу і не отримала ніяких пояснень, йти втретє? Невже не можна бодай хоч якісь роз’яснення вивісити у приміщеннях ЦПМСД? Затрати ж копійчані.

І досі немає конкретних роз’яснень 

В управлінні охорони здоров’я, куди Кременчуцька газета звернулася за коментарем, повідомили, що процес укладання декларацій у Кременчуці розпочнеться не раніше січня 2018-го.

З грудня цього року у Кременчуці вже зареєстровані комунальні некомерційні медичні підприємства – Центри надання первинної медико-санітарної допомоги № 1, №2, № 3.  Проте у міському управлінні охорони здоров’я зазначають, що за найбільш оптимістичними прогнозами всі договори з сімейними лікарями почнуть «працювати» не раніше 1 липня 2018 року. (За умови, що службу здоров’я буде організовано).

Кременчуцькі медики зазначають, що наразі немає ніякої детальної інформації щодо проведення медичної реформи від обласного департаменту охорони здоров’я. 

Та вже всі лікарняні заклади Кременчука зареєстровані в eHealth – Національній електронній  системі охорони здоров’я через безкоштовну платформу helsi. Нею можуть надалі скористатися і пацієнти.

Раніше на офіційному сайті Кременчуцької міськради було оприлюднене роз’яснення щодо вибору сімейного лікаря. 

Кременчужанам обіцяють, що перші півроку (2018-го) процес вибору лікаря і укладення договорів триватиме у пілотному режимі.  Тобто діятимуть обидва варіанти надання медичної допомоги: новий – сімейними лікарями і той, що діє зараз. Декларація підписуватиметься безстроково, тобто її не потрібно буде заново підписувати  щороку. З іншого боку, якщо пацієнт вирішить підписати угоду з іншим лікарем, він зможе зробити це у будь-який час.

Відсвяткувати Новий рік і потрапити до окуліста

Кременчужани повідомили, що на прийом до офтальмолога в Центрі первинної санітарно-медичної допомоги №1 (поліклініці № 1), що на вулиці Івана Мазепи (кол. Бутиріна), потрапити нереально: до кінця 2017 року всі місця зайняті.

Дійсно, звернувшись у реєстратуру 24 листопада, аби записатися до окуліста на прийом, журналістка отримала схожу відповідь.

«Ведемо запис на січень 2018 року. До кінця року всі прийоми розписані. Вільних місць немає», – відповідь реєстраторки.

Пацієнти, які стоять на обліку в цього спеціаліста, розповідають, що їх раніше було двоє, а тепер один, тому не встигає.

У приватній оптиці, що тут же, в центрі міста, до офтальмолога можна записатися безперешкодно. Із 9.00 до 18.00 лікар приймає пацієнтів у порядку «живої черги». Щоправда, тут за прийом доведеться заплатити 100 грн.

Цього ж дня, 24 листопада, журналістка побувала в Центрі первинної санітарно-медичної допомоги №3, що на Молодіжному – там через запис до лікаря-офтальмолога можна потрапити без проблем.

А ось у Центрі первинної санітарно-медичної допомоги, що в приміщенні колишньої Третьої міськлікарні повідомили, що запис до окуліста ведеться за направленням сімейного лікаря. Можна і без нього, але тоді доведеться сплатити 50 грн так званих благодійних внесків. 

От і виходить, що потрапити безкоштовно на прийом до лікаря-окуліста – ой як непросто у Кременчуці.

 

Світлана Павленко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться