Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 3 Грудня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Сусідські війни по-кременчуцьки із поножовщиною: в усьому винні гроші та алкоголь

 

27 червня 2019 09:00

До подій кривавого вечора сусіди жили дружно.

Днями Крюківський районний суд Кременчука у відкритому судовому засіданні розглянув справу за частиною 1 статті 121(Умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.

Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень.

Раніше не судима кременчужанка 3 березня 2018 року перебувала на території належного їй на праві власності домоволодіння.

Там між нею та потерпілим відбулася сварка. Чоловік, якій прийшов без запрошення, погрожуючи жінці вбивством, насильно витягнув її з будинку на подвір`я. Нападник заподіяв їй тілесні ушкодження у вигляді садна на лівому крилі носу, синців на нижній повіці лівого оку та зовнішній поверхні лівого стегна, що відносяться до легких тілесних ушкоджень. Тим самим чоловік здійснив суспільно небезпечне посягання на життя та здоров`я жінки.

Після цього обвинувачувана з метою захисту від суспільно - небезпечного посягання на її життя та здоров`я, перевищуючи межі необхідної оборони,  рукою схватила ніж, що лежав поруч та нанесла ним один удар потерпілому в область живота.  Чоловік отримав  тяжкі тілесні ушкодження у вигляді поранення живота з раною в ділянці пупка, що проникає в черевну порожнину з пошкодженням шлунку та шлунково-сальникової артерії, яке супроводжувалось внутрішньою кровотечею та по ступеню тяжкості відноситься до тяжких тілесних ушкоджень.

Обвинувачена в судовому засіданні вину у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого частиною 1 статті 121 КК України визнала частково. Вона мотивувала свої дії неправомірною поведінкою потерпілого по відношенню до неї.

 За словами обвинувачуваної, потерпілий - її сусід, який близько двох років мешкає у сусідньому домоволодіння зі своєю дружиною, тосунки між ними були добрі. А  3 березня 2018 року обвинувачувана прийшла до них з проханням позичити кошти. За її словами, сусіди вже вживали алкогольні напої, позичивши гроші, вони запросили її до столу. Жінки навіть разом сходили в магазин, де придбали продукти харчування та горілку. В подальшому, потерпілий почав агресивно поводитися по відношенню до своєї дружини та вдарив її. Обвинувачувана намагалась допомогти піднятисята одночасно зробила чоловіку зауваження. Той підбіг та відштовхнув її в бік. Образившись, обвинувачена обізвала його, одягла верхній одяг та пішла до свого будинку, де побоюючись агресивності потерпілого закрила двері на замок.

Як зазначає обвинувачена, через короткий проміжок часу потерпілий зайшовши на територію її домоволодіння, почав стукати у вікна та двері, погрожував їй розправою та вимагав, щоб вона відчинила двері. А через деякий час чоловік завірив, що бажає просто поговорити. Жінка відчинила двері. Сусід з силою штовхнув її, ударив в обличчя, виволік на подвір`я, де зваливши на землю, почав наносити удари ногами по тулубу.

Захищаючись від побоїв потерпілого, обвинувачувана доповзла до будинку, дотягнулась до ножа та нанесла один удар ножем в область живота потерпілого і відразу ж виштовхнула його за двері. 

Захищаючись від побоїв потерпілого, обвинувачувана доповзла до будинку, дотягнулась до ножа та нанесла один удар ножем в область живота потерпілого і відразу ж виштовхнула його за двері.

Як зазначає обвинувачена, побачивши через вікно свого будинку, що потерпілий пішов, вона розплакалась одночасно від страху та від усвідомлення того, що накоїла. Жінка зачинилася в будинку та нікуди не виходила з нього, чекала на приїзд поліції.

 В судових дебатах обвинувачувана посилалася на неправомірну поведінку потерпілого, яка виразилася у вторгненні до житла жінки та подальшої бійки. Вона мотивувала свої дії неможливістю отримання захисту від інших осіб, оскільки перебувала сама в домоволодінні.

Вбачаючи в діях потерпілого загрозу своєму життю та здоров`ю, жінка  нанесла один удар ножем, навіть на очікуючи такі жахливі наслідки.

Обвинувачувана  прохала суд врахувати, що вона щиро кається у заподіянні тілесних ушкоджень потерпілому, сприяла встановленню дійсних обставин справи при проведенні досудового слідства, після вчинення неправомірних дій не втекла з місця злочину, а навпаки чекала поліцію. Жінка зазначила, що неодноразово намагалася відшкодувати завдану своїми неправомірними діями шкоду в міру свого матеріального стану, однак згоди щодо визначення розміру останнього вони з потерпілим не дійшли.

 Потерпілий підтвердив в судовому засіданні зазначений обвинуваченою факт, що до подій які стали предметом розгляду даного судового засідання, вони з обвинуваченою знаходилися в добрих, сусідських стосунках. Чоловік зазначив, що того дня між ними виник конфлікт, адже обвинувачувана повідомила, що фіксує  їхню спільну  розмову на диктофон у мобільному з метою оприлюднення. Як зазначив потерпілий, обвинувачувана пішла до свого будинку, однак його дружина, турбуючись за зіпсовані стосунки між ними як сусідами, запропонувала з`ясувати стосунки та можливо вибачитися.

Однак, після того, як вони прийшли до домоволодіння обвинуваченої, вона почала розмахувати телефоном, кричати, погрожувати та вживати ненормативну лексику. Після цього дружина потерпілого вихватила у обвинуваченої з рук мобільний телефон та почала переглядати інформацію, яка містилися в ньому.  Чоловік встав між жінками. Тоді, як зазначає потерпілий, обвинувачена забігла до свого будинку, а через 3-5 хвилин вибігла зі словами «здохни сволота» та встромивши йому в живіт ножа, забігла назад до будинку.

Дійшовши до свого будинку, потерпілий викликав швидку допомогу. Він прохав суд призначити обвинуваченій сувору міру покарання із врахуванням того факту, що вона навіть не вибачилась перед ним за вчинене та не відшкодувала завдану злочином шкоду.

Дружина потерпілого в судовому засіданні зазначила, що фактично самого удару ножем вона не бачила, хоча і знаходилась поруч із чоловіком, про те що він отримав ножове поранення дізналася від нього самого.

Інший свідок сусід обвинуваченої та потерпілого розповів суду, що бачив конфлікт, який відбувся 3  березня 2018 року. За його словами, потерпілий стукав у вікна будинку обвинувачуваної, голосно висловлюючи погрози, із яких свідок чітко запам`ятав  «Я тебе вб`ю ».  Свідок бачив, як обвинувачувана виштовхнула потерпілого із свого будинку, при цьому свідок зауважив, що на подвір`ї домоволодіння обвинуваченої, окрім потерпілого, нікого не було.

Суд змінив правову кваліфікацію дій обвинуваченої та перекваліфікував її дії із частини 1 статті 121 КК України на статтю 124 КК України і кваліфікує їх умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене у разі перевищення меж необхідної оборони.

Тож, суд визнав обвинувачувану винуватою у вчиненні злочину, передбаченого статтею 124 КК України та призначив покарання у виді обмеження волі на строк 2 (два) роки.

Відповідно до вимог статті 75 КК України жінку звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням, іспитовий строк встановити терміном на 1 рік.

Вирішили стягнути з обвинувачуваної  на користь потерпілого завдану злочином матеріальну шкоду в розмірі 6 тис 272 грн 38 коп та 5 тис грн компенсації за моральну шкоду. А також  на користь потерпілого понесенні ним витрати на правову допомогу в розмірі 5 тис грн.

До набрання вироком законної сили вирішили обрати відносно обвинувачуваної запобіжний захід - особисте зобов`язання, а саме зобов`язати обвинувачену прибувати за кожною вимогою до суду.

Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченому в той же строк з дня отримання ним копії вироку.

 

 

Антоніна Озерна

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися